Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nebulo

    tag

    Jól van, örülök a tesztnek. Várok még kicsit, hátha kiderül valami epic sorozathiba, de ha nem, akkor őszi félév kezdésre veszek egy ilyet. Persze csak a WiFi Only-t. 160k még rendben van magyar kiosztású bill.-el egyetemben. Pláne, hogy ha jól értem, akkor a táblát és a dokkolót is lehet külön-külön mem. kártyákkal etetni. Meg ott az üzemidő... ami nem notebookos magasságokban jár. Netezni meg "irodázni" megteszi az Android - pláne ha elkészülne rá a LibreOffice is valaha. :)

  • nebulo

    tag

    válasz kenand #46 üzenetére

    Azt hiszem az a baj, hogy a tableteket minduntalanul a notebookokhoz hasonlítjuk, holott nem azok helyettesítői - legalábbis nem teljes értékű - hanem egy teljesen új termék szegmensről van szó.

    Egy subnoti sem fog 10+ órát menni egy töltéssel és nem lesz ~1 kg. Az Android funkcionalitás szempontjából már a teljesen használható kategóriában van, ami az internetezést - és ezzel a tartalom fogyasztást - illeti. Nyilván nem azt tudja mint egy notebook, de tud sok mást, amit meg egy noti meg nem.

    Csak vannak már annyi ideje köztünk a táblák, hogy ne akarjuk már őket egy kalap alá venni az eddigi hordozható gépekkel. És ha már itt tartunk, akkor egy tábla köröket ver hordozhatóságban egy notebookra - még így, dokkolóval is.

    Nem akarok indulatoskodni, csak amikor ilyen irreleváns szempontokra építő - értsd a témát nem adekvát módon kezelő - "nem éri meg mert bezzeg bla-bla-bla" hsz-eket olvasok, mindig azt érzem, hogy: :W

    Ez olyan mintha azt mondanád a kerékpár az nem jó semmire, azzal nem lehet közlekedni. Cserébe persze nem fogyaszt semmit, és elfér az erkélyen. :P

  • nebulo

    tag

    válasz Touch-ko #49 üzenetére

    Nézd, ismerősömnek van ilyen. Nem ez, konkrétan, hanem a 101. Addig én is úgy voltam, hogy marhaság. Aztán kipróbáltam, baromi jó: PDF-et olvasni a tabletten dokkoló nélkül "pivot módban" szvsz kényelmesebb mint egy halom összespirálozott lapot szorongatni, már csak azért is, mert ha műszaki, vagy idegen nyelvű leírást olvasol, akkor ott egy "táccsnyira" az internet ha nem világos valami. Ha pedig dobni kell egy emailt, vagy fórumozni vagy szakdogát írni, akkor ott a felcsatolható... billentyűzet! :DD

Új hozzászólás Aktív témák