Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cigam

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Aryes #45776 üzenetére

    Az én és mások tapasztalata?!
    Egészen a Pi4-ig nem okozott gondott a CPU hőtermelése. Ritka vendég volt a throtling. Most is fut egy bruteforce jelszókereső egy Pi2-n és közelében sincs a throtlingnak.
    vcgencmd measure_temp
    temp=45.5'C
    Nincs Pi3-am, de pl. neki van
    Elképesztő különbség volt; először azt hittem, hogy talán valami termikus fojtás történik - a while true paranccsal figyeltem a hőmérsékletet; do /opt/vc/bin/vcgencmd measure_temp && sleep 1; done, és azt mutatta, hogy a 3 B modell 68,8°C-ra emelkedett terhelés alatt, míg a Pi 3 B+ modell 54,2°C-ot ért el. Tehát nem úgy tűnik, hogy a Pi 3 B+ modellben bármilyen hőszabályozás lenne, sőt, a 3 B+ modell fém CPU burkolata figyelemre méltóan jobban kezeli a hőháztartást, mint a 3 B modell műanyag burkolata.

    Ha a RockChip-re gondolsz, szintén zenész. Bár itt már rezeg a léc,de itt sem ment 80 fok főlé a hőmérséklete.
    Aki megtervez egy ilyet, az csak úgy összedobálja az alkatrészeket úgy hogy nem gondol a hőtermelésre? Ha mindennapos probléma lenne, tele lenne vele a fórum, és nem lenne kinek eladni. Amúgy is extrém felhasználás 100%-on pörgetni a procit.

    [ Szerkesztve ]

    Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Új hozzászólás Aktív témák