Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    válasz Reggie0 #37 üzenetére

    egyes kondenzátorok akár fél évig is megőrizhetik a kapacitásuk egy részét ...
    van egy sztorim, ami már kb. "legenda" számba ment egy helyen ahol dolgoztam, ott volt egy elektrotechnikus aki úgy a 90es években képcsöves TV-ket javított, ő mesélte, hogy megrázta anno egy olyan TV ami vagy 2-3 évig konnektort se látott korábban és csak "alkatrésznek" volt eltárolva levágott táp kábellel (képcső hibás volt)... így nagy magabiztossággal kezdte kiszedni belőle a táprészt, hogy átrakja a javításra hozott másik TV-be, majd állítása szerint "úgy megb*szta", hogy majd fél órán át nem érezte a kezét (a zsibbadástól)...
    De általában a kondenzátoroknak megadják adatlapon a kisülési "spektrumát" is. Ha nincs olyan alkatrész ami leszívná, nem nehéz belefutni olyan típusba ami akár pár hónapot simán kibír.

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz moha úr #121 üzenetére

    Hogy a helyi munkakörülmények milyenek arról pont nem az adott ember tehet.
    Hogy a munkakörülmények ott változzanak, ahhoz a helyi bányászatot végző társaságoknak kell megváltoztatniuk a nézeteiket és törődni a környezettel és ott dolgozó emberekkel.

    Ez sokszor nem is az áron múlik, bár néha azon is, hanem időnként "hajlam" sincs rá azok részéről akik ezen bányákat üzemeltetik sok helyen (nem csak lítium bányászat esetén van ez!)

    Az arany és gyémánt bányászatot nem lehet mondani, hogy nem fizetik meg, de azon régiókban ahol ezen bányászat megy, ott azon elemeket is hasonló körülmények között történik...

    Attól függetlenül igaz.
    Az elektromos autózás tisztább lehet mint a dízel vagy benzin üzemű autók..
    Ez az állítás még akkor is igaz lehet ha "csak" szén és olaj erőművek termelik az energiát.

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz MaCS_70 #128 üzenetére

    Nekem is kicsit "fura", ha ez igaz lenne, akkor nehéz elképzelni, hogy teljesen ki tudna sülni.
    Inkább tudnám elképzelni, hogy a környezeti elektromágnesességből és rádióhullámokból szép lassan "felszívja magát"... bár ezt is kicsit nehéz, de talán "hihetőbb" lenne.

    Azt lehet tévedek, de sose hallottam a korábbi jelenségről.. persze, én csak "hobby" szinten bűvölöm az áramköröket, így igen csak sok lehet számomra az ismeretlen jelenség.

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák