Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz bobalazs #21 üzenetére

    Akkor harmadjára is: bizonyos szakemberek szerint biztonsági szempontokból szükség van a HT teljes letiltására (legalább is azokon a CPU-kon, amikben nincs még hardware szinten kiküszöbölve a kérdéses bug - azt hiszem ilyen már a Cascade Lake Xeon is).
    Nem azt firtattam, hogy van-e haszna a HT-nek, vagy nincs, mert azt már amúgy is hozzáfűzték előttem mások, hogy a kvázi-kötelező (alapértelmezésben aktív) biztonsági foltok (firmware+OS) mellett már jelentősen kevesebbet ér a HT, mint azok nélkül (persze saját felelősségre minimális tudással is letilthatóak ezek a védelmek, ha valaki úgy ítéli meg, hogy neki fontosabb a teljesítmény, és gyakorlatilag nem érintik a biztonsági kockázatok).

    Személy szerint nálam is kezd kevés lenni a 6 mag 120Hz-re (most mindegy, hogy van 40-120 G-Sync, attól még szeretném, ha a 117-es limitre nyaldosna, mert a VRR-on belül is minél több, annál jobb) néhány játékban, de ennek ellenére is úgy gondolom, hogy jobb választás volt annak idején az i5-8600K, mint az i7-8700K, főleg a fentiek fényében (én nem tiltom le a spectre/meltdown patch-eket, így most már még kevesebbet érne a HT). Akkor jelentősen olcsóbb volt, előbb-utóbb pedig úgyis cserélni kell majd (és most már vehetek majd akkor praktikusan olyat is, amiben kevesebb az ismert biztonsági rés, ami lassító patch-eket aktivál).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák