Hirdetés

2019. február 17., vasárnap

Gyorskeresés

(#301) GSzORO válasza ivógéptanács (#285) üzenetére

GSzORO
(újonc)

Szerintem meg nem játékra való. Arra ott a zxboksz, pc, megilyenek.

(#302) Viktor0610 válasza GSzORO (#301) üzenetére

Viktor0610
(Jómunkásember)

Ne kezdjük már megint.
Te nem játszol a teleonon, én sem szoktam, de más hadd játsszon már, ha szeretne. :U

Aláírás (nem kötelező megadni) - "Egy csúcsteló és a Zs kategóriás gyártótól származó rizskályhád között van még néhány átmenet." :-DDD

(#303) Solarplexus válasza ElDiabloo (#251) üzenetére

Solarplexus
(újonc)

Kedves ElDiabloo, légyszíves linkeld már be, hogy hol olvastad ezt, mert a Samsung GM1-es szenzor valósan 48 MP-es. Nem inter-/extrapolációval érik el. Lentebb linkelem, a szenzor hivatalos specifikációját (ez angol), valamint egy magyar linket is megadok.

De, ha logikusan végiggondolod, akkor egyrészt, a chip területét elosztva a pixel mérettel, máris megkapod a 48 MP-t. Másrészt, ha elolvasod, amit a működéséről írnak (Tetracell technology - vagyis 4 fizikai/valós pixelt összefoghatnak és így lesz 12 MP-es, pl.: valósidejű HDR képek készítéséhez vagy alacsony megvilágítású környezetben, jobb képminőség eléréséhez ... stb. . ), akkor is teljesen egyértelmű, hogy a szenzor 48MP-es.

Várom a linkeket!

Üdv.: SolarPlexus

http://napidroid.hu/xiaomi-redmi-note-7-hivatalos/

http://news.samsung.com/global/samsung-introduces-two-new-0-8%CE%BCm-isocell-image-sensors-to-the-smartphone-market

(#304) Solarplexus válasza Dare2Live (#252) üzenetére

Solarplexus
(újonc)

Szia Dare2Live!

Nem vezettek meg vagy vertek át. (Legalább is az, aki azt mondta, hogy natív 48MP-es a szenzor.) :) :))

Olvasd el a 303 hozzászólásomat!

Üdv.: SolarPlexus

[ Szerkesztve ]

(#305) ivógéptanács

ivógéptanács
(tag)

(#306) mdraco válasza ivógéptanács (#305) üzenetére

mdraco
(őstag)

Ez még mindig a belpiacra szánt verzió. Nem Global.

(#307) ivógéptanács válasza mdraco (#306) üzenetére

ivógéptanács
(tag)

igen, csak lehet következtetni a globál árra , ami ennél csak több lesz

(#308) Viktor0610 válasza ivógéptanács (#307) üzenetére

Viktor0610
(Jómunkásember)

"Szerencsére" (vevőként :K , eladóként :((( ) a Xiaomi nem az a gyártó, amelyiknek a készülékei sokáig tartanák az árukat.

Aláírás (nem kötelező megadni) - "Egy csúcsteló és a Zs kategóriás gyártótól származó rizskályhád között van még néhány átmenet." :-DDD

(#309) nagysandor79

nagysandor79
(fanatikus tag)

látom mindenki nagyon rá van izgulva erre a telóra. engem ez a kamera része érdekel. nekem is a 48mp kamerán akadt meg a szemem. ez most valós 48mp vagy nem? Igaz még nincs magyar teszt a készülékről.de gondolom ti értitek a dolgotokat . de vajon mennyivel csinál jobb képet .mint pl egy honor 10, vagy egy mate 20 lite teló ? mert ez a két telefon amit most "izgatja a fantáziám"

(#310) mdraco válasza nagysandor79 (#309) üzenetére

mdraco
(őstag)

Itt van egy rakás kép, mi mix 3-al össze lehet hasonlítani: [link]

(#311) nagysandor79

nagysandor79
(fanatikus tag)

ez már tényleg global verzió lenne?vagy kamu
https://grossoshop.net/products/xiaomi-redmi-note-7-global?variant=22526358126650

(#312) Viktor0610 válasza nagysandor79 (#311) üzenetére

Viktor0610
(Jómunkásember)

Nemigen hallottam róluk, én megvárnék valami ismertebb, megbízható webauopot.

(#313) Osynho válasza Viktor0610 (#312) üzenetére

Osynho
(PH! addikt)

Csak én sokallok a 4/64-esért 80e feletti árat? :U A Pro verzió (ha eljut hozzánk) mennyi lesz, 95-100? Az már Pocokfon árszint.

(#314) ElDiabloo válasza Osynho (#313) üzenetére

ElDiabloo
(senior tag)

Most kezdték csak árulni, persze, hogy ilyen sok. Ahogy nem csak egy két helyen lesz, rögtön jönnek az "akciók" majd.

(#315) beyruth82 válasza Osynho (#313) üzenetére

beyruth82
(őstag)

Igen simán lesz annyi bár a pro verzió szerintem el sem jut ide a 4/64-es lesz 85-90 simán

[ Szerkesztve ]

(#316) hunaqua

hunaqua
(PH! addikt)

Szerintem az MI8 Lite árában lesz.Az kb. 70-80K. (4/64)

LENOVO?_MEIZU?_XIAOMI?----SONY_65XE8577----DM_8000HD----Xiaomi_Router_3G----Beelink_GT1_Ultimate----Tanix_TX5_Pro--Tanix_TX3_Max

(#317) ati2

ati2
(őstag)

Hát az AF képességeitől nem vagyok elragadtatva, a Note 5 egyelőre simán 2-3x gyorsabb :W
[link]

(#318) zorzy4 válasza ati2 (#317) üzenetére

zorzy4
(őstag)

Én úgy látom, hogy semmivel sem csinál jobb képet, mit a note 5.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#319) Osynho

Osynho
(PH! addikt)

A Redmi Note 6 Pro mennyivel nyitott? Szerintem ebben a kategóriában nem megszokott a 90e körüli ár (még megjelenés után sem, nem hogy később).

(#320) ivógéptanács válasza Osynho (#319) üzenetére

ivógéptanács
(tag)

Az R6 pro globál nyitója volt (Gearbest):
3/32 180$ (későbbi legolcsóbb ár 160$)
4/64 220$ (későbbi legolcsóbb ár 200$)

[ Szerkesztve ]

(#321) beyruth82 válasza Osynho (#319) üzenetére

beyruth82
(őstag)

Ez drágábban fog nyitni nálunk mint a note 6 pro ami egyébként 75 ezerről indult a legolcsóbb helyeken(eustock,mi store)

(#322) ivógéptanács válasza beyruth82 (#321) üzenetére

ivógéptanács
(tag)

47e-t vettem gearbestről (3/32), 45e volt a minimum (én is túlfizettem), aki "hülye" vegyen 70e+ -ért kínában 38e-t árult telót, bocs.

(ja tudom gari, ha csak nem vered szét hasítófejszével nagy átlagban mi a fszom baja lehet)

note 3 -tól van ismerettségi körben xiaomi, senkinek nem volt garis baja, ennyike.

[ Szerkesztve ]

(#323) beyruth82 válasza ivógéptanács (#322) üzenetére

beyruth82
(őstag)

Rengeteg minden.Felsorolni is sok lenne milyen meghibasodások adódhatnak.

[ Szerkesztve ]

(#324) hunaqua válasza ivógéptanács (#320) üzenetére

hunaqua
(PH! addikt)

Ez azért így nem jó példák. Rendben ,vettél 200usd áron egy telefont,és ugye megfizetted utána a vám és áfa terheit? Illetve a posta kezelési költségét?

Amennyiben nem ,akkor ez nem jó példa,hogy egy "adócsalt" termék be lett csempészve az ország

[ Szerkesztve ]

LENOVO?_MEIZU?_XIAOMI?----SONY_65XE8577----DM_8000HD----Xiaomi_Router_3G----Beelink_GT1_Ultimate----Tanix_TX5_Pro--Tanix_TX3_Max

(#325) ivógéptanács válasza hunaqua (#324) üzenetére

ivógéptanács
(tag)

jájj, a gearbest-es rendelésnél a Gerabest fizet mindent áfa béta cséta, az országba legálisan érkezik a teló, a te kozkázatod az hogy a náluk is érvényes garit nehezebben - kiküldés, postaköltség, idő -, macerásabban tudod intézni, persze ha van garis dolog - eddig kb. 8 db xiami telefonnál nem volt probléma -, de mindenki a saját lazasága, vérmérséklete, pártállása, lojalitása szerint intézi, szabadság béke szeretet :)

[ Szerkesztve ]

(#326) hunaqua válasza ivógéptanács (#325) üzenetére

hunaqua
(PH! addikt)

"Gerabest fizet mindent áfa béta cséta"

Ugye nem gondolod komolyan,hogy a Gearbest kifizeti a telefon járulékos költségeit? :Y :D
Egy fiktív pár dolláros HAMIS számla után fizet pár cent gyűjtővámot.Magyarul elcsalja az adót!!! Ezért is élnek ezek a Priority szállítási módok pár hónapig.Így volt Anglia felé,azután Németország felé,ezután Hollandia,most a Szlovákok.

[ Szerkesztve ]

(#327) atos30

atos30
(tag)

Most láttam egy bemutató teszt videót. Interpolált az a 48 Mpixel, valójában 12Mpixel. Másik tesztvideó szerint meg műanyagból van ez is csak a hátlapra felraktak a műanyagra egy üvegréteget. Különálló Redmi néven elkezdte a Xiaomi a parasztvakítást.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#328) Viktor0610 válasza atos30 (#327) üzenetére

Viktor0610
(Jómunkásember)

Ezeket linkelhetted volna, hogy mi is okulhassunk belőle...

(#329) ElDiabloo válasza atos30 (#327) üzenetére

ElDiabloo
(senior tag)

A keret a műanyag. Hátul nyilván rákell rakni valamire. Más se az aksira ragaszt egy üveg lapot.

(#330) ivógéptanács válasza hunaqua (#326) üzenetére

ivógéptanács
(tag)

Tudod van egy LGT nóta, "Mindenki másképp csinálja"

(#331) hunaqua válasza ivógéptanács (#330) üzenetére

hunaqua
(PH! addikt)

...de ne hasonlítsuk az almát a körtéhez. :N

(#332) ivógéptanács válasza hunaqua (#331) üzenetére

ivógéptanács
(tag)

Szerintem mindenkinek van szabadsága eldönteni honnan hogyan mennyiért szeretne vásárolni, asszem röviden ez a lényeg.

(#333) atos30

atos30
(tag)

friss kamerateszt : redmi note7 vs note 5
[link]

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#334) drag válasza atos30 (#333) üzenetére

drag
(kvázi-tag)

Durva. Azt hinné az ember idővel csak jobb lesz a kamera képessége... vagy legalábbis nem rosszabb :Y

Xiaomi Redmi 4 Prime, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Xiaomi Mi Band 2, Xiaomi Dome 1080p, Xiaomi Mi Box3, Xiaomi Stratos, Xiaomi Mi Robot, Xiaomi Redmi Note 6 Pro

(#335) Viktor0610 válasza drag (#334) üzenetére

Viktor0610
(Jómunkásember)

Szerintem jobb a Note 7, de lehet, más videót néztem. :D

(#336) drag válasza Viktor0610 (#335) üzenetére

drag
(kvázi-tag)

Lehet ;] A tesztelő srác is többször hozta ki jobbnak a Note5-öt.

Xiaomi Redmi 4 Prime, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Xiaomi Mi Band 2, Xiaomi Dome 1080p, Xiaomi Mi Box3, Xiaomi Stratos, Xiaomi Mi Robot, Xiaomi Redmi Note 6 Pro

(#337) beyruth82

beyruth82
(őstag)

Szerintem hol ez hol meg az a jobb a videó alapján.

(#338) drag válasza beyruth82 (#337) üzenetére

drag
(kvázi-tag)

Igaz. Kinek melyik funkciója fontosabb. Pl én sose csinálok selfiet szal az számomra lényegtelen. A hátsó kamerától azért kicsit többet vártam.

(#339) ρσгτσ

ρσгτσ
(PH! nagyúr)

Van már egy magyar Note 7 teszt is, ha valakinek nehezen menne az angol. Természetesen kinti készülékkel.

[ Szerkesztve ]

Motorola 5200 - porterocka

(#340) ivógéptanács válasza ρσгτσ (#339) üzenetére

ivógéptanács
(tag)

"A Redmi Note 7 ráadásul még előre is lépett egy szintet az elődeihez képest anyaghasználat és dizájn terén."

ja, a fémet műanyag váltotta, a dizájn kb. ua. mint N6, hátna.

Őszinte leszek, hatosom van és kicsit szomi voltam amikor kijött a hetes, de minél többet lehet tudni róla annál inkább örülök hogy nem vártam rá.

Igazából semmi sem indokolja a várhatóan plusz 15-20e -es felárat (szerintem).

(#341) ρσгτσ válasza ivógéptanács (#340) üzenetére

ρσгτσ
(PH! nagyúr)

Pedig olyan nagy ugrást nem kellett volna várni, tekintettel az előző szériákat nézve. Főleg a Pro és a következő "normál" verzió között.

Van azért fejlődés, de az emberek többségének szerintem nem releváns különbség.

6 Pro -n én is gondolkoztam, de végül nagyobbat választottam.

(#342) ivógéptanács válasza ρσгτσ (#341) üzenetére

ivógéptanács
(tag)

Igen, ha nincs semmim én is a heteset venném, de nincs sírás hogy miért nem vártam.

(#343) ρσгτσ válasza ivógéptanács (#342) üzenetére

ρσгτσ
(PH! nagyúr)

Nekem az elején lévő sziget ellenére a 6 Pro jobban tetszik dizájnra. Bár lehet kézben tartva megváltozik a véleményem. Egyet majd úgyis meg fogok tapogatni a 7 -ből.

(#344) ρσгτσ

ρσгτσ
(PH! nagyúr)

Sorban jönnek a magyar tesztek, továbbra is természetesen kintről rendelve. Itt is van egy rakat fotó.

[ Szerkesztve ]

(#345) Oldman2

Oldman2
(PH! kedvence)

Ugyan a Tárcsázóban van-e lehetőség a Hívások rögzítésére?

Pie alatt elvileg már nincs... de a MIUI egy kissé módosított ROM.
:-)

Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/oldman2/index.html

(#346) ρσгτσ válasza Oldman2 (#345) üzenetére

ρσгτσ
(PH! nagyúr)

Majd a global -on kiderül. Pl. Max3 -on egyelőre dev verzióban van Pite, amibe viszont bekerült a hangrögzítő.

(#347) Oldman2 válasza ρσгτσ (#346) üzenetére

Oldman2
(PH! kedvence)

Köszi, sajnos a hagyományos ROM-ok Pie alatt ezt a funkciót már nem támogatják, így ismét MIUI irányban nézgelődök.

Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/oldman2/index.html

(#348) fpatrik17

fpatrik17
(senior tag)

Üdv!

Anyukám élettársa sikeresen összetörte a telefonját és Note 7-et mondtam neki, hogy vennie kellene. Sajnos úgy nézem itthon még nem kapható... Nem tudjátok véletlenül mikor lesz elérhető nálunk? Főleg EUStock érdekelne...

Ha még kb 1 hónap, az már sok. Alternatívának a Note 6 vagy 5 az ajánlottabb?

Köszönöm!

• ROG GL553VD • Xiaomi Mi Mix 2S • HyperX Cloud • vape

(#349) drag válasza fpatrik17 (#348) üzenetére

drag
(kvázi-tag)

Egy hónapnál több lesz az. Inkább Note 5 sztem.

(#350) ati2 válasza fpatrik17 (#348) üzenetére

ati2
(őstag)

Még Kínában sincs GLOBAL verziós note 7-es, talán február 15-től lesz. Itthon még minimum 2-3 hónap.

Amelyik tetszik neki, mert az 5 és 6 a kijelzőt eltekintve szinte egyforma... mindkettő ajánlott.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.