Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azopi74

    addikt

    "A hordható tartozékok közül az egyik legfuturiszikusabb minden kétséget kizáróan a Google Glass lehet, ám az ezerdolláros listaára és a mindössze néhány órányi üzemideje miatt nem igazán lesz slágertermék. "

    Ezerdolláros listaár? Honnan az info? Az elemzők tippelgetnek mindenfélét, van, aki 300 USD-s nyitó árat jósol (az szerintem túl alacsony) , van, aki 6-700 USD-t (azt meg kissé soknak tartom), de 1000 dolláros pletykáról, jóslatról még nem hallottam,. Szerintem 500 USD körül legvalószinűsíthető leginkább. Persze lehet, hogy
    "lefölözős" árstratégiát alkalmaz majd a Google (Magas nyitóár, aztán gyors árvágások, amíg el nem éri a végső árszintet egy-két hónapon belül), de az elég rossz üzenet lenne az early adopterek számára.

    És szerintem inkább valami látványos piacra dobást akar a Google, látványos eladási adatokkal, hogy a jelenleg meglehetősen szkeptikus fejlesztőket meggyőzze, ezért inkább az Apple árstratégiát alkalmazza szerintem : rögtön belövik a cuccot a végleges árszintre, aztán nem is nyúlnak hozzá a következő generáció piacra dobásáig. Megtehetik, mert konkurencia nincs, és egy jó darabig nem is lesz.

    Aztán, ha majd beindul az okos-szemüveg piac, és kezdődik a tolongás, akkor úgyis kénytelenek lesznek belemenni az árvágós játékba, ami a droidos okostelefonok és tabletek piacán megy régóta. Bár addigra szerintem otthagyják a piacot és átengedik a terepet az OEM-eknek, ha már úgy érzik, kellően bebetonozták a platformjukat ezen az új piacon is.

    A néhány órányi üzemidőre sem vennék mérget, ne a fejlesztői változatból akarjunk következtetéseket levonni.

Új hozzászólás Aktív témák