Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adamssss

    veterán

    válasz szentkuti11 #4 üzenetére

    Őőő. Amit linkeltél az egyiknél a 4.0 a másiknál az 5.0 teljesítmény van megadva. Ha mindkettőnél a 4.0-át hasonlítod össze akkor már minimális a különbség. (onscreent érdemes nézni)

    Nem gondolod, hogy elég érdekes lenne ha ugyanaz a chip egy év alatt dupla teljesítményre lenne képes...? ;] Ajánlom, hogy mielőtt nyilatkoztok a telefonok HW-ről érdemes lenne a PH-n megkérdezni valamelyik gurut és akkor az ilyen kijelentések amelyeket elég nehéz igazolni kimaradhatnának. (Pl: Abu, Oliverda)

    Egyébként pedig: [link] [link]

    [ Szerkesztve ]

    Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

  • adamssss

    veterán

    válasz szentkuti11 #7 üzenetére

    Én átolvastam rengeteg külföldi és hazai tesztet és senki sem talált eget rengető különbséget ezért is kaptam fel a fejemet a cikk olvasása közben.
    Tényleg annyi történt, hogy feloldottak egy blokkot a 12x-ben plusz lehet, hogy a csiszolt gyártás technológia következtében be tudtak állítani kicsit magasabb órajeleket.
    Egyébként egyre több helyen olvasom, hogy ezek a benchmarkok nem igazán fedik a valós képet való felhasználás közben.
    Én a helyetekben összeraknék egy tesztsor amiben lenne videó export, kép szerkesztés stb és azt futtatnám le az összes tesztelendő gépen. Így látni lehetne hogy valóban valós körülmények között hogyan állnak egymással az eszközök.

    Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

  • SidCorky

    senior tag

    válasz szentkuti11 #21 üzenetére

    :R

    Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

  • Essentials

    aktív tag

    válasz szentkuti11 #4 üzenetére

    Illetve ha már a cikkben laptophoz hasonlítod, a 10 órás üzemidőt a te Macbook-od is úgy hozza papíron, hogy 50% alatt van a kijelző fényerőd, és ha elkezded erőforrás igényes feladatokkal használni, annál is nyugodtan megállja a helyét a felére eső üzemidő, ami akár 5 órára is redukálódhat, szóval ez minden akkus cuccnál egy meglévő jelenség. De ezt bármilyen üzemidő bajnok telefonnal/tablettel ugyanúgy meg tudod tenni, csak mondjuk az iPadet könnyebb erőforrást igénylő munkára fogni, mint egy androidos telefont, tabletet. Illetve azt is hiányolom a tesztből, h nincs kiemelve hogy mig az androidos alternatívái desktop szerű felülettel próbálnak tetszelegni ( Huawei MediaPad, Galaxy Tab S6 stb ), addig még mindig ott tartunk 2020-ban velük kapcsolatban, hogy képtelenek saját bejáratú szoftvereket felmutatni, míg az iPad Pro-banmegannyi produktivítást támogató munkaszoftver IS van ( Lumafusion, AutoCAD, Shapr3D, Adobe PS pld ), a 120fps-es futàst nyújtó szoftverek mellett, ami szintén totál egyedi a piacon. ( Helló gamer kategória a maximum 45-60fps-sel! ) Elég lehangoló, hogy kifizetsz egy 60hz-es OLED kijelzős Tab S6-ért negyed millát, és szó szerint a telefonokból ismert szoftvereket kapod mellé csomagban a Google Play-ről. Szerintem a cikkben ez az oldal is kiemelendő, hiszen a konkurencia a desktop felüleletekkel próbál villantani, amivel ki kivánják váltani az asztali felhasználást ( részben ) Csak ugye az ökoszisztéma, és az exclusive szoftverek nem léte közbeszól mind a Huaweinél, mind a Samsung tableteknél.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák