Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    Amugy, mivel itt sokan nem ertik, mi a droidos tabor baja ezzel a telefonnal, leirom, legalabbis az En szemszogembol.
    Nem az, hogy apple, es draga. Pont leszarom, kinek melyik rendszer jon be, azt is, hogy ki szerint mi a meno, azt meg plane, hogy ki mire kolt es mennyit.

    Ami onmagaban nem lenne baj, hogy az apple kihoz egy 6"os telefont, epphogy 720p feletti kijelzovel, 2018-ban 300k-ert. Ami viszont baj, hogy a kedves droidos gyartok olyan szinten vannak, mint egy down-szindromas makimajom. Nezzunk egy kis tortenelmet, kifejtem jobban:

    Az apple ugy dont, hogy nem kell jack dugo, mert szerintuk a vezetes fulhallgato elavult, ezert lehagyjak a jack-csatit, es adnak a telefonhoz egy vezetekes fulhallgatot, amit csak atalakitoval lehet hasznalni. Mi tortenik? A helyett, hogy a vevok mosolyogva bemennenek az apple HQ-ba, es felgyomoszolnek a raktarkeszletet a ceo seggebe, hogy egy csucskeszulek ara emelkedett, a funkcionalitasa meg csokkent, rekordeladasok tortennek, es megmagyarazzak a forumokon habzo szajjal, hogy igazabol sokkal jobb, ha nincs jack-csati a telefonon, mert elavult. Logikat ne keressunk. Mi tortenik? Az agyhalott sajat faszukra nyaladzo copycat nyomoronc droid-gyartok a helyett, hogy lenne annyi eszuk, hogy alternativat nyujtanak, esetleg szetcikizik a masik tabort, vagy ami meg jobb, olyan jack-csatis fulesekkel promozzak a telefont, ami hangminosegben agyonveri az apple-fele bt-s cuccot, mit csinalnak, na mit? Elhagyjak a jack-csatit. Mert ha iBela meg tudta csinalni, mi is meg fogjuk alapon. Az eszmeletlen modon rohejes "nem fer el" indok mar be van adva a nepnek, innentol csak hasznalni kell, es sporolunk 1 dollart minden egyes eladott keszuleken. Mellesleg az arat is megemeljuk mi is. A hulye birkak meg veszik droid-oldalon is. 1 evvel kesobb mar szinte nem lehet olyan csucskategorias telefont venni, amin van jack-csati (ami amugy az eggyel lejjebbi kategoriaban alapfelszereltseg). 2 evvel kesobb (most) mar csak egy ertelmes gyartonal van jack-csati. 3 evvel kesobb valszeg mar ott se lesz.

    2018: Az apple megjelenik egy 6,1"-os, ~HD felbontasu kijelzos telefonnal, ~300k-ert, az abszolut csucs 500kHUF.
    2019: Ugyanez droidon, ha 6,1"-on HD+ feletti felbontast akarsz, fizess 300k-nal tobbet, vagy vegyel valami fostalicska kinait.
    2020: 7" alatt nincs FullHD vagy a feletti mobil 400k alatt
    2025: Divatba jon a telefontalicska, amit direkt a 40"-nal nagyobb, 2000:9 kijelzoaranyu telefonokhoz fejlesztettek ki...

    Komolyan mondom, ha az apple ki akarna nyirni a teljes konkurenciajat, eleg lenne, ha az egyik rendezvenyukon egy Jobs-hologram elott Cook lenyilatkozna, hogy azert ilyen sikeresek, mert napi szinten orosz rulettezik a management. 2 napon belul osszeomlana a konkurens cegek fele.

    Szoval, minket, droid-usereket (legalabbis engem biztosan) nem azert erdekel a barmilyen iPhone termek, mert frocsogni akarok, vagy egyaltalan fenyeget a veselye, hogy megvegyem, vagy mert irigy vagyok, vagy mittudomen. Pont leszarom. Azert erdekel, mert ujabban ha kijon egy uj iPhone, gorcsbe randul a gyomrom, hogy megis mi a tokomet talaltak mar ki megint, mert tudom, hogy az iEmberekkel barmit le lehet nyeletni, barmilyen aron, amit meg mindig leszarnek, de a tapasztalat sajnos az, hogy ebbol sajnos minta lesz, aztan meg a hasonloan elmebeteg vadbarom droidos keszuleknel meg a droidos tabor frocsoghet, hogy dehat az iPhone XY is ugyanolyan/megszarabb, stb, mintha ez barmilyen szinten is valid erv lenne az adott, tok mas rendszeru keszuleknel. Egy agyrem, komolyan... :(

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák