Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cherockee

    aktív tag

    válasz Nimrod #8 üzenetére

    Nimrod: hmmm...érdekes...gondolom attól függ, hogy X cég-szolgáltató amit hozzárak progit, azt kiválasztja egy portfolióból, amit a gyártó ad, vagy...a java runtime, meg a háttérkép nem tartozik saját programok közé, azt felhasználó is átállíthatja, szerintem.

    Bocha:
    ''Egy vicikvacak iPod játékért is komoly összeget kell fizetni'' - ne a magyar árakat nézd, kint azért nem a luxus árkategória...
    ''gondolod, hogy az iPhone szoftvereket majd ingyen adják?'' - egy szóval nem mondtam hogy ingyen lesz, de az iTunes-on már csak kézigránátot nem lehet kapni, miért ne lehetne letölteni onnan, cash-ért? Ha már rögtön a telon fog futni teljes értékű iTunes...
    ''fél-okostelefon'' - ottvoltál, olvastad, hogy a wm rendszert milyen erőszakkal akarták munkagépek alapjának használni, és előtte azért stabilizálni, hogy akarták az xda-devet becsukni, hogy ne legyen sok rom, ne legyen mindenféle buhera, mert az elcseszhet mindent...program, tudom, más, de gondolom neked is fektette már meg a pda-dat legalább egy lefagyás erejéig egy-két progi, ami ránézésre nem volt atombomba...
    ''hülyebiztosság'' - arra gondoltam, hogy semmi se tudja fejére állítani a gépet, viszont bővíthető legyen...a bővíthetőség, ha a bővítés maga jó-ellenörzött, akkor nem hülyebiztossággal ellentétes...és hidd el, rengeteg ember van, aki mindenféle szutykot használ a gépén, vagy hogy sporoljon, vagy mert nincs más rá (wm5torage pl az egyik legutolsó nagy példám, minden pda-s ismerősömnek fentvan, és mindenkinek fektette már meg a gépét). Amúgyse értem, hogy ''mindenféle hulladékkal'' alatt mit értesz, szerintem nem csak a nagy csapatok programjai lehetnek stabilok, és ezeket megtalálni csak próbálgatással lehet...
    ''Mellesleg sztem tőlük függetlenül meg lesz oldva, hogy lehessen programot rakni az iPhone-ra, szóval ennyire nem fontos ám ez az egész.'' - azért kiadott sdk, forráskódok, bármi specifikálás nélkül megnézem azt, aki megoldja ezt neked...max, ha van hasonlóság a desktop mac és a phone között, akkor persze, de ha semmi hasonlóság, akkor halott ügy. Reserved engineeringelni mai napig egy misztikus dolog, nokia dct3 visszafejtése is hol tart, és már mióta nyúzzák...nem beszélve a sok, hihetetlen kis közönséggel rendelkező brand telefon mod oldallal (sony ericssonok és motorolak modja is szép számmal olvasható a neten, és a látogatószámok 1000 alatt maradnak legtöbbször...), na meg ezeknek a széles körben való ismerettségéről (rögtön csapna rá az apple, perek hada), munkahelyi megbízhatóságáról (éppeszű ember ilyen hackre nem építene...)

    Bodz: ottvan erre a google web toolkit, a java, a flash, amit támogatni fog az Apple, amennyire tudom az első nyilatkozatok óta ezek tutik. Ezeknek ugye előnye az, hogy semmi rendszerközelit nem bolygatnak, nem fagyasztják a gépet, nem robbantják fel :D, szóval biztonságosak, mert ugye kis karámban futtatják őket. (én ne érteném, aki a v3x-ét össze vissza moddolta?:), nem keveset a site-odról, meg a motomodders.net-ről olvasva...)

    NagyMesterB: Anno valahol olvastam, hogy a 3rd party az amit csak úgy sdk alapján írnak, 1st party amit a gyártó ad-szolgáltat-támogat, vagy a készüléken, vagy utólag, site-on, lemezen, bárhogy, és 2nd party az amit a Bog által elmagyarázott OK-zott gyártók adnak...

    Ha már RIM-ről esett szó, nem véletlen lett a blackberry a munkahelyi gépek királya, olyan gyorsan és egyértelműen, ahogy...Alapvetően az elgondolkodtató a téma, de mi van, ha az Apple a desktop progijait egyszerűen átportolja az amúgy zárt OS-re (esetleg a külsős nagyobb neveknek is támogatást ad, kontroll mellett), ezáltal lesz elég program, mégis zárt lesz?

Új hozzászólás Aktív témák