Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ceia

    őstag

    Egyetértek, win7-en ne bankoljunk. De hogy ne lehetne használni játékok futtatására, az hülyeség.

    Nem jó példa a Google vagy a Facebook arra, hogy ők is kémkednek. Egyrészt, a tizedét sem kémkedik annak, amit a Microsoft. Másrészt nem mindenki használja a Facebookot, vagy akár a Googlet, de valamilyen windowst igen, hiszen itt most a desktop OS-ekről van szó.
    Nekem nincs Facebookom.
    Van droidos telefonom, de kikapcsoltam mindent, ami nem kell. Csak telónak, ébresztésre, és kameraként használom. Tehát nincs net, és semmi, még naptár sem. (ahhoz kéne neki a net :Y) De van desktop pc-m, és kell rá egy rendszer.

    A win10 telemetria néven mindezt ellopja, arra hivatkozva, hogy az OS működéséről gyűjt információt, azért, hogy jobban tudja fejleszteni: (2015 óta mégsem jó, a frisstíések pedig katasztrofálisak)
    Milyen szoftvereket telepítettél, hogyan (és vélhetően mire) használod őket, milyen weboldalakon jársz, mire keresel rá, hol és mit vásárolsz, milyen képeket tárolsz a háttértárakon, keylogger. Hogy, hogy nem, már a Linux partíciót is tudja olvasni - ha olyanod is lenne, arról is tudja jelenteni, mi van rajta. Egy szakértő szerint akár 1GB-os csomagot is küldhet a telemetria keretében. Nem nehéz kitalálni, hogy ekkora méretben nyilván a képeidből csemegéz.
    Azt nem tudom, mit küld el a Googlenek az Android, de az biztos, hogy a Google desktopon nem lop tőled ennyi adatot, és a Facebook sem. Rájuk hivatkozni, hogy úgyis mindegy, mert ezek is lopják az adataidat, ostobaság és hogy úgy mondjam, birka mentalitás. Ők pont ezt akarják. A privacy ilyen mértékű megsértését nem nevezném mindegynek.
    Ezekért, és mert döntéseket hoz helyettem a gépemen, mert a frissítései rendre hibásak, mert számomra semmivel nem nyújt többet, mint a Windows 7, én maradok a 7-nél, amíg csak használható marad netezésre.
    Utána jöhet a Linux, a 7 marad csak játékra és felhasználóira. És ha már játékra nem lesz jó, jöhet a 10, de szigorúan külön ssd-ről, külön boottal, kizárólag játékra, nem általános használatra. Olyankor a másik ssd(k) letiltva.

    (#87) Tin Fehér Farkas (#86)
    "Ez a "Windows 10 kemkedik" kopkodes meg egyaltalan nem altalanos. Es amugy siman kikapcsolhato."

    Számtalan helyen találkozom vele a neten. Nem kapcsolható ki minden. Sőt, olyat is olvastam, hogy ami kikapcslható, az is visszakapcsolja magát az első frissítéskor. Vajon miért, ennyire hülyék a m$ fejlesztők, vagy mert ezt a parancsot kapták?

    (#91) andor80 Én meg téged betennélek a vadkutyák ketrecébe, hadd játszanak. Ha már szélsőségesek vagyunk..

    [ Szerkesztve ]

            it's more fun to compute

Új hozzászólás Aktív témák