H​i​r​de​t​és​

2018. április 26., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) janeszgol

janeszgol
(PH! kedvence)

Valóban érdekes ez az akku megoldás.

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#2) sgamez válasza janeszgol (#1) üzenetére

sgamez
(tag)

Nekem kókányolásnak tűnik :)

(#3) vince

vince
(őstag)

Annyira jó, hogy kettesével veszik az emberek :D

''Miután az emberek az igazságot nem fogadták el hatalomnak, megtették a hatalmat igazságnak'' - Blaise Pascal

(#4) Sipike19

Sipike19
(tag)

Dejó, mostmár 2 akkumlátor tud felpúposodni 1 helyett, sőt akár még a detonáció hangja is sztereóban szólhat, ha pukkana a kis iparihulladék. :C

Sipi

(#5) fújifon

fújifon
(újonc)

,,Kétségtelenül a Touch ID ujjlenyomat-olvasó rendszert váltó Face ID és a TrueDepth kamerához tartozó animoji az iPhone X legfőbb különlegessége." Ugye azért az a TrueDepth többre hivatott ennél !? Az tök jó hogy a kommunikációban csak ez jön le.. :DDD

P9 lite 2017

(#6) Dtomka válasza vince (#3) üzenetére

Dtomka
(PH! addikt)

Jó, hogy telik nekik rá, 19-23 évesen.

(#4) Sipike19
"sőt akár még a detonáció hangja is sztereóban szólhat" Nekem egyik arc sem szimpi a képen :)

Ha ezek is púposodni fognak, az már nagyon égő lesz a cég számára. Pár nap is kiderül, milyen valójában ez az agyonhájpolt telefon.

[ Szerkesztve ]

(#7) gerii válasza Dtomka (#6) üzenetére

gerii
(PH! addikt)

Egy havi fizu, pont mint itthon a 7...

[ Szerkesztve ]

(#8) Norb€€€

Norb€€€
(fanatikus tag)

Azért elég szomorú, hogy a 10. évfordulóra csak egy túlkomplikált feloldási metódust, és egy újabb formatervet tudnak felmutatni 3 generáció után. Mindezt embertelen áron. Pedig én annyira szeretném szeretni az iPhone-t, de ez így nagyon kevés. Ha tavaly lőtték volna el, még azt mondom... De azóta majdnem minden nagyobb gyártónak jött már egy "kávamentes" telefonja. Nyilván nehéz már újat mutatni, de hogy egy közel félmilliós telefonnak animált emoji legyen a selling pointja... :(

Ha lenne tízezer forintom, holnap vehetnék magamnak egy új, normális aláírást.

(#9) noro79 válasza Sipike19 (#4) üzenetére

noro79
(kvázi-tag)

kevered a samsunggal

(#10) DaveJr válasza noro79 (#9) üzenetére

DaveJr
(őstag)

iPhone 8 esetén vannak púposodási problémák. Annyira nem tipikusan csak Samsung. Sőt volt már iPhone robbanás is.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#11) Dtomka válasza noro79 (#9) üzenetére

Dtomka
(PH! addikt)

Ez év márciusában:
Videón, ahogy egy férfi kezében felrobban az iPhone-ja

Igaz a galaxy népszerűbb volt, hiszen még a GTA V be is belekerült :D

(#7) gerii
7-es? Nem a(z) X-ről szól a cikk? Én arra értettem, hogy kettesével veszik.

[ Szerkesztve ]

(#12) Quqesz

Quqesz
(PH! nagyúr)

Látom az ebay dílerei már hozzájutottak......;] már adják is 600e-es áron.......👏

Samsung Galaxy S8+/LG G2/G4/ Honor 8 & Samsung Tab A6 10,1

(#13) gerii válasza Dtomka (#11) üzenetére

gerii
(PH! addikt)

Tudom, csak itthonra nem írhattam hogy 400k a havi fizu.
Ettől még itthon is elköltik erre egy havi fizujukat a gyerekek.

[ Szerkesztve ]

(#14) noro79 válasza Dtomka (#11) üzenetére

noro79
(kvázi-tag)

Note 7 . az öngyújtó? Szerintem ezzel mindent elmondtam. Egy Iphone kigyulladt a több milióból vagy egy Note7nem gyulladt ki a több millióból :DD :D

(#15) janeszgol válasza noro79 (#14) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

35 db Note 7 gyulladt ki. Érdekes módon a visszahívások után sosem gyulladki egy sem, pedig használták tovább.
Hány sony akkut kellett visszahívni még 2005-2006 körül?

[ Szerkesztve ]

(#16) DaveJr válasza noro79 (#14) üzenetére

DaveJr
(őstag)

Hogy is volt az iPhone 6 akkukkal? 0 fok alatt nem működnek? Apple meg el sem ismerte a hibát?
Ja és a 6 Plus iSight kamerája, ami miatt visszahívtak nem egy telefont?

Jó lenne ha levennéd a szemellenzőt.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#17) Dolpa

Dolpa
(tag)

Azt sejtettem, hogy az első kommentelők a "nem tudom megvenni, ezért lesz@rozom, mert ez a divat" tipusúak lesznek. Meg fel kellene nőni és észrevenni, hogy ez normális országokban MAX. fél havi fizu.

Komolyan szánalmas már ez a minden sz@r, meg minek kell ez hozzáállás.

Ne bízz komoly feladatot olyan szerverre, amit egymagad is fel tudsz emelni...

(#18) Ricardo válasza noro79 (#14) üzenetére

Ricardo
(PH! félisten)

A Note 7 készülékházát nem nyomta szét a púposodó akku, az iPhone eleje meg lepattant. Ha masszívabb a készülékház, és nincs helye az akkunak, lehet az is kigyulladt volna.

(#19) whatwhatwhat válasza noro79 (#14) üzenetére

whatwhatwhat
(tag)

Bírom az ilyen kettős mércét.

Van több bizonyíték rá, hogy iphone-ok gyulladnak ki. Mutatnak neki egy konkrét esetet videófelvétellel. Következtetés: összesen 1 db iphone gyulladt ki.

Közismert, hogy a note7-eknek egy kis része gyulladt ki. De ő a hírekben azt látja, hogy kigyulladnak a note7-ek. Következtetés: szinte mindegyik note7 kigyulladt.

Ezzel elnyerted a tiszteletre méltó AppleFanboy címet. Taps. :C

[ Szerkesztve ]

(#20) Juhaszatti válasza DaveJr (#16) üzenetére

Juhaszatti
(senior tag)

Konkrétan kikapcsoltak a telefonok hidegben, 4-5 fok is elég volt hozzá, fagynia sem kellett. Ez még a 6S-nél is probléma volt. Párom telefonja pár hete volt emiatt szervizben, szerencsére gariidőn túl is cserélték az akkut mert szériahiba.

[ Szerkesztve ]

(#21) syn7h37ic válasza janeszgol (#15) üzenetére

syn7h37ic
(PH! kedvence)

Ha jól rémlik 35000 darabot érintett a Sony akkugate 2014-ben, de a Lenovonak is volt egy komoly 150.000 darabos visszahívási ügye szintén akkoriban. 2006-ban több milliós nagyságrendű tétel volt, azt hiszem, több, mint hatmillió Sony akkut érintett. A Samsung ezzel szemben közel hárommillió Note7-et hívott vissza. A Sony annyiban járt jobban, hogy nem komplett készüléket vont ki a piacról, hanem csak az akkupakkot. A lítium akkuk aranykorának kezdetéről van szó, amikor még a technológia nem ért el olyan szintet, mint a mostani. a Note7 is a technológiai határok túlfeszítése miatt lett hírhedt. 35db volt a hivatalosan elismert Note7 hiba, de ez rámutatott a készülékben lévő akku hibás tervezésére, ami ráadásul már otthon nem volt cserélhető, így érthető volt a lépés. De ezek a számok eltörpülnek az autógyártók piacán történt visszahívások számától, a Denso százmilliós nagyságrendű veszélyes légzsákjaira gondolva, vagy a GM szintén százmilliós indítókulcs problémára, ami a mai napig is folyik folyamatosan, mert több, mint 10 évig gyártották a hibás indítókulcs zárszerkezetet.

(#22) .Szaki. válasza whatwhatwhat (#19) üzenetére

.Szaki.
(őstag)

Én csak azt nem értem, hogy mégis mi a fenéről beszéltek...

Igen, van bizonyíték, hogy gyulladtak ki iPhone-ok. Arra is kézzel fogható bizonyíték van, hogy Note 7-ek gyulladtak ki, mindkettőt eléggé felkapta a média. Most komolyan ezen kell versenyezni, hogy miből gyulladt ki több, vagy kevesebb? Szerintem mindkettő elég nagy probléma, nem gondolom, hogy egyik, vagy másik cég jobb lenne azért, mert neki "csak" - hasamra ütök - 15 készüléke gyulladt ki, a másiknak meg 35. Ráadásul ennek az egész baromságnak semmi köze nincs a cikkhez, az Apple valóban egy újféle megoldást választott az akkumulátor elhelyezésére, egyelőre úgy néz ki, hogy ez a leghatékonyabb a X esetében, gondolom még az is baromira megnövelte volna a megjelenési időt, hogy kifejlesszék az "L" alakú akkumulátort, de ez nem ok arra, hogy a haterek azonnal robbanásveszélyt vizionáljanak, ezzel a megoldással semmi probléma sincs.

Semmi sincs ingyen. A dobogóra az jut fel, aki megküzd érte. || Think Different

(#23) liquidgold válasza syn7h37ic (#21) üzenetére

liquidgold
(tag)

Takata légzsák

(#24) vince válasza .Szaki. (#22) üzenetére

vince
(őstag)

A haternek teljesen mindegy, hogy van-e oka fröcsögni vagy nincs, ő ekézni fogja az utált gyártó termékekt ha jó, ha rossz - ezért hater :)

''Miután az emberek az igazságot nem fogadták el hatalomnak, megtették a hatalmat igazságnak'' - Blaise Pascal

(#25) vicze1 válasza .Szaki. (#22) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

"Most komolyan ezen kell versenyezni, hogy miből gyulladt ki több, vagy kevesebb? "

Az apró ici-pici különbség, hogy az egyiket visszahívta és kivonta a gyártó a forgalomból, míg a másikkal soha nem fog ilyen történni. Az egyik oldalon tettek valamit, a másik oldalon a szőnyeg alá söprik.

Ha ez lenne az első eset a Apple történetében egye fene, de sajnos nem ez az első. És kivétel nélkül minden esetben a felhasználók perbe kellett menjenek a gyártóval, hogy elismerjék a hibát, és cseréljék a hibás alkatrészt.

[ Szerkesztve ]

(#26) Massmurderer válasza noro79 (#14) üzenetére

Massmurderer
(senior tag)

Tévedsz.Elég sok iphonal volt gond robbanás téren.de ott a google és keres rá.Több oldalt ad ki mint a samu note 7nél :DDD
A félrenavigáslát ne is emlitsem :D

[ Szerkesztve ]

(#27) PrinceHerceg

PrinceHerceg
(őstag)

Ugye megfogadtátok a tanácsomat és gyorsba vettetek min 5-db készüléket ebből a szarból, hogy miután elfogyott az első beszállítási adag, kb ~ 5x-ös áron lehessen értékesíteni a sok státusz mániás műmájer majomnak?

[ Szerkesztve ]

♪ ♫ X-Fi + D.A.C ♪ < d[(^ ˛ *)]b > ♪ Xtreme Fidelity ♫ ♪

(#28) ZavaBalazs válasza Dolpa (#17) üzenetére

ZavaBalazs
(őstag)

milyen fizetés fölött ér kritizálni az iphone X-et? ha én mondjuk egy havi fizumból meg tudom venni, akkor nekem már szabad?

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#29) Sipike19 válasza PrinceHerceg (#27) üzenetére

Sipike19
(tag)

Ezért járna egy pacsi. De minimum egy: :R :C

Sipi

(#30) Szada85 válasza Dolpa (#17) üzenetére

Szada85
(tag)
LOGOUT blog (1)

Annyit halkan hadd jegyezzek meg, számításod: "MAX fél havi fizu" alapján, például Németországban ( amit ugye "normális" keresetü helynek tart mindenki, és a kisebbik tárhelyes verzió 1149€ ) azt jelenti, hogy ezek szerint Minimum(!) 2200€-t visz haza mindenki.
Na most, akkor vagy:
A. Németország sem normális ország már,
B. Németországban az emberek jó részét becsapják a fizetésükkel,
C. Nem igazán naprakész a forrásod. :) :R

[ Szerkesztve ]

(#31) #82729984 válasza Dolpa (#17) üzenetére

(törölt tag)

"Meg fel kellene nőni és észrevenni, hogy ez normális országokban MAX. fél havi fizu."

Még kész szerencse hogy ezekben a "normális" országokban egy iphone csak fél havi fizu mivel az egészségbiztosítás meg elviszi a másik felét (már akinek van pl. USA).

(#32) strogov válasza ZavaBalazs (#28) üzenetére

strogov
(tag)

Szerintem kellene erre egy MA szabvány. pl. 300k nettó fölött szidhatod az iphone-t, 200k fölött a samsungot és 100k fölött csak a jobb kínaiakat.
Ha diák vagy nyugdíjas vagy akkor csak dícsérni szabad, vagy csendben ámulni a hozzászólásokon.

(#33) adise válasza PrinceHerceg (#27) üzenetére

adise
(őstag)

Van baj fejben, ha egy telefont státusznak gondolsz, mikozben amint a képen is látható minden jötment megveszi

(#34) Tkulcsar

Tkulcsar
(újonc)

Remélem rohadtul fáztak éjszaka... :D ;]

"Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy nem lehet tudni róluk hogy valódiak-e" (Petőfi Sándor)

(#35) Firehand válasza vicze1 (#25) üzenetére

Firehand
(kvázi-tag)

Igen a apple ezt úgy tálalná, hogy nem szériahiba, hanem egy rejtett újjítás amit nem mindenki tud előhozni a telefonjából.
Speciális neve: I-bomb ;-)

Szerintem a Samsung jól reagálta le a Note 7 bakit, de ettől függetlenül hibáztak, reméljük tanultak belőle.

(#36) #82729984 válasza Szada85 (#30) üzenetére

(törölt tag)

+1.

(#37) galaxys80

galaxys80
(PH! kedvence)

Végre a megjött a menetrend szerinti, pénteki trolltopik. :D
Mobilarenások már dörzsölik a tenyerüket. :D

(#38) hemaka

hemaka
(PH! nagyúr)

[ Szerkesztve ]

☀️"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!" ▶️ Vas: pici.tk/e

(#39) joey04

joey04
(PH! félisten)

Igazi Apple termék tele innovációval. Lesz mit behozni megint a többieknek. :R

Bazinga!

(#40) zoleeno1 válasza joey04 (#39) üzenetére

zoleeno1
(PH! addikt)

már ezért a mondatért megérte bele olvasni a hszekbe... :DDD :DDD

Huawei Mate 10 Pro BLA-L09 Mocha Brown; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#41) RaveForce válasza whatwhatwhat (#19) üzenetére

RaveForce
(PH! kedvence)

Ne torodj vele, csak egy utolso sokad trollreg. Mast tole nem latsz.erdekes ezeket nem torlik a modik...

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#43) RaveForce válasza zoleeno1 (#40) üzenetére

RaveForce
(PH! kedvence)

Allitolag neki ez a sajatos valasza a kritizalo kommentekre... kinek hogy.. :D

Az megvan, hogy lenyultak egy appstore elol 300dbot a
UPS futarkocsibol?! :DD

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#44) ViZion

ViZion
(PH! félisten)

Magam is a "deszarazájfon" kategóriába tartozom. Megengedhetném magamnak, sőt, meg sem kell vennem: a cég adja. Adná. De inkább mást választottam tavaly is, nekem kell a standard csati, jack, és a dual sim. Több kollégámnak ájfón van, (van akinek a céges, de van, h privát is), jókat derülök, mikor hozzám jönnek töltőért, de már csak legyintenek. Nekem meg a gépen is lóg a mezei usb és tőt, ha kell. A dual sim meg nélkülözhetetlen szerintem, én nem szeretnék 2 telefont hurcolászni. De ugye kinek mi.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45) zoleeno1 válasza RaveForce (#43) üzenetére

zoleeno1
(PH! addikt)

Jajj, szegény apple, hogy ilyen emberek vannak...
Ja igen, van 300db x-em áron alul, ha valakit érdekel :DDD ;]

Huawei Mate 10 Pro BLA-L09 Mocha Brown; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#46) janeszgol válasza syn7h37ic (#21) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Köszi a pontosítást. Nem volt időm utána nézni. :R

(#47) arn

arn
(PH! nagyúr)

Ezen a telefon sorbaallosdin jot fog rohogni az utokor.

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc)

(#48) syn7h37ic válasza arn (#47) üzenetére

syn7h37ic
(PH! kedvence)

Az már megtörtént egyszer, ez közel sem akkora, mint az első iPhone-ok esetében. Akkor még sátraztak is, napokkal a megjelenés előtt már odaette a fene a fanatikusokat. :D

(#49) H3gam

H3gam
(senior tag)

hmmm, ez a két telep érdekes, előbb elfogy az egyik és utána nyúl a másikhoz vajon? vagy felváltva szipkázza?

troll on
az új apple innováció! most két telep egy iphoneban, egy áráért! ja nem kettő áráért ;]

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#50) Kaktusz92

Kaktusz92
(kvázi-tag)

Régebben úttörőnek tekintettem az iphonet. Tíz éve egy csoda volt az első készülék. Próbálták utánozni, sikertelenül. Aztán teltek az évek, a konkurensek felnőttek a feladathoz, és ma már ott tartunk, hogy az iphone semmit nem jelent. Mosolygós kakával tudnak újítani, meg ezzel az arcfelismerővel, képbe belógó érzékelőkkel. Idáig jutottak. Mindezt horror áron. Jobs szégyenkezne.

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.