- Telekom mobilszolgáltatások
- Merész dizájn és új teleobjektív az iPhone 17 Pro mobilokban
- Google Pixel topik
- Megérkeztek a Xiaomi 15T sorozatának telefonjai Magyarországra
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
- Milyen okostelefont vegyek?
- iPhone topik
- Lehetetlenül vékony és hihetetlenül kemény (fotó)
- Apple iPhone 13 Pro Max - őnagysága
- One mobilszolgáltatások
-
Mobilarena
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
darkhorse
tag
válasz
tatu611088 #34024 üzenetére
dd
-
darkhorse
tag
válasz
FeriPapa2 #33422 üzenetére
Én Windows alatt ezzel csináltam: Win32 Disk Imager
-
-
darkhorse
tag
válasz
Murdock1981 #32213 üzenetére
Protokoll verziónak mi van beállítva (/etc/samba/smb.conf)? Win10 alól smb1-es megosztáshoz már nem tudsz csatlakozni.
-
darkhorse
tag
válasz
JohnDoe_Hun #31974 üzenetére
Igen, ez is megoldható (pl deluge).
-
darkhorse
tag
Szia!
A log fájlok mehetnek tmpfs-be, és még egy jónéhány dolog. Most épp nem érek rá, de holnap tudok segíteni benne ha addig mástól nem kapsz rá választ.
A fájlrendszert is tudod monitorozni, én inotifywait-tel csináltam.
Konkrét példa, én ezt használtam:
inotifywait -m -r -e modify -e create -e delete --exclude '/dev/|/proc/|/run/|/sys/|/var/log/|/tmp/|/disks/' --timefmt "%c" --format '%T PATH:%w%f EVENTS:%,e' / > /disks/wdred/log.txt
-
darkhorse
tag
Üdv,
Adott egy Raspberry Pi 3 model B, rajta raspbian (stretch), grafikus felület nélkül. Háttértárnak egy 2 tb-os wd red-et használok, az sd kártyára alig ír valamit a rendszer, amit lehetett átraktam hdd-re vagy tmpfs-be. Tegnap feltelepítettem a Kodi-t, de van vele egy apró viszont elég zavaró problémám. Ha filmnézés közben használja valami a hdd-t (pl megy egy letöltés (letöltési sebesség nem számít, ha csak 2-3 mb/s akkor is jelentkezik a probléma), vagy másolok valamit) akkor véletlenszerűen, néhány percenként egy-egy pillanatra kihagy a hang, de a kép nem akad meg. Ha nem kodi-val játszom le a filmet, hanem csak parancssorból pl omxplayer-rel, akkor ilyen gond nincs. Valakinek van valami ötlete, hogy mi lehet a gond és mi a megoldás?
Új hozzászólás Aktív témák
- Lenovo ThinkPad P1 Gen2 intel i7-9850H 32GB RAM 1000GB SSD 15,6" 4K OLED TOUCH 1 év garancia
- HIBÁTLAN iPhone 12 Pro 128GB Gold -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3490
- Katonai Rugged laptopok Panasonic Toughbook és Getac S410 6-11.gen gar.
- HATALMAS AKCIÓK! GARANCIA, SZÁMLA - Windows 10 11, Office 2016 2019 2021,2024, vírusírtók, VPN
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 5600X / RX 7600 / 32GB DDR4 / 1TB M.2 SSD
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest