Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz Alchemist #285 üzenetére

    "Elképzelem a Pasziánszt, amint 1 Gigát allokál..."

    De ne a Pasziánszt képzeld el, hanem mondjuk a Photoshopot, amire nem lehet azt ráfogni, hogy nem népszerű, és nem használja a világon minden második ember képszerkesztésre!

    Ezen kívül, te, mint mezei user egyetlenegy nagy étvágyú programot sem használsz? Mert én annál többet. Ha mondjuk elindít az ember egy Cakewalk Sonart 5-6 db profi VSTi-vel, elkezd realtime játszani és felvenni, miközben a proci 100%-on teker, és recseg-ropog minden, mert a fizikai memória határát feszegetjük, akkor azt kívánja az ember, bár a 2 Giga helyett 4 lenne, ha meg 4 van neki, akkor 8-ra áhítozik. Nincs annyi memória/processzormag, amelynél ne kívánhatna az ember még többet. A szoftverbemutatókon nem véletlenül futtatják 24! magos processzoron, 64 bites rendszeren 16 GB! memóriával.

    És ez csak egy program, amit zenészek, műkedvelők használhatnak. Viszont fel lehetne még sorolni egy-két memóriazabáló programot, kezdve mindjárt a videoszerkesztőkkel, amit nagyságrendekkel többen használnak. De még ennél is sokkal többen játszanak, és bizony a játékok húzzák magukkal a hardveripart, ahogyan ez mindig is volt, és lesz is. Ha a videokártyát lépten-nyomon "kinövik" a "mezei userek", akkor miért gondolod, hogy a memóriával nem ugyanez a helyzet?

  • BonFire

    veterán

    válasz hcl #254 üzenetére

    Facepalm ide vagy oda, miért ne lehetne egy-egy jó ötletet átvenni mástól, ha az tényleg jó? És miért jó az az ötlet az egyik helyen (Linux), ezzel párhuzamosan miért rossz az a másikon (Windows)? Ezt meg tudod nekem magyarázni?

    A játék témához. Fogadjunk, hogy nem volt kiskorodban modellvasutad! :)) Akkor tudnád, ki az, aki igazán játszik a játékkal. :P

  • BonFire

    veterán

    Amióta ezt a cikket elolvastam (többször is), azóta én tényleg nem hasonlítom össze a kettőt. Elhiszem, amit a cikkíró állít, csak egyszerűen nem fér a fejembe az állítása.

    Miszerint egyáltalán nem az a célja a Linuxnak, hogy elterjedt legyen, hanem valami megmagyarázhatatlan misztikus valami, amit leginkább vallásnak tudnék titulálni, amely annál jobb, minél kevesebben tudnak róla, és őrzik is a titkot, mint a Szent Grált, végtelen fanatizmussal, és úgy vélik, akkor a jó, ha csupán néhány szeszélyes kocka játszótere marad a Linux, míg az 1 bites user elégedjen meg a "tré és bugos" Windows-zal.

    Még valahogy ezt az álláspontot is meg tudnám érteni, csak akkor ne hánynának be minden áldott Windows topicba az átkozott tudálékoskodásukkal. Ha ők őrzik a titkot, akkor én nem vagyok vevő rá. Főleg nem egy Win topicban.

    Ennyit részemről a témáról.

  • BonFire

    veterán

    válasz hcl #193 üzenetére

    Az ilyen "A Linux ezt már X éve tudta..." beszólások szimplán trollkodások. Mintha attól nem lenne jó dolog, hogy a Linux ezt már régen tudja, mint a több Desktop natívan, ami a Windowsba csak most fog bekerülni. Szerintem meg pont az ellenkezőjéről szól: arról, hogy kiállta az idő próbáját, és olyan jól sikerült, hogy átvették a "nagyok" is.

  • BonFire

    veterán

    Részemről csak kisebb fájlműveletekre használom az Explorert, és úgy látom, ez egy darabig így is marad. Egyébként minden más esetben TC. Mindig azt vallom, hogy az Explorer néha jól jöhet, ha olyan gép előtt ülsz, amelyen nincs Total Commander. Alapműveleteket fapados módon elvégezni éppen megfelel. De nem egy élvezet a vele való munka.

    2007 óta használom a Word-öt, és a mai napig nem vagyok képes átlátni a ribbont. Pont az az egyik baj, hogy egyes műveletek preferáltak, így ezeknek nagy bumszli ikonjuk van, míg mások kevésbé, ezért ezeké apró. A mai napig előfordul, hogy olyan műveletek akarok, amit nem végzek nap mint nap, és a Helpből kell kikeresni, hogy melyik fül alatt van eldugva a funkció. Pedig azért már négy éve, ugye...

    Nekem a Win8 intézőjének szalagja sem lesz hatékonyabb a fájlkezelés szempontjából. Max tényleg több helyet foglal, pedig az én monitorom 5:4.

    Nem tudom, sokaknak miért baj a babakék téma, amit egyébként bármikor meg lehet változtatni. Én sok témát kipróbáltam, variáltam wallpapereket, ablakkeret színeket, mindent, de végül visszatértem a babakék összeállításhoz, és olyan wallpapert gyártottam, ami színben harmonizál ezzel. A megnyugtató zöld bámulása hosszabb távon gyomorforgató volt. Sárga, narancs és piros színektől kis idő alatt hülyét kap az ember. Maradt a kék kizárásos alapon, holott nem az a kedvenc színem. De a képernyőn ezt lehet bírni hosszabb távon.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés