Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BullZeye

    veterán

    válasz F34R #2 üzenetére

    DXVA az van benne, amit beállítasz, profibb emberek szinte csak az exe-t meg a hozzátartozó potplayer dll-eket tartják meg, és "saját" codeckeket raknak progiba.

    Azt tudom, hogy pl az FFdshow nem a legújabb licence problémák miatt, de 1 másolással és felülírással kicseréled. Ha nem tetszik a benne lévő DXVA, csak bemásolod a DLL-t és átnevezed az előzőre, és már működik is tökéletesen (vagy beállításokban átrakod rendszer alapértelmezettre, és akkor a telepítettet használja).

    Mivel eddig az utolsó használható (3 éves) Kmplayer-t használtam, amiben nem hogy DXVA, de még több magos proci támogatás sem volt! Így még nem különösebben vetettem bele magam, hisz már annak is örülök, hogy 1080p-t normálian le tudja játszani anélkül, hogy matatnom kéne akármit is Biosban. (és eközben 7-8% procit eszik a 25% - 1mag 100%onhoz képest.

    PotPlayer-t kb 2 hete használom, azóta megnéztem vele vagy 200+ rész sorozatot, Kmplayerrel ellentétben ez 1x sem fagyott le, és sokkal-sokkal gyorsabb. Értem ez alatt, hogy egy 170 megás avi megnyitása nem 4-6 másodperc, hanem 0.5s.

    Jah, és ami PotPlayer mellett szól, teljesen alapbeállításokon simán lejátszott egy olyan RM fájlt, amit se a legújabb, se a 3 éves Kmplayer nem tudott, és még az Media Player Classic is codeck hibát írt rá.

    Próbáltam annó Media Player Classicot is használni, de egyrészt nagyon fapados, másrészt olyan ma már alap dolgokat nem tud, hogy mutassa chaptereket a seekbaron.

    PotPlayerrel egyetlen problémám van, a feliratkezelése még nem annyira kiforrott mint Kmplayer-ben, azaz hiába van rá 20 beállítási lehetőség, mégsem néz ki úgy ahogy szeretném, de még így is sokkal több mint Media Player Classic-nál.

    Beta dologról nem tudok mit mondani, mert nem szoktam telepíteni progikat, csak kiszedem a megfelelő fájlokat és futtatom. :) De Gmail hány évig volt béta státuszban? O.o

Új hozzászólás Aktív témák