Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bollokcs80

    Korrektor

    válasz #16820480 #2 üzenetére

    Én most futottam neki másodszor (közben próbáltam a Tab S7-et is), de én is anyázok egy-két szoftveres megoldásán.... :W

    Nekem valahogy nem váltja ki a számítógépet egyik platformon se. :F

    [ Szerkesztve ]

    B.Cs.

  • Essentials

    aktív tag

    válasz #16820480 #17 üzenetére

    Erre a kommentedre válaszoltam fentebb, de nem bontottam le minden egyes olyan elemre, amit adott felhasználó hiányolhat! Minden döntésük mögött szimpla üzletpolitika áll! Egyrészt pénzügyi, hogy vegyél több terméket tőlük legyen az hardver, vagy szoftver, ill. szolgáltatás, másrészt eszmei tőke, hogy megőrizze az Apple-re jellemző különc szemléletet, legyen az adott felhasználónak pozitív, vagy negatív vetületű, a lényeg h létezzen, beszéljenek róla! Az Apple egy lifestyle brand, ami arra épít hogy emóciókat próbál kiváltani a felhasználókban, az erre kaphatókat pedig egyre mélyebbre behúzva a rendszerükbe. Az üzletpolitika működik, és mivel egyébként sincs olyan vállalat a világon ami minden felhasznalói igénynek meg tud felelni, az Apple megelégszik azokkal is, akikben érzelmeket tud kiváltani a termékeivel, az aktivításaival ( pld melegjogi aktivítások, környezetvédelem ) és adja isten még pénzük is van arra, hogy önként magukra kössék a láncsikat. Akár egy Apple Watch-csak, akár egy iPad-del, Macbook-kal az iPhone-nal megtörtént esetleges pozitív élményeik után. Nagy tévedés az, h ez a cég mindenkinek meg akar felelni, mindenki számára alternatívåt akar nyújtani ahogy a versenytársak teszik. Akkor ömlenének a sok éve visszatartott funkciók, ha nem menne az üzlet. Rögtön lenne desktophoz hasonló szintű filekezelő pld az iPad-en. De a jelenlegi működésük nem indokolja ezt, sem azt, hogy az iPad asztali szintű termékké váljon, legyilkolva a Mac eladásokat. Nyilván sokkal jobb ha lehetőség szerint mindenből vesz 1-et az ember magának. Láttad a bemutatón a file transfert, és a kurzor átnyomását Apple gépek között? Rohadt beteg, és ez is ezt a többtermékes vásárlást erősíti.

  • Essentials

    aktív tag

    válasz #16820480 #24 üzenetére

    Zötyögve, út közben elég nehéz írni.

    a Lifestyle brand most működik csak igazán Tim Cook vezetése alatt. Az Apple népszerűbb mint valaha, a bevételeik az egekben, a cég pedig az arabok legnagyobb olajtársaságával előzi egymást az amerikai tőzsdén. Steve Jobs idején 40-50millió iPhone fogyott, mára 200m/év. Az Apple Watch sikertörténet, az okosóra leszállítások legnagyobb részéért fele, ahogy az iPad is, és a Mac gépek újra virág korukat élik. Csak a szolgáltatási üzletáguk a TOP500 legnagyobb globális cég listájára az első szekcióban foglalna helyet, ha egy külön cégként tartanák nyilván. Nehéz megindokolni 2021-ben, hogy az Apple sikeresebb volt 10-15 éve, mert nem volt. Tim Cook rengeteget tett, és tesz azért hogy ezek az eszközök minél több emociót váltsanak ki a felhasználókból, a köréjük épített ókoszisztéma pedig soha nem volt ennyire sokrétű. Az Apple végérvényesen mainstream brand lett úgy, hogy Steve idejében leginkább a felső tízezer játékszere volt az USA-n kivül, sokkal szerényebb eredményekkel.

    Az üzletük működik, te pedig abba a szekcióba tartozol, akit nem tudnak megszólítani. Tán nem is akarnak, hiszen sosem akartak mindenkinek megfelelni, és így is minden tech cégnél több bevételt kalapoznak össze gyakorlatilag egy 4 fős ebédlőasztalra kiférő portfólióval, és az azok köré biztosított szoftverekkel, szolgáltatásokkal.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák