- iPhone topik
- Samsung Galaxy Watch4 és Watch4 Classic - próbawearzió
- Fotók, videók mobillal
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Karaktere biztos lesz az első Nothing fejhallgatónak
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Honor 400 Pro - gép a képben
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Samsung Galaxy S21 és S21+ - húszra akartak lapot húzni
- Samsung Galaxy S24 FE - később
-
Mobilarena
Új hozzászólás Aktív témák
-
Jhonny06
veterán
Sziasztok!
.txt-be logolom a pingelést, hogy mikor nem ér el egy adott site-ot:
ping google.com -t >> internet.txt
Ennek így alapból nem sok értelme van; hogy használható legyen, kellene minden sor elé egy pontos dátum, mondjuk É:H:N Ó:P:MP formátumban, tehát mintha lekérdezném a pontos dátumot és időt a parancssorban és ezt teszem a .txt-be minden sor elé. Nem igazán találtam ilyet. Köszi.
-
Jhonny06
veterán
válasz
bucsupeti #7583 üzenetére
Ezt az ".. in 24 hours" sorozatot sokan félreértik. Itt nem arról van szó, hogy ténylegesen ennyi idő alatt meg lehet vagy meg kell tanulni valamit, csak egy koncepció - mégpedig elég jó, maga a sorozat híres külföldön, de nálunk is. Eléggé értenek ahhoz, hogy hogy kell egy témát megjegyezhetően átadni. Kezdőknek szóló könyvek amúgy, tehát nem kell sokat várni. Tipikusan belemegy egy témába, de nem a végletekig magyarázza.
Ezt az 1 órás dolgot kihagyom, de a korábban linkelt 24 órás könyvet kezdtem el olvasni és elég jó. Át tudom küldeni, ha kell.. ez azért nem amatőr kiadó, kizártnak tartom az ilyen jellegű hibákat.
-
Jhonny06
veterán
Üdv!
Nem teljesen ide tartozik, de azért mégis: egyre több olyan gyakornoki fejlesztői (C++) pozíciót látok, ahova kérnek TCP/IP tudást, ez kb. mit foglal magában?
Letöltöttemvettem egy könyvet a témában, de 1600 oldalnyi száraz anyag az egész, lehetetlen átlátni. Azt megszoktam, hogy IT könyv nincs 900 oldal alatt, de ezek a hálózati könyvek még a prog könyveknél is rosszabbak.Még nem tartok ott egyetemen, meg érdekel a téma, tehát mindenképp hozzákezdenék, csak ugye hol.. ebben kérnék segítséget, ha valaki rálát a dologra.
Még egyszer: nem olyan szinten, amit egy hálózatosnak tudnia kell.
-
Jhonny06
veterán
válasz
Peter Kiss #6711 üzenetére
Köszi szépen!
-
Jhonny06
veterán
válasz
sirszevenap #6706 üzenetére
Segédváltozó nélkül kell megcsinálni, nyilván így mindenki meg tudja.
-
Jhonny06
veterán
Egy 70-511 vizsgára mondjuk fél éven belül fel lehet készülni kezdő szintű programozási tudással? Tehát mondjuk, hogy van valamennyi C# tudás és nem vagyok teljesen elveszve (kezdő-haladó egyetemi szint, tehát még nem dolgoztam a szakmában). Vagy ez full arcon csapás egy kezdőnek és több éves tapasztalat kell hozzá? Most tekintsünk el attól, hogy 'semmi nem lehetetlen', de mennyire reasonable? Engem maga a név, mint 'Technology Specialist' ijeszt el egy kicsit, bár van egy olyan érzésem, hogy ez azért nem _annyira_ komoly, mint amilyennek hangzik.
Egy ilyennek amúgy mennyi a piaci értéke egyetemi végzettség mellett? Sokat ér, vagy csak egy plusz a sok közül? Ha már belekezd az ember, akkor érdemes a későbbiekben többet is megcsinálni, vagy ez 'elég'? Igazából nincs is olyan sok téma, ami engem érint, még talán a 70-518.
-
Jhonny06
veterán
válasz
bambano #5706 üzenetére
Pont ez a lényeg, hogy nincs ilyen, hogy jobb. Mert nem ad annyit egyik hely se, hogy ilyen megtörténhessen. A jó szakemberek a saját akaratuk miatt azok és nem azért, mert oda jártak, ahova. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy GDF == BME, de a rangsorban lévő mondjuk első 3-4-5 hely (korábban leírtak) hozzávetőlegesen ugyanaz, nincsenek nagy eltérések.
"bmf vagy ppke jobb, mint a de?"
DE mint Debreceni Egyetem?
-
Jhonny06
veterán
válasz
Abysmal #5671 üzenetére
Azért nem ez az átlag. Ezzel nem a kollégát akarom minősíteni, de hajtani kell és lesz munkád. Lennie kell valami perspektívának, hogy nagyjából mit akarsz majd a későbbiekben csinálni és azzal foglalkozni a szabadidődben. Az egyetemen mindenbe csak kvázi belekóstolnak, úgyhogy abból nem lehet megélni. És ez nem lehet mentség egy esetleges állásinterjún.
Jim Tonic: Szerintem maradjunk annyiban, hogy BME/BMF/ELTE/SZTE/PPKE az elfogadható helyek; egyiken se végzel úgy, hogy tudsz valamit, ha nem foglalkozol vele magadtól. A BME-n se tanítanak többet, mint egy másik, rosszabbnak vélt egyetemen. És ezt a munkáltatók is egyre inkább tudják (szerencsére), hogy nem kerülsz be automatikusan csak azért, mert a BME-ről jöttél, mert segg hülye is lehetsz. Nem szeretem az ilyen álláspontokat.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● olvasd el a téma összefoglalót!
- Milyen autót vegyek?
- Nintendo Switch 2
- Macron betiltatná az EU-ban a közösségi médiát a 15 év alattiaknak
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- PlayStation 5
- Azonnali notebookos kérdések órája
- Kerékpárosok, bringások ide!
- EA Sports WRC '23
- iPhone topik
- Melyik tápegységet vegyem?
- További aktív témák...
- Honor 200 Pro 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Lenovo Thinkpad L14 Gen 4 -14"FHD IPS - i5-1335U - 8GB - 256GB - Win11 - 2 év garancia - MAGYAR
- Apple iPhone 14 PRO - 128GB - Deep Purple - 85% akkumulátor
- GOPRO Hero 11 BLACK akciókamera - különlegesség!!! Labs fw 01.20.70
- DJI Mavic 3 Pro RC - drón szett új állapotban - 2 akkuval
- Apple iPhone 13 . 128GB , Kártyafüggetlen , 100% akku
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i3 10105F 16/32/64GB RAM RX 6600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5600 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 12GB THERMALTAKE Core V21 Enermax 650W
- MikroTik CCR1009-7G-1C-1S+ Cloud Router
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad X270 - i5-6G I 8GB I 256GB SSD I 12,5" FHD I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged