Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joghurt

    addikt

    válasz scyllarus #18 üzenetére

    Én annak az adatnak hiszek, ami a saját gépemen (offline), nyílt programok által is bármikor kezelhető. Pl. track esetén GPX-ben lementve.

    A tej élet, erő, egészség.

  • joghurt

    addikt

    Az egyik megjegyzésem arra lenne, ami folyamatosan szúrja a szemem: Legalább egy szakmai portálon nem lehetne GNSS-nek hívni azt, ami? A mai vevőknek még a legalja is tud a GPS-en kívül legalább egy másikat is fogadni, de nem ritka a 4 rendszert (GPS+Glonass+Galileo+Beidou) kezelő sem.

    Amikor a szerző a katonai vevőkről ír, ezekre igazából nincsen szükség. Elég egy kétfrekvenciás (pl. L1+L2) vevő, illetve RTK korrekció. Ilyen vevőt 20ezer alatt kapni (igaz, nem órába építve), de fejlesztői készletként (aktív antennával, WiFi/Bluetooth illesztéssel együtt) is megvan 200 euróból.

    Ami a "kimért" útvonalat illeti, nem tudom, ez hogyan történt. A Hárs-hegy környékén javaslom valamelyik OpenStreetMap-re épülő tervezőt, mert épp itt kb. 5 centis pontossággal történt már meg az ösvények felmérése és berajzolása.
    Valamely kedvenc útvonalrögzítős órát méréstechnikai szempontból semmiképp nem fogadnék el referenciának, mert a mérési elv miatt hajlamos a rendszeres hibára. Azaz hiába mérsz egyszerre 20 kommersz vevővel és mérsz 100 napon át, simán előfordulhat, hogy a mérések középértéke semmivel nem lesz közelebb a valósághoz.

    A másodpercnél ritkább mintavétel épp az ösvényeken okoz a valósnál rövidebb mért távot, hiszen mindig levagdossa a kanyarokat.

    A tej élet, erő, egészség.

Új hozzászólás Aktív témák