Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kiskeni

    aktív tag

    Nem értettem sosem ezt a "gamerkedést" telefonon... Még ha nem a kb. mindenre (is) használható Type-C csatlakozóval lennének szerelve a mai telefonok, amivel elméletileg lehetségessé válna a "gamer" kiegészítők csatlakoztatása. Még ha nem rendelkezne sokkal nagyobb funkcionalitással egy Flagship (kb. azonos teljesítménnyel). Mintha amúgy annyira hűdedurva lenne a mobilos játékkínálat PC-khez, de akár csak konzolokhoz is viszonyítva. Ez számomra még mindig csak pénzlehúzás, nem több, bár ezek szerint nyilván vannak rá vevők.

    PC-fronton is többnyire pénzlehúzásra jó a "gamer" jelző, bár ott jóval árnyaltabb a helyzet. Ott nem is feltétlen pénzlehúzás, mert sok funkció (pl OC-képesség) "gamer" cuccokban elérhető csak. Nem feltétlen, de általában így van.

    Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

  • kiskeni

    aktív tag

    válasz Depression #5 üzenetére

    Aláírom, a hűtés fontos, a képfrissítés viszont már inkább csak marketing. Van különbség, hogyne lenne. Én 60 és 75Hz között is úgy észrevettem mikor véletlen a kockamonitorom 75Hz-es volt (amiről nem tudtam) hogy FullHD-ra váltásnál kisebb sztrók kapott volna el, ha nem fogok ki 75Hz-eset :D Nehéz volt, de kis keresgélés után ráakadtam egy FreeSync-es LG-re. Mindettől függetlenül telefonon teljesen más élmény fogad, ott a 60Hz is nagyon folyamatosnak hat, élvezet nézni, én ezért tartom marketing fogásnak. Ami ebben pedig a legrosszabb, hogy tudom, ha nagyobb képfrissítésű telót fognék a kezembe, akkor pedig az átlag 60Hz-esektől rázna a hideg. Ördögi kör. Az akksi is alapvetően fontos, a júzerek elég nagy része nem szereti a kevés üzemidőt, de azért ácsi. Nem a gamer telefonok kiváltsága ez, nem is csak gamer telókban lelsz fel jó üzemidőt. Ezt tipikus jellemzőként felhozni ebben a tekintetben butaság. Remélem még csak véletlenül sem indul el affelé a piac, hogy csak a gamer telók kapnak jó akksikat. Be is bacarintana.

    Nade, mindez mit ér, ha konkrétan sehol sincs a telefon játékok terén mind kínálatban, mind minőségben akár a konzolokhoz képest? Arról nem is beszélve, hogy a telefon, mint koncepció pár árkád típusú játék és az autósok kivételével tökéletesen alkalmatlan játékra. Vegyek hozzá kiegészítőket, kössek rá mindent is, hogy alkalmas legyen játékra? A hordozhatósággal meg akkor mi a helyzet? Mert már hallom előte következő indoknak, hogy ongo is használható kis időtöltésre, játékra. Na persze, ha cipeled magaddal a sok kiegészítőt, akkor kényelmesebb lesz az átlag telóknál játékra. Azok nélkül meg egy gaming telefon pont ugyanazt az élményt tudja nyújtani, mint bármelyik telefon játék terén. A +20k antutu pont nem fog magához az élményhez többrt hozzátenni ;]

    Kinek mi, én nem tartom életképes alternatívának ezt. Megvannak erre a célra a megfelelő eszközök, köztük olyanok is, amik hordozhatóak. Sokoldalú egy telefon, igen, és pont ezért nem lesz csak gamingre alkalmas, mivel csak arra senki sem fog venni telót, mikor otthon ott virít az Xbox/PS, illetve ezek hordozhatő megfelelői (nem ismerem az aktualitásokat, de volt/van itt PS Vita pl.). Nem beszélve arról, hogy a jelenlegi akksi-technológia még csak-csak tűrhető üzemidőket nyújt, de ha megtoldjuk a telefont plusz egy (ráadásul erőforrást nem kímélő) funkcionalitással, akkor már nem lesz elég.

    Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

  • kiskeni

    aktív tag

    válasz BB0401 #8 üzenetére

    Még alakulóban van a piac, ezért jönnek sorra a játékok. Nekem nagyon a semmiből jött, gyártók által erőltetett koncepciónak tűnik ez a gamer telefon dolog.

    Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

  • kiskeni

    aktív tag

    válasz jonnyjoker01 #10 üzenetére

    Gondoltam, hogy köze lehet a méretnek hozzá, de attól még azt amit te mondasz én nem látom. Nálam nem mosódik a szöveg görgetésnél, avagy inkább csak nem észlelem, pedig monitornál nagyon ki tudom szúrni a 60 és 75Hz közötti különbségeket. Nem is tudnék újra 60Hz monitort használni. Itt telón nem mondanám, hogy mosódik a szöveg, én inkább kis árnyék-szerű effektet látok görgetés közben. Mintha olajfesték nyomot húzna maga után a betű, de ezt is csak nagyon minimálisan. Külön kellett most figyelgetnem, hogy észre vegyem.

    [ Szerkesztve ]

    Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

  • kiskeni

    aktív tag

    válasz Béééla #16 üzenetére

    Ezért fogalmaztam úgy, hogy alakulóban van. Lefordítva, vérszemet kaptak a gyártók és majd most elkezd igazán kialakulni a mobilos játékkörnyezet.

    (#17) BB0401 Kell az erős hardver, de mégse kell. Miért is? Majdnem minden középkategóriás (esetleg alatta) telefon elfuttat minden appot, játékot, csak nagy ritkaság az olyan eset, amikor maga a játék közli veled, hogy nem fog elindulni se (Fortnite jut eszembe csak ami ilyen). Az mégritkább, hogy a Play nem engedi felrakni az adott alkalmazást, ez max régiós korlátozáskor fordulhat elő. Az, hogy milyen minőségben futtatja meg már mindegy, a legtöbb esetben automatikus "low", és automatikus "high" beállítás között lószar különbség sincs. Sőt, mikor az S9-emen sem hajlandó némely játék maxon futni + kézi beállításra sem biztosít lehetőséget, akkor forognak a szemeim na. Nem mintha nagy gamer lennék, de néha megesik. És erre akarnak építeni. Nagyon kezdetleges szinten jár még PC-hez, de akár konzolhoz képest is a mobil gaming, mivel mobilon pont a minél nagyobb kompatibilitás, minél sokoldalúbb eszköz a cél, ami pont azt jelenti, hogy nem muszáj gaming telefont venned a mobilon játszáshoz.

    [ Szerkesztve ]

    Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

Új hozzászólás Aktív témák