Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • llax

    senior tag

    válasz Kriza #23 üzenetére

    Az ISA csatolót ipari környezetben még mindíg használják néhány helyen. Az ilyen alaplapokat nem is az átlag user gépébe készítik. Készültek és még készülnek is olyan spéci ipari vezérlőkártyák, amelyekből mindössze néhány példányt gyártottak egyedi megrendelésre (többszázezer-többmillió HUF/db. áron), ezek közül legtöbb ISA csatolóval készült. Ezek azok az alkatrészek, amelyeket sok évig használnak, még akkor is, ha a szoftver fejlesztése miatt alatta többször is kicserélik a ''vasat''.

    Csak képzelj el egy olyan soktízmilliós CNC gépet, amelyet egy ISA-s kártyán keresztül vezérel egy PC (és nem készült újabb vezérlőkártya hozzá), de az újabb szoftverekkel már sokkal többet tudhat a gép. De az újabb szoftverekhez erősebb gép kell és itt jönnek képbe az ISA slottal ellátott LGA775-ös alaplapok. Vagy lehet hogy elég egy komolyabb 3D-s kártya egy újabb CAD szoftver miatt, de sem AGP, sem PCI-e nincs a gépekben. Ekkor jönnek jól az ilyen PCI-s VGA-k.

    De készültek és tudtommal mai napig készülnek AGP és PCI-e nélküli ipari használatra szánt alaplapok (akár LGA775-el is, ezeken PCI és PCI-X slotok vannak), amelyen valamelyik régi ATI Rage chip felel a megjelenítésért. Ha azokba használhatóbb 3D teljesítmény kell, akkor ezek a PCI-s kártyák jelentik a megoldást. A különféle CAD szoftvereknél közel sem kell akkora sávszélesség a VGA-nak mint a játékoknál (bőven elég a PCI), mégis ''ki tudják hajtani'' elég rendesen a kártyát.

    Aztán ott vannak még a különféle beágyazott rendszerek, amelyeknél igen gyakran egyetlen PCI slot áll rendelkezésre. Ott is előfordulhat, hogy használhatóbb 3D kártyára lenne szükség.

Új hozzászólás Aktív témák