Hirdetés
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- EarFun Air Pro 4+ – érdemi plusz
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Örömhír: nem spórol Európán a OnePlus
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Magisk
- Megtartotta Európában a 7500 mAh-t az Oppo
- Milyen okostelefont vegyek?
- Huawei Watch Fit 3 - zöldalma
Új hozzászólás Aktív témák
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
Speeedfire
#6542
üzenetére
Én a VirtualHostot így csináltam a httpd.conf fájlban:
NameVirtualHost 127.0.0.1
ServerName localhost
## Próbálgatásokhoz
<VirtualHost 127.0.0.1>
ServerName proba.local
DocumentRoot "d:/Honlap/www/proba"
<Directory "d:/Honlap/www/proba">
Options All
AllowOverride All
Order allow,deny
Allow from all
</Directory>
</VirtualHost>itt ebben a példában a http://proba.local címen elérem a "d:/Honlap/www/proba" elérési úton található könyvtárat, amennyiben beteszek egy ilyen megjegyzést a hosts fájlba (Windows alatt: C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts):
#Próbákhoz
127.0.0.1 proba.localÍrd át a neked megfelelő elérési utakra és nevekre, ha gondolod, szerintem érdemes.

"Hogy érted azt, hogy nem célszerű kiírni?"
A felhasználóknak semmi köze az adatbázissal kapcsolatos pontos hibaüzenetekhez, azt inkább csak a fejlesztőnek kell tudnia.
Úgy lenne érdemes, hogy még a kiíratások előtt vizsgálgatod, hogy elérhető-e az adatbázis, meg annak megfelelő lekért sorai, és amennyiben valami gond lenne, akkor egy ennek megfelelő hibaoldalra irányítod át a júzert, vagy átirányítás helyett simán csak a fő tartalomrészbe kiíratsz egy felhasználóbarát hibaüzenetet, mint pl. "Sajnos para van az adatbázissal, gyere vissza később, csá".
A hibaüzeneteket meg naplózod és/vagy elküldöd magadnak e-mailben, hogy tudj róla, de a felhasználó lehetőleg ne lássa, mi is történik a háttérben (pl. melyik tábla nem elérhető, miért, stb.). Ez is egyfajta biztonsági rés lehet, de ami lényegesebb szempont, hogy nem túl szép, ha a felhasználó az arcába kap egy warningot, fatal errort vagy hasonlót. 
Új hozzászólás Aktív témák
- Huawei P30 Lite / 4/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- HIBÁTLAN iPhone 14 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3240, 100% Akksi
- Samsung Galaxy S23 Ultra 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Dell latitude, precision, xps, magyar világítós billentyűzetek eladóak
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RTX 5080 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

A hibaüzeneteket meg naplózod és/vagy elküldöd magadnak e-mailben, hogy tudj róla, de a felhasználó lehetőleg ne lássa, mi is történik a háttérben (pl. melyik tábla nem elérhető, miért, stb.). Ez is egyfajta biztonsági rés lehet, de ami lényegesebb szempont, hogy nem túl szép, ha a felhasználó az arcába kap egy warningot, fatal errort vagy hasonlót. 


