Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    Üdv megint!

    Találtam egy ilyet: [link]

    Valaki, aki nem félti az adatokat az sd kártyán és van kedve tesztelni pls nézze meg ez jó e pi2-n. Köszi! :R

    2. Asszem meg van a hiba a pi2-es pifm rádióval kapcsolatban. Ugyan a pi2-n (ahogy fentebb egy fórumtárs is írta) a 26-osig nem változtak, viszont a memória-beli azonosítójuk megváltozott. Asszem erről: 0x20000000 ---> erre: 0x3F000000

    Sajnos sehol sem találom, hogy ezt az "id"-t hol tudom átírni...

    Ezek a források:

    "I changed the memory adress from 0x20000000 to 0x3F000000 like you said. I compiled with g++ -std=c++0x pifmc -o pifm now sometimes when switching I get a signal but no audio it seems random. Maybe I need to change some more I have no idea where to begin" (ez egy hsz itt)

    Ez pedig a PiFm oldaláról van:

    "The python library calls a C program (provided both precompiled and in source form). The C program maps the Peripheral Bus (0x20000000) in physical memory into virtual address space using /dev/mem and mmap. To do this it needs root access, hence the sudo. Next it sets the clock generator module to enabled and sets it to output on GPIO4 (no other accessible pins can be used). It also sets the frequency to 100.0Mhz (provided from PLLD@500Mhz, divided by 5), which provides a carrier. At this point, radios will stop making a "fuzz" noise, and become silent."

    Valakinek van ötlete mit kell még átírnom?

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

Új hozzászólás Aktív témák