- Google Pixel topik
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Megérkezett a Poco M6 Pro 4G
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Redmi Note 9 Pro [joyeuse]
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- iPhone topik
- Brutál akkuval érkeztek az Ulefone X16 modellek
- Honor 200 Pro - mobilportré
Új hozzászólás Aktív témák
-
MaUser
addikt
válasz
HeavyToys #62 üzenetére
Hát jha Atom fronton nagyon látszik, hogy tiszta piacszegmentálásról (és a közvetett konkurencia minél inkább való mellőzéséről) szól az egész, a fogyasztók igényeinek teljes figyelmen kívül hagyásával. Intelt mondjuk azért meglepte rendesen a Brazos és a hirtelen jövő igény a Flash/h.264 gyorsításra. Gondolom hamarosan beleraknak végre egy GMA4500 szintű GPU-t az Atom mellé, aztán már az is elég lesz mindenre szinte.
Szülőknek egy ősrégi K7 van 1.5GB RAM-mal, de azon is nevetve elfut minden amire ők használnák (Oo, Win7, Chrome), egyedül a flash gyorsítás hiánya kényelmetlen számukra kissé. Nemrég beledobtam egy régebbi 500GB-os F3-at, hát kb. nulla különbséget érezni netezés, szövegszerkesztés alatt az SSD-s T400-hoz képest... (Mondjuk egy boot-nál/víruskergetésnál már kijön a difi.)
Szerk: Én is szívesen cserélném a gépüket egy kisebb darabra (Atom/Brazos), de a csere jóval többe kerül mint egy sima AGP-s VGA lenne (mondjuk ez ugye nem opció sajnos). Ráadásul úgy vannak vele, hogy nekem sem engedik, hogy megvegyem az új gépet nekik, mert Flash-en kívül számukra mindenre jó és akkor meg minek költsem erre a pénzem, inkább menjek el valahová pihenni.
-
MaUser
addikt
válasz
HeavyToys #58 üzenetére
Dehát megmondták, hogy nincs rá piaci igény.
A Broadcom is biztos azért ölt pénzeket a Crystal HD kifejlesztésébe és a jó drága licence vásárlásába, mert nem éri meg ilyet eladni... Aztán tovább is fejlesztették, akkor bukta volt... És persze ennek semmi köze ahhoz, hogy a bridge alkalmazását egyszerűen nem engedi egyik nagy gyártó sem 3rd party-knak, az Intel meg direkt lehagyja/limitálja a PCI-E buszt bizonyos rendszereken.
Ftc.: Gyártósor ráállítása viszonylag egyszerű, mert ugyanolyan technikával ültetsz be. PCB tervezése nem gond, gyakorlott mérnöknek 2-3 óra, ha még megkávézik közben Driver szinten ez az
#ifndef AGP_BRIDGE
#define AGP_BRDIGE NOT_ALLOWED
#endifátírását kéne jelentenie, ha egyáltalán van ilyen függés driverben (nem hiszem). Ha ennél bonyolultabb, akkor architect-et kirúgni és keresni olyat akinek a code reusability mond is valamit. Tesztelés nyilván fogósabb kérdés, de itt csak egy dolog változik, ráadásul lehetne párhuzamosan tesztelni a PCI-E kártyával.
A plusz költség eladott darabszámra vetítve nyilván minimális lenne, de a fő gond az, hogy ezzel a gyártók nem nyernének semmit, hiszen ha tudnál AGP-s kártyát venni, akkor nem vennél szép-új PCI-E kártyát vagy nem vehetnél a régi gépednél ugyan processzorerőben jóval lassabb, de immár h.264-et és Flash-t gyorsító Brazost/Atom-ot Ion-nal...
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest