- Milyen okostelefont vegyek?
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Honor 200 Pro - mobilportré
- Mobil flották
- Xiaomi 13T és 13T Pro - nincs tétlenkedés
- Samsung Galaxy S21 Ultra - vákuumcsomagolás
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Megjött a jubileumi Pixel széria
- Poco F5 - pokolian jó ajánlat
- Honor Magic7 Pro - kifinomult, költséges képalkotás
Új hozzászólás Aktív témák
-
hugo chávez
aktív tag
"Az APU a CPU leváltója és általános számításokra van kitalálva, mivel a hagyományos x86 procival már nem tudnak feljebb lépni teljesítményben."
Nem csak konkrétan x86 (utasításkészletű) procival, hanem úgy általánosságban a "LOC", vagyis a szálankénti teljesítményre optimalizált "architektúrában" (magban) nem tudnak már feljebb lépni a jelenlegi elvekkel.
Az Intel kísérletezik szilícium helyett pl. InSb félvezetőkkel, de (egyelőre még) nagyon drága lenne az átállás és a várható elméleti max nyereség is kb. 3-szoros, vagy fogyasztásban, vagy órajelben a jelenlegihez képest. És a graféntől, meg a hasonló cuccoktól se várjon senki csodát... Igazából akkor lehetne valódi előrelépés a szálankénti teljesítményben, ha a legalkalmasabb anyagokból atomról atomra tudnának felépíteni egy chipet, de ez a technológia tömegtermelésre még nagyon nem alkalmas.
Új hozzászólás Aktív témák
- Prémium! Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R 9 9950X / RX 9070XT 16GB / 64GB DDR5 / 1TB 990Pro
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- LG 40WP95XP-W - 40" NANO IPS - 5120x2160 5K - 72Hz 5ms - TB 4.0 - HDR - AMD FreeSync
- Bomba ár! Fujitsu LifeBook U727 - i3-7GEN I 16GB I 256SSD I 12,5" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- Panasonic CF-XZ6 AIO all-in-one laptop tablet 2k touch i5-7300u speciális ütésálló rugged
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest