Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chabee

    tag

    Nekem egy fehér Skoda Fabia Combi Gift szolgálja hűen a szürke hétköznapokat. 2006 áprilisában újonnan érkezett a családba, mint életem első új autója. Az eltelt bő 13 év alatt csak 165e km pörgött bele, de azt azért érdemes szem előtt tartani, hogy ez első sorban egy városi rohangálós autó. (Lásd még: Apa TAXI) Ezért is, no meg anno az anyagi megfontolások miatt is az alap motorral vettük, ami az 1.2-es 12 szelepes három hengeres HTP. Azaz sikerült a valós igényinket objektíven felmérni, párhuzamba állítani az anyagi lehetőségeinkkel és józan döntés hozni. Mert ugye nem a szomszédnak vesszük az autót és nem veszünk egy számmal nagyobbat sem a kelleténél. Nagyon nem szeretném dicsérni, mert egyszer áradoztam róla kb. féléves korában és még aznap este elment egy trafó az örök gyújtómezőkre. Persze garanciában cserélték, de nem volt vicces vasárnap este 75km-re az otthontól családdal teli megoldani a hazajutást. Viszont jó magyar virtus szerint svájci frankos hitelre vettük. Bár ennek ellenére és önhibámon kívül egy viszonylag tisztességes konstrukcióba sikerült beleugrani, de a 168 Ft-os CHF nem sokáig volt valós. A fenti problémától eltekintve megbízható autó. Természetesen kissé alulmotorizált és ez manapság a mindenféle turbókkal fújt motorok között egyre jobban feltűnő. Szóval nem én vagyok a gyorsulási versenyek bajnoka lámpától lámpáig. Ez az autó 90-110km/h közé van kitalálva. Ennek ellenére lehet feltűnés mentes közlekedni vele autópályán is, de nem az az otthona.
    Újkorából egy kép (bár ha lemosom kb most is így néz k :) ):

    [ Szerkesztve ]

    Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

Új hozzászólás Aktív témák