Hirdetés
- Milyen okostelefont vegyek?
- Samsung Galaxy A57 - kecses test, lusta lélek
- Így spórolhat az Apple az iPhone 18 kijelzőin
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
- Távozik az Apple vezérigazgatója
- Android szakmai topik
- Huawei P10 - pisztácia nem is volt
- One mobilszolgáltatások
- Fotók, videók mobillal
- Google Pixel topik
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- MasterDeeJay: Asus B150-Plus D3 coffeetime mod! (DDR3)
- Graphics: Telefonvásárlási kálváriám....avagy clickbait cím: Horror a hardveraprón
- MasterDeeJay: i7 4980HQ asztali gépben (vs i7 4770)
-
Mobilarena

Új hozzászólás Aktív témák
-
SybenX
őstag
válasz
IMIIKE1998
#12929
üzenetére
Szerintem ha érdekel a szakma, akkor mindenképp próbálj meg egy egyetemet. A ponthatárok olyan alacsonyak, hogy szinte bárkit felvesznek, aztán az első évben eldöntöd hogyan tovább.
Most van a második félévem programtervező infón, tényleg sokan hullanak, de ennek az oka a tanulás hiánya. Ha bejársz órákra, odafigyelsz és otthon tanulsz rendesen, akkor nem lehet kiesni. Na meg persze az érdeklődés is kell. A matek sem vészes, csak gyakorolni kell és odafigyelni órán, legalábbis eddig ez a tapasztalat. Én is sokkal nehezebbre számítottam matek téren, de szerintem legalább a minimumot bárki tudja teljesíteni, aki egy középiskolát befejezett, még az sem számít, hogy milyen erősségűt.
A programozás oktatás az katasztrofálisan gyenge, de ez nagy részben a tanár hibája. 1 év eltelt és semmi hasznosat nem tanultam progból, de ez már debreceni egyetem hibája, lehet más egyetemen nagyon is jól tanítják. Amit viszont az egyetem ad, az elmélet az informatikának minden részéről, amit magadtól nem tudsz megtanulni, továbbá a logikus gondolkodás mód és annak fejlesztése. Magát a programozást pedig valóban te magad fogod tanulni nagyrészben magadtól szabadidődben, főleg ha te más nyelvet akarsz tanulni, mint amit az egyetemen "tanítanak". -
Ispy
nagyúr
válasz
IMIIKE1998
#12936
üzenetére
Én neked is azt ajánlom, mint a többi kezdőnek: kezd el és csináld. Mit számít, hogy ki mit gondol egy névtelen fórumon? Ha tényleg érdekel, találj magadnak egy reálisan megvalósítható ötletet és végezz kutató munkát a neten, mi kell hozzá, oktatóanyagok, mintakódok stb. és próbáld ki. Aztán 1 év múlva meg fogod kapni a választ a kérdésedre....menet közben meg a szaktopikokban tudsz érdeklődni, ha kérdésed van. Ha van rá pénzed és időd menj el a tanfolyamra, amin keresztül kicsit bele tudsz szagolni az egészbe.
-
válasz
IMIIKE1998
#12929
üzenetére
A programozas nem neked valo, de ez nem jelenti azt, hogy nem lehetsz resze jatekfejlesztesnek.
Ha inkabb human beallitottsagu vagy, de szereted a szamitogepeket, erdekelnek a jatekok, akkor is van ezer ut. Egy jatekon ma mar ugy es annyian dolgoznak, mint egy filmen. Hangtechnikusok, dizajnerek, rajzolomuveszek (2D, papiron, grafittal, foleg concept artnak), 3D-muveszek/grafikusok, rendezok, story-irok, script-irok (nem mint program, hanem mint szoveg), animatorok, meg ami meg nem jutott az eszembe, rengeteg fele-fajta emberre van szukseg. En a helyedben inkabb ebbe az iranyba mennek el.
Amit viszont mindenkeppen tudni kell, az az, hogy a jatekfejlesztes ugyan fun meg minden, de egy nagyon komoly munka, sok stresszel, sok tuloraval, nem tul kiemelkedo fizetessel, es meg nehez is bekerulni. Szoval gondold at, mennyire akarod ezt. Ha tenyleg akarod, akkor valassz valamit kb a fentiekbol, ami tetszik es ugy erzed, neked valo, aztan ess neki rendesen, csinald a referenciakat ezerrel es ha mar ugy erzed, hogy itt az ido, jelentkezz.
Fontos meg megjegyezni, hogy ha mindenkeppen komoly jatekfejlesztesben gondolkozol, akkor 90%, hogy ezt nem Magyarorszagon belul fogod megtalalni, es sokkal inkabb a munkalehetoseg fogja eldonteni, hogy hova koltozol, mint hogy hova szeretnel.
Az van, hogy kell egy-ket cseppnyi jol elhelyezett elhivatottsag, na. -
bambano
titán
válasz
IMIIKE1998
#12927
üzenetére
"Annyit tudok, hogy ez nem az a szakma, amit az egyetemen tanulnak meg az emberek": rosszul tudod.
rendesen programot fejleszteni az egyetemen tanulnak meg az emberek.
kódot barkácsolni meg lehet tanulni egyetem nélkül is, csak nem érdemes.szerintem hanyagold.
-
#20411392
törölt tag
válasz
IMIIKE1998
#12932
üzenetére
Nem a matektudás a lényeg. A programozói munkák nagy részéhez középiskolai matek bőven elég. (A játékfejlesztés nem ilyen. szerk: játékfejlesztés alatt nem a candy crush saga legújabb verzióját értem)
A logikát viszont nem lehet kicselezni. Ott állsz egy problémával szemben és neked kell rájönnöd, hogy miként kell megoldani. Mintákat felfedez az ember az évek során és sok dolgot 'gondolkodás nélkül' is lehet utána csinálni, de nem ez az általános.
Még ezt is le lehet küzdeni az első időszakban, ha valaki helyetted gondolkodik(tervez) és neked csak kóddá kell alakítani, amit ő kitalált, de ebből nem lehet huzamosabban megélni.
-
#20411392
törölt tag
válasz
IMIIKE1998
#12929
üzenetére
"Hát sajna nekem a matematikai logika nem megy, szabályok nélkül nem tudom kitalálni, hogyan oldjak meg egy feladatot."
Akkor felejtős. Talán esetleg egy sitebuilder vonal játszhat. (Html és CSS összetákolása, hogy megkapd az oldal statikus kinézetét.)
Komoly játékfejlesztéshez erős matek tudás kell a logika mellé.
-
bandi0000
nagyúr
válasz
IMIIKE1998
#12929
üzenetére
én mérnökinfön vagyok, de nem a BME-n, attól félek

okj-t nem tartom sokra, akkor inkább valami felsőfokú szakképzés, papír mindenképp kell, vagy ha nem, akkor nagyn pronak kell lenned, hogy szóba álljanak a cégek veled
vagy ha jól megy az angol, akkor van sok sok online képzés, de a sulis alapok viszont kellenének
-
bandi0000
nagyúr
válasz
IMIIKE1998
#12927
üzenetére
A default válasz, hogy kell a matek...Viszont attól dügg mit akarsz programozni, játék hát passz, most volt nekem egyetemen, nyilván alap kis 2D játékokat csináltunk, de ott ha nem akartam megérteni a hátterét akkor használni könnyű volt
Van az a unitys képzés, az Otherworldos faszi tartja, ahogy tudom nem olcsó, de ott kipróbálhatod, de am asszem BME-n van már játékfejlesztés szak
Érdekességképp, én 2-szer éretségiztem matekból, egyszer kettes, másodszorra 3 lett, egyetemen a matek tárgyakat viszont átlag 4 re hoztam
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● olvasd el a téma összefoglalót!
- Projektor topic
- PlayStation 1 / 2
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Milyen TV-t vegyek?
- Milyen okostelefont vegyek?
- E-roller topik
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Spórolós topik
- TCL LCD és LED TV-k
- További aktív témák...
- Nuki Smart Lock Pro 4 garanciás, dobozos, hibátlan
- Lenovo ThinkPad // T - Széria // X1 carbon // X1 Yoga 2-in-1 // és a többiek... 8-12. gen. 12-15"
- Dell Latitude 5411,14",FHD,i5-10400H,8GB DDR4,256GB SSD,WIN11,IR kamera
- Apple iPhone 13 512GB eladó! 100%, Szép megkímélt állapot, 12 hónap garancia
- Cayin ha 3a csöves fejhallgató erősítő
- BESZÁMÍTÁS! MSI Z270M i7 7700 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB Zalman S2 TG ADATA 650W
- Baofeng UV-5R Mini kézi amatőr rádió
- Ryzen 7700X / RTX 4070 Ti Super / 32GB DDR5 / 1TB NVMe / 800w GOLD! BeszámítOK
- 4K Gamer PC //Számítógép // Ryzen 7 9850X3D // 5070Ti // Számla + Több év garancia //
- Eladó Samsung Galaxy A55 5G 8/128GB Lemon / 12 hónap jótállás
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest



