-
Mobilarena
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
RtgLaci
tag
Üdv. a fórumtársaknak!
Pici segítség kéne. Egy Pi 3-ast használok média lejátszónak (Libreelec+Kodi+külső HDD). Eddig minden, a hálózatomon lévő gép látta az eszközt mint számítógépet, de pár napja csak mint média eszközt látja... Ez megnehezíti, hogy másik gépről fájlt másoljak a külső HDD-re. Újraindítás, újratelepítés nem segít....A Samba be van kapcsolva. Mit tehetnék, hogy számítógépként is látszódjon... ? -
RtgLaci
tag
válasz
mano42 #11742 üzenetére
Valószínűleg igen és én nem értek még eléggé ehhez az egészhez, de mégiscsak sikerült meglelni a fájlokat a NAS-on, miután a tallózás után hozzáadtam a komplett könyvtárakat, utána már lehetett válogatni és gyönyörűen lejátssza a divx-es videókat a hálózatról, abszolút akadozásmentesen. Szóval kis lépésekben mindig tanulok valamit
A következő projektem a hangjel átvitele a házimozi erősítőbe.
-
RtgLaci
tag
válasz
wassermann #11731 üzenetére
Köszönöm a választ Darkbyte-nak és neked is, megtudtam, amire kíváncsi voltam. Lehet, hogy kicsit didaktikusan gondolkodtam, mert azt gondoltam, hogy ha van kikapcsolási lehetőség az Openelec-ben, akkor lennie kéne bekapcsolásra is. A fogyasztás tényleg nem lényeges, tehát hagyom bekapcsolva.
Esetleg a másik kérdésemmel kapcsolatban tudnál-e tanácsot adni? A hálózaton lógó NAS teljes könyvtárstruktúráját látom a Pi-n, de mintha mind üres lenne... Ha UPNP eszközként próbálok kutatni benne, akkor is csak üres könyvtárakat látok.
Mégegyszer elnézést, ha csacskaságot kérdeztem. -
RtgLaci
tag
Elnézést a butácska kérdésért: ha kikapcsolom az Opelecben a Pi-t, hogyan tudom újra bekapcsolni a konnektorból való kihúzogatás nélkül, vagyis indul-e valamilyen billentyűre-egérre...?
A másik: a PI látja a Windows hálózatomat, abban a NAS-omat is, de ha belépek, csak a könyvtárakat mutatja, de az abban lévő fájlokat nem. Mi lehet a beállítási probléma? -
RtgLaci
tag
Üdv a Málna-társaknak! Az enyém ma érkezett meg, a Pi2 B 1GB verzió. Mivel nem igazán értek (még) a cucchoz, lenne egy-két láma kérdésem. Ígérem, hogy közben szorgosan olvasok visszafelé a fórumban!
Tehát: a beüzemelés sikerült, egy 32 GB-os SD-ről az Openelec ment fel a Pi-re. El is indult, szépen beállítgattam a nyelvet, billencset, progikat. Ezek után kihúztam a tápot és az egészet arrébb helyeztem, hogy rádughassam a lapos tévére. Akkor ért a meglepi, mert viszonylag hosszú töltögetés után úgy jött elő a KODI, mintha semmit nem állítottam volna be. Újra beállítgattam, majd létrehoztam egy profilt, gondolván abban majd elmentődnek a beállítások. Nyomtam egy rebootot (nem húztam ki a tápot) és megint kezdhettem mindent elölről.Szóval én nem csinálok jól valamit, vagy ehhez kell hozzászoknom? Másik kérdésem: van-e valamilyen képnézegető program, amivel a mezei jpg-t lehet megnézni, vagy ezt alapból tudja a Pi? Hogyan lehet(ne) divx tömörített filmeket lejátszani?
(Egyébként alig bírtam a kisfiamat levakarni a Youtube-ról, úgy belezúgott, hogy nagy méretben nézhette a kedvenc videóit)
Megköszönöm, ha segít valaki.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- hdanesz: Hyundai Ioniq 28kWh - Első benyomások - második felvonás
- Milyen videókártyát?
- Revolut
- ASUS routerek
- Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) / Counter-Strike 2 (CS2)
- Mazda topik
- iPhone topik
- Víz- gáz- és fűtésszerelés
- Ilyen lesz a Fairphone 6
- További aktív témák...
- Asus Prime B560M-K + i5 11500 + be quiet! + 32 Gb Patriot Viper 3.200 Mhz Beszámitok!
- Eladó Konfig Ryzen 7 7700 32GB DDR5 1TB SSD RX6800XT 16GB!
- 5700x / B550i ITX Aorus / 32GB HyperX / Lianli vízhűtés /1000 SFX-L corsair táp/ 1TB nvme
- Eladó Konfig Ryzen 7 7700 32GB DDR5 1TB SSD RTX5070 12GB!
- Gamer PC , i7 10700 , RX 6700 XT 12GB , 32GB 3200MHz , 512GB NVME , 1TB HDD
- Samsung Galaxy A13 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- DELL Universal Dock D6000 dokkolók, RTX Legion Pro laptopok 4 év Lenovo garanciával, licencek
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2070 8GB Rampage SHIVA FSP 650W
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi Note 12, Xiaomi Redmi Note 12 Pro, Xiaomi Redmi Note 12 Pro+
- Csere-Beszámítás! Olcsó Számítógép PC Játékra! R5 1500X / RX 570 8GB / 16GB DDR4 / 250SSD + 2TB HDD
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest