Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HUfantom

    őstag

    válasz Oliverda #8255 üzenetére

    Hát ez elég nehéz feladat elé állítasz minket.

    Néha kimegy az áram,
    Néha lefagy a gép,
    Kb ha lehet írni a winyokat 80mb/sec-el mire végignézi az összes adatot, hogy megvan-e a szinkron az ugye:
    1024*1024*2 / 2TB / osztva 80al = 26214 sec ~ 7.5 óra.
    De persze mivel ugye használni is akarod a gépet így több idő...

    Talán tényleg nem a RAID lenne neked a legjobb megoldás. Nem azért mert sok adatod, van hanem, mert túl gyakran történik baj. Lefagy a gép/win , jön egy reset, kimegy az áram. A raid olyan gépeknél jó amik, stabilan mennek hónapokat, nem tervezett leállás nélkül. Már van bennük olyan RAID kártya ami tudja meddig van kész a szinkron, de ezek ugye nagyon borsos áruk van.

    Egyébként nem vagy egyedül a problémáddal, nekem is hasonló volt. SSD- tartom a rendszert és 4 db 1.5 TBos winyóból van 3TB RAID 1+0 tömb. Itt is közel 10 óra a javítás probléma esetén. Én annyival vagyok előbbre, hogy gyorsabb a szinkron és van UPS-em, így már csak a játék/program/windows fagyasztja le a gépet.

    --Külső/Belső winyóra menteni az adatokat is jó megoldás, de az nem automatikus. X naponként rá kell szánni az időt.

    Egyébként a legjobb megoldás egy kis gép építése lenne szerintem. Oda fel lehet pakolni mindent, valami linuxra és akkor legalább a mindennapi használat miatti fagyások nem zavarják az adatokat. Persze ha gyakran van áramszünet az gond, de egy kis géphez elég egy kicsike UPS. De persze ennek a tervnek a kivitelezéséhez is kell némi pénz. Tudni nem nagyon kell van csomó out-of-box ingyenes termék, kb annyira nehéz kezelni őket mint linuxot installálni.

    “Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

  • brd

    nagyúr

    válasz Oliverda #8255 üzenetére

    Pl. ott a Cobian Backup. Ingyenes, sokat tud, lehet benne időzíteni is.

    The only real valuable thing is intuition.

Új hozzászólás Aktív témák