Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • disy68

    aktív tag

    válasz jattila48 #20014 üzenetére

    Exit code avagy exit status

    "Márpedig az int main(int, char **) fv. éppen olyan közönséges fv., mint bármelyik"
    Ez nem igaz, a main függvény végén lesz egy system exit call, vagy a return által visszaadott értékkel vagy default 0, amennyiben nem volt explicit exit hívás vagy bármi egyéb runtime error.

    A fentiek alapján látszik, hogy az exit code az nem adat átadásra szolgál, hanem a process befejézés állapotának a közlésére. Processek közötti kommunikáció vagy adatcsere az nem ilyen egyszerű. Erről itt találsz egy összefoglalót. A táblázatban az anonymous pipe, amit én is írtam a standard out, ami a te esetedben a bevált és használt megoldás. Bármi más az vagy lassabb lesz (pl. file-ok) vagy sokkal komplexebb (pl. socket vagy message queue-k). Persze ragaszkodhatsz az exit code megerőszakolásához is, ez a te dolgod.

    A standard out-ra kerülő adat a visszatérési érték a php shell_exec és exec függvényénél is (a megkötések benne vannak a dokumentációban).

    A windows vonatkozást én néztem be, sorry, figyelmetlenül olvastam a dokumentációt.

    “Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

Új hozzászólás Aktív témák