Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frozen

    őstag

    válasz kriszpontaz #1 üzenetére

    Szerintem ezt kár ilyen mélyen fenntartásokkal kezelni.
    Lássuk csak miket lehet figyelembe venni
    -Egyértelmű mivel régebbi technologiát használnak , ezért többet is fog fogyasztani a konkurenciától.
    -Ne felejtsük el ,hogy a konkurencia az optimalizált 5nm es magokkal sem fogyaszt lényegesen kevesebbet 230w-ot emlékeim szerint.

    Akinek ez a pár watt ennyire fontos érdemes lenne egy tesztet elvégezni, hogy átlag felhasználási körökben egy hónap alatt mennyi áram fogy el. Nem mindig játszik a gépen az ember,hogy teljes tdp-n pörgesse a cpu-t. Pontosan sok sok esetben az e-magoknak köszönhetően lehet ,hogy összességében ( átlagban )kevesebb árammal is beéri az intel processzora mint az amd.
    És azért ez a proci bizony felveszi a kesztyűt sőt még le is pipálja bizonyos területeken.
    Azt meg sem említem,hogy olcsobb is és támogatja a ddr4 es memoriákat. Utobbi 2 dolog elég hasznos,hiszen ha pénzt sporolunk akkor azt rátehetjük egy más tétel árára amivel esetleg egy jobb ramot vagy ép más alkatrészt is kapunk. A memmoria sem utolsó,sokaknál van jó minőségű ddr4 es így azokat sem kukába dobni vagy az eladással vacakolni. Szimplán bele lehet pakolni az új konfigba is. (itt most nem a gatyi 50-150 euros memoria kitekre gondoltam)

    Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

Új hozzászólás Aktív témák