Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zolik

    senior tag

    Most beszéltem a T-vel.
    Egyenlőre még csak előrendelésés új árak vannak mert nincs még árlistában.
    Van régi Next XL csomagom ahhoz még nem lehet elő rendelni sem meg kell várni míg bekerül az árlistába.
    Sajnos ha új XL csomagot kérek + 3 Gb mobilnet (a plusz "ingyen" sim kártya miatt amit a next-hez jár) akkor 200 Ft-al jönnék ki olcsóbban havonta viszont talán még lehet sávosan telót venni ami jóval kedvezőbb lesz mint ezek a mostani árak.

    Sajnos maxos díjcsomagnál nagyon kicsit a kedvezmény. Anno az S6-ot valami 54.000 Ft-ért vettem 2 hónappal a megjelenés után, az S4-et is a körül. Ez meg több mint a duplája!
    Kíváncsi vagyok ha bekerül az árlistába akkor milyen áron fog futni, de úgy érzem egyenlőre nem érdemes elő rendelni.

    Összességében a Voda annyival jobb hogy olcsóbbak a csomag ajánlatok havi díj tekintetében és 2 év alatt az a -2-3.000 Ft is 72.000 Ft különbség ami azért már elég sok, ha azt levonom a készülék árából már nem is olyan vészes.

    Elég erősen elgondolkodtam hogy váltunk T-ről...

    '' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

  • Zolik

    senior tag

    No találtam egy értelmes Telekomos ügyintézőt, ő elmondta hogy semmi értelme csomagokat hosszabbítani mert csak listaáron fogják adni hozzá a telefonokat (vagy valami nagyon minimális kedvezménnyel), mivel a sávos telefon árak teljesen meg fognak szűnni.
    Úgy néz ki eddig a T-s árak a legjobbak (még ha magasak is)
    A mostani XL-es előfizetés 20k egy hónapban. Ha vissza váltok az új XL-re +1Gb net az 15k havonta. Így megspórolok évi 5000x24-- 120.000 Ft-ot. Ha levonom a csomag kedvezményt a lista árból:
    235.000 - 48.000 és a 2 év alatt megspórolt havi díjat -120.000 akkor 67.000-re jön ki a készülék.
    Azt hiszem így már elég jó vétel ebben a konstrukcióban ha azt nézzük eddig mekkora volt a havi díjam. Ha ezt a 67-et leosztom 2 évre akkor az havi 2.790 Ft plusz. Vagyis durván 18.000 / hó és "0 Ft kezdővel" el lehet hozni ami még mindig 2.000 alacsonyabb a mostani előfizetésnél.

    Vodánál 247.000 az alap ár. De a havi készülék díj meg +13.000 / hó vagyis hiába megyek vissza a 10k-s havi díjra (ebből lejön 1 évig a -2k/hó-> 24.000) az átlagba 9.000 Ft-os havi díjat eredményez +13.000 / hó vagyis havi 22.000 Ft lenne két évig. Ami összesen 96.000 Ft-os különbséget hoz 2 év alatt a két díjcsomagot tekintve, ez meg nem kevés.

    A kis csomagokat néztem (hálózaton belül korlátlan +150 perc mindkettőnél)
    T-nél 16.300 / hó
    Vodanal: 16.900 / hó
    Itt szinte nincs eltérés bár 2 év alatt a 600 / hó az 14.000 Ft, ami majdnem egy havi díj a Vodahoz képest.

    '' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

  • Zolik

    senior tag

    válasz bulikavagyok #63 üzenetére

    Igen láttam, de két képlet is hibádzik:
    1. Mi van ha nem engedik el? Erre nem tudok alapozni, hogy "hát a forumokon olvastam hogy el szokták engedni az utolsó 3 hónapot, légyszi...".
    2. Nekem nem kell készülék biztosítás. :)

    Így máris sokkal rosszabb a vége. De amúgy köszi a tippet :)

    '' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

  • Zolik

    senior tag

    válasz Sjkolrd #113 üzenetére

    Lehet szidni a T-t de most ők a legkorrektebb és legjobb ajánlattal bírók:

    Céges NEXT XL- csomagról váltottam vissza ami 20k Huf, XL + 4 giga net 17k Huf. A plusz törlesztővel +5.790 Ft. A régi csomaghoz képest -3k Huf havonta (ami 2 év alatt 72.000 Ft megtakarítás). Ha marad a régi előfizu akkor ahhoz képest havi 2.790 -el kellene többet fizetni mint eddig és most már tudjuk EU-n belül is hívni bárkit percdíj nélkül.

    Voda elképesztően nagy lehúzás. Bulikavagyok írta hogy elengedik az utolsó 3 hónapot (ha elengedik) de még így is jóval drágább mint a T.

    04.24-én jön :) már várom!

    '' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

  • Zolik

    senior tag

    válasz den89 #117 üzenetére

    A felvetésed jogos és érdekes. Nekem anno az Iphonnál jutott ez eszembe elsőnek, hogy fiatalok (18 alattiak), nők (imádom a nőket, nem rosszból mondom, itt főleg a pláza bubu hello kittys tokba bújtatott s7 tulajkora gondolok), az egyszerű emberek miért vesznek ilyet? A válasz egyszerű: megtehetik.
    Én eddig az összes drága telómat nagyon olcsón vettem: S4 46.000, S6 54.000. Mert a céges előfizu miatt nagyon olcsón adták akkor akcióba. Igaz az havi 20k Huf volt, de mivel mi rengeteget beszélünk meg minden ezért olcsóbb csomagot nem választhattunk (vagyis nem érte volna meg mert a sok perc díj miatt volt hogy akár havi 30.000 is össze jött). De tény hogy én se állnék se sorba se költenék 240.000 Ft-ot telefonra.

    Amit fent írtam kijött hogy havi 3000 plusz és meglesz az új teló. Ennyit nekem megér. Nem iszok, nem cigizek (van aki simán elszív havi 10ezer Ft-ot az, évi 120.000, 2 év alatt 240.000 Hopp az egy S8 ára), néha utazgatok, eljárogatok ide oda, élek ahogy tudok. És mellette info mániás vagyok, szeretem a kütyüket meg a pc-s cuccokat. De valóban egy olyannak aki azt se tudja hogy lezárt képernyővel is csak egy swipe az hogy tudjon fotózni és folyton feloldja hozzá a telót kóddal annak fölös az iphonoe vagy akármi más.

    Amit írsz, hogy vannak akik évente cserélgetik (a tech geekeket megértem), ott tényleg nem értem mi visz rá valakit hogy iphone 6s-ről 7-re váltson... vagy s7+-ról s8-ra.

    A tendencia sajnos szomorú, hogy pár év múlva már fél milla lesz egy új iphone 10-es pl... no és persze a szolgáltatok és a kedves állam bácsi bőven kiveszi a részét!

    '' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

Új hozzászólás Aktív témák