Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bigand77

    tag

    Öröm nézni amikor vonaton a sok okos aki nagyon baba laptopot vett az iPad árából 1 óra alatt elteszi mert lemerült és utána gyilkos szemekkel néznek, mert én meg 90%-on vagyok az iPaddel, HD filmet nézek (azért persze, húzzátok le a videós képességeit, az Androidos mindent lejátszó telóm qrvára nem játszik le 1 rakat formátumot, amit lejátszik azt is akadozva, szal no comment és aviról beszélünk, nem HD formátumról), közben chatelek. Vagy zenét hallgatok és olvasok vagy szöveget/ppt-t szerkesztek rajta (mert ugye érdemi munkára nem használható). Vagy rajzolok (igen ezzel még vonaton is lehet, szoktak is az ismerősök csodálkozni).

    És eleve fél kiló, nem 2 + fél kilós töltő mint a laptopoknál, nem kell neki külön táska, amivel megyek abba belevágom. Itthon streamelem a filmeket a nagy gépről, ágyból nézzük, monitoron. Ez már erősen a kényelmi kategória persze, de kismillió felhasználási módja van, ami laptoppal sokkal több időt/tárhelyet venne el. Plö végre elférek az asztalomon ha szöveget kell szerkesztenem, mert a könyvek + laptop már nem fért el, az iPad meg a dokkjában gyakorlatilag nem foglal helyet. Alap felhasználási dolgokra 1000x inkább tablet mint laptop, a maguk 2-3 órás üzemidejével (word szövegszerkesztővel, minden más kilőve), nehezek, és számomra semmivel nem nyújtanak többet (sőt).

    Egyszerűen nem értem, hogy miért olyan ember ír cikket a tabletekről, aki nem érti, hogy mire jók. Biztos be tudja mutatni hogy mire jó egy tablet az erre a kérdésre választ keresőknek, amikor önmaga se tudja. Nem hangzik logikusnak, ugye? Sztem sem az. Bár azon se lepődnék meg a mobilarenan, ha legközelebb 1 mobilos cikk azzal kezdődne, hogy "bár évek óta használok mobilokat, még mindig nem értem, hogy mire kell ez, vezetékes telefonnal is lehet telefonálni..."
    Miért kell a laptophoz hasonlítgatni, mikor NEM AZ? Miért nem űrrakétához hasonlítgatjátok? Kb ugyanannyi az alap.
    1 kérdést kell a leendő vásárlónak megkérdeznie: el tudom vele látni a napi teendőimet? Ha igen, akkor egyértelmű a válasz. Ha nem, akkor marad a laptop mint alternatíva. Vagy az űrrakéta.

  • bigand77

    tag

    válasz k. #240 üzenetére

    Az üzemidőt azért írtam 2-3 órának, mert ebben az árkategóriában ennyi. Még praktikusabb ha otthon tényleg asztali gép van, akár a vonatról elérheted magát a gépet is, vagy ne legyen mindig vonat, mondhatom azt is, hogy bárhonnan. De dropbox-al akár otthon elkezdek vmi doksit szerkeszteni, menet közben befejezem. Egyébként tény, hogy fele ennyi dolgot nem képzeltem el, hogy majd tudom használni, mint amennyi kisült belőle. De lehet net, emailek, ok, hogy az okosteló is tudja, vakuljon meg aki akar a 3-4 colos kijelzőkkel. Azért megy az okostelefon is ebbe a teljes tepsi irányba, mert egyszerűen ezekhez a tartalmakhoz kicsik a kijelzők. 10 col pont kényelmes, filmhez, mindenhez. Gyakorlatilag most nincs is érdemi hely lefoglalva a padon, mert minden streamelve van, filmek air videóval, zenék iTunes-al home sharinggel, lag nélkül megy minden. Ez valóban 1 tartalomfogyasztó eszköz, nagy autocad szerkesztgetésre senki ne számítson (egyébként az is van rá, gondolom vmi erősen korlátozott verzióban)

  • bigand77

    tag

    válasz manchester85 #245 üzenetére

    1ik fórumon ezen pörögtünk, hogy akik most ömlengtek az iPad-ről a kettes megjelenése előtt, hogy micsoda forradalmi eszköz volt amikor megjelent, AKKOR mit írtak amikor először tesztelték. A teljesség igénye nélkül: csak a kütyübuzik fogják megvenni, hatalmas bukás lesz az applénál, egyszerűen nem hoz annyit, hogy érdemes legyen megvenni, csak egy giant iPod touch stb.
    Szóval azért kicsit nagyobb nevek is belesétáltak ebbe, lásd engadget, gizmodo, stb.

  • bigand77

    tag

    válasz macikos #249 üzenetére

    Jaja, mivel ekkorát buktak, azért változott meg annyira a sztori, hogy mostmár revolújsöneri! És úgy adják elő, hogy ők mindig is tudták, hogy az epül jön, és új piacot nyit :D Imádom ezeket a külföldi csodaloldalakat, nem csak apple témában lehet rajtuk röhögni.

    Ja, a 600 ezres think padre azért nem súgdolóznak, mert nem ismerik. Ha ennyire felkapott lenne az is akkor súgdolóznának arra is :)

    [ Szerkesztve ]

  • bigand77

    tag

    válasz manchester85 #253 üzenetére

    A touch gépelés tényleg sok embernek fárasztó, nem szeretik, ezt meg tudom érteni, még telóban is van aki a gombosra esküszik, mert msnen sem kell odanéznie ha írkál. Ezek tényleg olyan személyes preferenciák amik kizárhatják mint lehetőség, egyébként ez az 1ik olyan indok amit simán meg tudok érteni, pedig nekem nem kényelmetlen a touch gépelés, én ugynúgy csinálom 2 kézzel mint hagyományos billen :)

Új hozzászólás Aktív témák