- Garmin Forerunner 970 - fogd a pénzt, és fuss!
- Honor Magic5 Pro - kamerák bűvöletében
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- OnePlus One - Kína már itt One
- Android szakmai topik
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Honor Play - játék az árakkal
- A sógorokhoz érkezik a kompakt Vivo X200 FE
- Magisk
- Google Pixel topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
Tonyk
veterán
válasz
adamka16 #136 üzenetére
Szerintem u.a. lesz mint tavaly, majd Július-Augusztus közepén szólnak, hogy jaaa, használjátok tovább.
Nem akarom elkiabálni sem, de mintha láttam volna valamilyen költségvetési tervezést, amiben tán' 2017-ig biztosítva van rá a lé. mondjuk ebben az országban az a biztos ami már elmúlt. (mondjuk erre is van ellenpélda...)
-
FeRkE
őstag
válasz
adamka16 #132 üzenetére
Ha nem lenne router csere, akkor sávszélesség-bővítés se lehetne, hát ezért kell kicserélni a routert, mert addig hibába emelnek sávszélességet... Egyébként 8 portos a router, látom arra se voltál hajlandó, hogy elolvasd a tájékoztatókat. A másik meg, hogy az intézmények LAN-ját eddig sem a sulinet üzemeltette/alakította ki.
-
Tonyk
veterán
válasz
adamka16 #132 üzenetére
"Van olyan suli ahol nincs külön switch, csak a cisco-s jelenlegi, na most ha nem kéri a suli, hogy maradjon ott, akkor egy nagyobb géptermet hova köti az ember?"
Nálunk meg sem kérdezték, hogy marad-e, kérjük-e. Otthagyták. Alapból ki volt töltve a papír, hogy kérjük, csak a nevemet kellet alábiggyeszteni.
Biztosan van ilyen, de nálunk (6 iskola) egyetlen egy helyen sincs olyan iskola, ahol nem volt ott a 24 portos switch, pedig van közötte tényleg kicsi iskola is. Na meg ki az a hülye, aki nem kéri. -
kraftxld
félisten
válasz
adamka16 #127 üzenetére
Rosszul tálalod... elé rakod a számokat: 1 db izmosabb szerver + vékonykliensek = 500K - villanyszámlakülönbözet vagy 1 db hitvány szerver + fullos gépek = 1M
Egy használt HP DL380 G6-on is bőven elszaladgál, 32GB ramot bele, némi vinyó, egy pár 120GB-os SSD a terminal szervernek, Hyper-V-t vagy ESXi-t rá, úgyis ingyen van, aztán hajrá. -
kraftxld
félisten
válasz
adamka16 #125 üzenetére
Sose értettem, hogy miért így csinálják a suliban a rendszereket, böszme nagy sokat fogyasztó, könnyen elromló kliens gépek százával. Egyszerűbb lenne egy bikább szervert venni sokkal kevesebb pénzből mint a kliensek kerülnek.
Terminal szervert fel, group policy-vel lekorlátozni, vékonyklienseket ki a kölköknek, aztán hajrá. Nem cseszik szét őket, nem telik be a vinyó, nincs mozgó alkatrész, licenszet meg kaptok raklapszámra. -
-
Snoop-y
veterán
válasz
adamka16 #110 üzenetére
Nem lehet hogy ott a raid vezerlovel vagy valamelyik HDD-vel van gond?
A win2008 nem az az allatfajta ami magatol csak ugy elkezdene lassulgatni es mint irtad is a raid tomb ujraepites utan jo volt. Ekkor elkezdtel kiserletezni egy masik oprendszerrel ami bar rendelkezik egy raid vezerlo kezeles problemaval de a windowsos tapasztalattal elotte nem mondanam, hogy tuti a sulix a hibas...
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- GAMER PC : RYZEN 5 4500 / 16GB DDR4 / ASUS RX 480 8GB / WiFi / Bluetooth / 512GB M.2 SSD / 500GB HDD
- Dell Latitude 7390, 13,3" FHD IPS , I5-7300U CPU, 16GB DDR4, 512GB SSD, WIN 11, ( olvasd végig )
- Acer PREDATOR HELIOS NEO 16 / i9-14900HX / RTX 4070 (140W) / 1 TB SSD / 240HZ
- Topping A70 Pro fejhallgató erősítő
- Topping D70 Pro Octo DAC
- AKCIÓ! 16GB (2x8) G.Skill Trident Z RGB 4266MHz DDR4 memória garanciával hibátlan működéssel
- Felújított laptopok Számlával, garanciával! Ingyen Foxpost!
- AKCIÓ! Gigabyte H610M i5 12400F 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3060Ti 8GB Rampage SHIVA Be Quiet! 730W
- LG OLED Televíziók: FRISS SZÁLLÍTMÁNY -30%
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 10600KF 16/32/64GB RAM RX 7600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest