Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • baliadi

    csendes tag

    Sziasztok!
    Van egyolyan problémám ,hogy a kartergázszűrőm és a légszőrő közötti csőbe a olajgőz és levegőpárából kicsapódó víz lesz barna trutyi és belefagy a csőbe ilyen -6 fok körül .A nyomás karterben lévő gáz ilyenkor szétemeli a kartergázszőrőt a blocktól és kb 2,5 fél liter olaj távozik a motorból idén 2 hónap alatt 2 szer /teljes tisztítás minden alkalommal/.Az autóm egy AHW motorkódú Leon 1.4-es .Úgy hallottam ,hogy csak az 1.4 esek hajlamosak erre a 1.6 vagy más modelleknél nem jelentkezett ilyen probléma .A Seat szervízben tippet sem tudnak adni mit kezdjek ezzel a problémával.Ha tudja valaki ,hogy lehetne kiküszöbölni ezt a problémát ,vagy rá lehet-e rakni az 1.6-s szűrőjét vagy mit kezdjek vele ,félek hogy ettől fog tönkremenni az autóm, mert a maradék 0,8 dl olajjal járkálni nem túl egészséges /bár Prolong volt benne és mentem vele 20 km-t így ami után kigyulladt az olajlámpa/.
    Ami csináltam vele, hogy lekötöttem a díszrács mögötti tölcséralakú szívócsövet hátha a vízet a menetszél viszi a légszűrőbe és onnan a gázszűrőbe, de akkor a többi vw motor miért nem szenved ettől a problémától? :W :F :(((

    [ Szerkesztve ]

    www.polirmasters.5mp.eu

Új hozzászólás Aktív témák