Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .Szaki.

    addikt

    válasz pusszycat #11 üzenetére

    Miért? :)

    Maximálisan megvagyok elégedve az iOS-szel és olyan szinten átszoktam rá, hogy nem érzem magam otthonosan az Androidos készülékeken. (Félreértések elkerülése végett: ez nem azt jelenti, hogy ne lennének kiváló robotos telefonok, ez szimplán egy szubjektív dolog)

    Ha az 5S-em leszeretném cserélni, és az új dizájnnak megfelelő modellek közül szeretnék választani, akkor a szolgáltatómnál 232ezer Forintért lehetne kihozni egy idei iXR-t (64GB), igaz szimpla kamerával, - de állítólag jobb képeket lő, mint a X - 6.1"-es kijelzővel, remek akkumulátorral és idei A12 Bionic chippel.

    Ehhez képest a tavalyi iX szintén 64GB-os tárhellyel, dupla kamerával, kisebb akkumulátorral, kisebb kijelzővel, szintén 3GB RAM-mal és tavalyi chippel 284.000 Forintba kerül ugyanannál a szolgáltatónál, ugyanazzal a csomaggal.

    Az összes többi modell értelemszerűen jóval többet kóstál. Ebben az összehasonlításban pedig egyáltalán nem olyan rossz ajánlat a XR. Nem azt mondom, hogy én biztosan a XR-t választanám, mert szerintem hatalmas, csak annyit mondok, hogy szerintem meglehet érteni azokat is, akik ezt a készüléket választják, mert vannak érvek és lehetnek olyan igények, amik a XR felé döntik a mérleget. :)

  • .Szaki.

    addikt

    válasz opr #367 üzenetére

    Sok igazság van abban, amit írsz, de szerintem egy-két ponton elcsúsztál.

    "Az apple ugy dont, hogy nem kell jack dugo, mert szerintuk a vezetes fulhallgato elavult, ezert lehagyjak a jack-csatit, es adnak a telefonhoz egy vezetekes fulhallgatot, amit csak atalakitoval lehet hasznalni. "

    Az Apple régóta nagy hangsúlyt fektet arra, hogy minden vezetéknélküli legyen. Ez leginkább a Macbook-oknál látszik igazán, még a Pro gépeken is kb van 2db USB-C port és szia. Hogy ez mennyire jó, vagy mennyire nem, azt ki-ki döntse el maga, de tény, hogy az Apple ezt nagyon régóta eszement módon tolja. Olyan, mintha minden csatlakozót ki akarnának irtani a készülékeikből. Nincs SD kártya, nincs jack, a Qi töltés miatt pedig szerintem Lightning csatlakozó felkészül..Ők ebben látják a jövőt, szívük joga.

    Na, de hogy visszatérjek a kiragadott mondatodra: Innen is látszik, hogy még az Apple is érzi azt, hogy túl korai ez a dolog, - hiszen ahogyan a Macbook-okhoz is tudsz vásárolni (természetesen sok pénzért) átalakítót, amin minden port rajta van, amire egy Pro gép (de szerintem bármilyen gép) használatakor valójában baromi nagy szükség van, úgy - az iPhone-okhoz jár vezetékes fülhallgató. A tévedés ott van részedről, hogy a gyárilag a telefonhoz csomagolt fülhallgatóhoz nincs szükség átalakítóra, mivel nem jack, hanem Lightning csatlakozó van rajta, szóval aki még továbbra sem tartja elég fejlettnek a BT fülhallgatókat, az tudja a gyárit használni, ami egyébként a fülhallgatók között kifejezetten jónak számít. Elég érzékeny vagyok a fül -és fejhallgatókra (bár annyira lehet nem, mint Te, nálam a fejhallgatók árának lélektani határa a 70-80e Forint és azzal maximálisan meg is vagyok elégedve) ennek ellenére határozottan jónak találom az Earpods-ot. Egyébként ezzel nem vagyok tisztában, szóval kérdés is, de az Androidos gyártók, akik elhagyták a jack portot adnak USB Type-C végű jó minőségű fülhallgatót a készülékeikhez? Mert ha nem, akkor ennyi erővel ők még jobban lehúzzák az ügyfeleiket, mint az Apple.

    "Azert erdekel, mert ujabban ha kijon egy uj iPhone, gorcsbe randul a gyomrom, hogy megis mi a tokomet talaltak mar ki megint, mert tudom, hogy az iEmberekkel barmit le lehet nyeletni, barmilyen aron, amit meg mindig leszarnek, de a tapasztalat sajnos az, hogy ebbol sajnos minta lesz, aztan meg a hasonloan elmebeteg vadbarom droidos keszuleknel meg a droidos tabor frocsoghet, hogy dehat az iPhone XY is ugyanolyan/megszarabb, stb, mintha ez barmilyen szinten is valid erv lenne az adott, tok mas rendszeru keszuleknel."

    Ezt a pontodat nem értem. Azt írod, hogy az "iEmberekkel" mindent lelehet nyeletni. Ez valamilyen formában igaz, vannak olyan fanatikusok, akiknek azonnal mindenből a legújabb kell és még az sem érdekli, hogy az újabb modellnél esetleg több kompromisszumot kell kötnie, mint a régebbi modellnél. Őket nevezhetjük konzumidiótáknak, ilyen viszont mindenhol van, nem csak az Apple felhasználók berkein belül. És hol mutatkozik ez ki? Pontosan ott, ahol Te is írtad. Ha valamit az Apple megcsinál, más gyártók papagáj módjára utánozzák le. Nem csak a jack elhagyására igaz ez, gondoljunk a notch-ra, vagy gondoljunk arra, hogy már a droidos gyártók többsége képtelen egy egyedi hátlapi formát megtervezni, azt is inkább átveszik. A notch mondjuk úgy gondolom kivételt képez, mert jelenleg az egyedüli olyan kávamentes megoldás, ami tényleg működik, de viszont már vannak olyan elképzelések, amik életképesek, de - mint azt megtudtam itt egy kollégától - még közel sincsenek olyan szinten, hogy az élesben is tudjon működni.

    Na de amire ki akartam hozni ezt az egészet. Az, hogy az Apple megvalósítja ezeket az elképzeléseket (vezetékmentesség, notch, meg az, hogy folyamatosan már-már pofátlan módon emelik az árakat) egy dolog. Hogy az Apple kedvelők nagy része be is fektet egy-egy ilyen készülékbe, az is. A probléma ott van, amit nem értek a Te hozzászólásodban, hogy erről nem az Apple tehet és nem is feltétlen az Androidos készülékeket gyártók. Hiszen ha szerinted vannak "iEmberek" akikkel meglehet etetni mindent és ezért kezdik el a többiek is ezeket a dolgokat a saját készülékeikben is elterjeszteni, az bizony azt jelenti, hogy nem csak az Apple felhasználókkal lehet ezt megetetni, hanem bizony szó szerint mindenkivel, aki mondjuk nem minimum 2 éves, vagy annál régebbi telefont használ. Nem mondta azt a publikum, hogy na gyerekek, velünk ezt nem fogjátok eljátszani, amit az Apple eljátszott az idiótáival. Senki nem mondta azt, hogy oké, akkor nekünk jack nélkül és notch-csal nem kellenek ezek a telefonok. Sőt. Amikor megjelent az iPhone X, nagyjából 1000+ hozzászólás szólt arról, hogy mennyire gusztustalanul néz ki a telefon, ugyanezek az emberek pedig tapsikoltak a később szögre megegyező formájú telefonokra, hogy mennyire gyönyörűek és már rendelik is az adott Androidos eszközt. Senki nem mondta azt sem a Huawei, sem pedig a Samsung esetében, hogy 200/300+ezer Forintot én ki nem adok egy telefonért, kenjétek a hajatokra. Meg egyébként okosan is csinálják, mert pofátlan módon emeli mindenki az árakat, de még így is az Apple alá lövik nem sokkal, így szerencsétlen ügyfelek elhiszik, hogy milyen jó vétel, mert még mindig olcsóbb, mint egy iPhone, tehát ez egy tök jó üzlet. Szerintem pedig ezzel van a probléma.

  • .Szaki.

    addikt

    válasz FіkuszKukіsz #447 üzenetére

    A Samsungot kizárólag az áremelésre értettem, félreérthetően fogalmazhattam. :R

  • .Szaki.

    addikt

    válasz opr #452 üzenetére

    :R

    Még csak ennyit megjegyzek és ki is szállok:

    "(Regi jo fem/fem-muanyag hazak, istenem de jo fogasuk volt)"

    Tudom miről beszélsz, nekem még mindig fémházas telefonom van. :) (i5S)

Új hozzászólás Aktív témák