- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Mobil flották
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Írországban lezárult, az USA-ban csak most indul az Apple dráma
- Motorola G86 - majdnem Edge
- Xiaomi Smart Band 10 - a hetedik napon megpihen
- Légies iPhone halvány színei
- iPhone topik
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Okosóra és okoskiegészítő topik
-
Mobilarena
Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.
Új hozzászólás Aktív témák
-
mclord
aktív tag
válasz
Hydra SR #197 üzenetére
Micsoda? ,én nem írtam le senkit semmiért ilyet nem mondtam .., erre a megállapításra miből jutottál ?-konkrétumokat kérnék..., mert nem adtam okot ! , azt hogy te olyan obit istenítesz aminek van igen sok negatívuma majd elmondom mi attól te használhatod csak tisztába leszel az alapbajoktól ! , ez nem ugyan az mint amit te mondasz..
''i. Csak azt fogadod el, ha te vagy minden dolgok megmondhatója és olyasmiben is szakértesz amiről fingod sincs csak mert a fotózásból élsz.'' Konkrétumot!
'' Vannak azért azon belül is területek és tisztán látszik, hogy nem vagy mindegyikben otthon. Ez nem is baj csak az, hogy mégis szakértői véleményeket mondasz és alulbecsülöd az amatőröket akik ugyan az adott területbe sokkal mélyebben beleásták magukat de nem ez a szakmájuk tehát te biztos jobban értesz hozzá.'' -konkrétumot !
'' Vannak azért azon belül is területek és tisztán látszik, hogy nem vagy mindegyikben otthon. Ez nem is baj csak az, hogy mégis szakértői véleményeket mondasz és alulbecsülöd az amatőröket akik ugyan az adott területbe sokkal mélyebben beleásták magukat de nem ez a szakmájuk tehát te biztos jobban értesz hozzá.'' te hoztad fel és írtó nagy butaságot mondtál rá ..
Én meg inkább úgy érzem neked az a bajod hogy valaki ki mer javítani...
[Szerkesztve] -
mclord
aktív tag
válasz
Hydra SR #193 üzenetére
#179 elolvastad ?, akkro nem értem ezt a mondatot
Azért aki ismer tudja nem vagyok az csak egyedül a minőség ( az amire nekem van szükségem ) érdekel pl 300 2.8 is -t akkro se vennék ha miliárdos lennék itt az IS nek értelme 0 , és a 300 2.8 -am se Canon , mivel az 1. milla amit vettem meg csak 750 volt és igaz kicsit lasabb de még én nekem pont elég, persze a céges 300 2.8 as gyorsabb volt, de pl nem volt szebb.
[Szerkesztve] -
mclord
aktív tag
válasz
Hydra SR #190 üzenetére
''Ja és ha jól emlékszem, a telékből is csak az Mk II-esek fehérenk, de ebben most nem vagyok biztos.''
''Biztos vagyok benne, hogy láttam fekete Mk I-es L-es telét, meg is találtam, de az nem zoom hanem fix 200 F2.8L ''
Ezzel igen ara utalsz azért fehér a canon hogy kiemelkedjen ( feltünési viszketegség ) , és mkI fekete mk II fehér és mondom ilyen nincs , ''nem nem vagyok biztos.'' -kétely- ! , tehát én végig olvastam csak anynit kellene mondanod tényleg nincs semmi mást..
szerk : kiemeltem ,,,
[Szerkesztve] -
mclord
aktív tag
válasz
Hydra SR #182 üzenetére
Ja és ha jól emlékszem, a telékből is csak az Mk II-esek fehérek, de ebben most nem vagyok biztos.
Rosszul tudod, ennek technikai okai vannak miért voltak az első telék is fehérek ( azóta megoldották de háát ez a szín maradt)
Jó, a bakcfocus az más kérdés, az nem üzemszerű működés. Nem mondom, hogy hírfotósként vegyél backfocus-esélyes obit csak mert egy kicsit olcsóbb. Ez azoknak szól akik nem ebből élnek csak hobbi, vagy nem olyasmiket fotóznak ami másnap már nem ér rá.
Szerintem senki számára se jó a backfokusz ha a kislányát fotózza vagy Gyurcsányt mindenkinek ugyan az a célja éles legyen... Nem másnap ról van szó hanem pillanatról egy fotózásnál..
[Szerkesztve] -
Hydra SR
addikt
válasz
Hydra SR #180 üzenetére
Ja és ha jól emlékszem, a telékből is csak az Mk II-esek fehérek, de ebben most nem vagyok biztos.
Jó, a bakcfocus az más kérdés, az nem üzemszerű működés. Nem mondom, hogy hírfotósként vegyél backfocus-esélyes obit csak mert egy kicsit olcsóbb. Ez azoknak szól akik nem ebből élnek csak hobbi, vagy nem olyasmiket fotóznak ami másnap már nem ér rá.
[Szerkesztve] -
mclord
aktív tag
válasz
Hydra SR #180 üzenetére
Továbbra is azt vallom, hogy amelyik fotós nem keres eleget ahhoz, hogy biztosítani tudja belőle a megfelelő felszerelést az pályát tévesztett. Vagy a fotózásban gyenge, vagy az élet egyéb dolgaiban amitől jobban kereshet. Ez minden szakmára igaz.
Van olyan Napi lap ami 130 +fa-t fizet és mindent te adsz , és van olyan online is ami eseményenként 2500ft , és olyan is ami 200 korrektúrázott kép /8000 ft , ellenben ha átállsz egyik párt oldalára ( 280 +fa igaz párt tagnak is kell lennni.. ) nem könnyű megélni belőle és messze nem a tudás dominál sajna .. , és ezek az átlag feletti összegek a keresetnél ..
Valamint: a hírfotók közel sem olyan minőségben szoktak publikálásra kerülni ahol a lágy razolaton bármi is múlna. Egy ofszetnyomott, 30*20-as címlapfotón baromira nem fog látszani, hogy most Sigma vagy Canon 70-200-zal készült. A bemozdulás annál zavaróbb.
Ha backfokuszos próbáld átadni a lapni megtudod mitkapsz érte, pláne ha átmenőt kell fotóznod..
[Szerkesztve] -
mclord
aktív tag
válasz
Hydra SR #177 üzenetére
Úgy érzem megint kikell javítano téged
: ''fehérre mázolt, piros csíkos obit '' csak 1-2 L -es típus 17-40 4L , 24-70 2.8 L, 50 1.4 L ez nem fehér színű és még is L. ( feketék piros csíkkal! )
Nem márka buziságról van szó, csak elkell ismerni azonosak más gyátóktól ( nikonékat ne vegyük ide ) nem tudják azt a minőséget adni, hidd el emberek 80 %-át tuti nem érdekli most ami kezében, sigma v canon ha ugyan azt tudja , pl én is így vagyok ezzel , a közép kategóriában ezért volt nekem is sigmám ( pl : 50-500 ami szerintem egyik legjobb obtikájuk ), de sajna amikor már nem csak az a lényeg hogy legyen jó képid is - ha nem jött össza akkor meg ez van- , hanem lenni kell kiemelkedő jó képeidnek ( ami nem a képességeid határolnak hanem az OBI ) akkor venned kell olyat ami ezt tudja adni..
[Szerkesztve] -
mclord
aktív tag
válasz
Hydra SR #174 üzenetére
Jó a rajzolata igen nem 2.8-on hanem 4-en akkor meg inkább 70-200 4L vagy 4L is és sokkal jobban jársz mint kép alkotásba mint gyorsaságba. A backfokuszról meg annyit 1 hónapra elviszik beállítják majd 2 hónapmúlva megint ez ( haverom 3X játszotta el legutóbb amikor visszakapta eladta.., nem bírta tovább
)
''munkaeszközt csak megkapják hivatalból...a szabadúszó meg megkeresi az árát. Ha nem, akkor meg béna és ne a fotózásból akarjon megéln''
Össze tudom számolni 1 kezemen mennyi média adja hivatalból a felszerelést..( van oylan érzésem meglepődnél ha megmondanám hogy több napi nal se adja ! ), szabadúszóként meg megkereseni háát nem valami könnyű, mivel nem viszik túlzásba a fizetést -
mclord
aktív tag
válasz
Hydra SR #167 üzenetére
Sigma 70-200 EX
HA nem akarod hogy hamar megoljenek ezt ne reklámod jó obinak. Alaphibák 1-2 hónap után back fokus, hanem újonana is ( nem egy ilyen történt ) lassabb sokkal mint a canon megfelelője
Amúgy meg a sigma 170-500 Természet fotósok szokták megvenni , akiknek igen kevés pénzük van és az 500as véget nézik -
mclord
aktív tag
válasz
Hydra SR #163 üzenetére
Egy kis helyesbítés:
A sigma EX , az olyan mint a canon L , a saját szintüknek a ''csúcs minősége'' , egymást véletlenül se hasonlítsuk össze , mivel sokszor van oylan hogy ''sigma ex hsm apo dg'' optikánál egy sima Canon Usm obi jobb ( szebb kép pontosabb gyorsabb.. ) . -
mclord
aktív tag
válasz
Hydra SR #128 üzenetére
Háát mi a lényeg ,ha nem az hogy minél gyorsabban vedd elő a gépet és obi váltás az oldaltáskánál ( méret+vízállóság+kényelem melett ), és szerintem ez mindenkinek fontos. Na igen a soligor és társai nem igazán a profesional is szint , és mivel nem is aw kiszámold menyni a felszerelésed és egy komoly eső és 0ft-ra redukálódik, akkor elgondolkodsz megérte-e sporolni szerintem..
Smogus : a linkeltetted 1:1 -be belső elosztásra lowepro, így igen jó lehet
, de ahogy látom az állvány oldalra megy sulyelosztás kuka.., oldalra csak monopodot rakok középre rakok állványt mert inkább állítom a dőlés szöget a pánton, mint balra vagy jobban huzzon
hátizsák : Sport eseményekre megyünk vele ,- kivéve kupa döntő stb ami után kell a gyors váltás is, ilyenkor 300 2.8 v 400 2.8 válra fell melette meg a reporter tatyó- , mert a nagy fixeket elkell vinni
[Szerkesztve] -
Jinxx
senior tag
Pont ezt beszéljük, hogy a Sigma 70-200 lehetne ''L''-es is, mert nem sok különbség van (lsd. Photozone teszt). A felsőbb Canon L-es kategória viszont biztos jobb mint a Sigma, ezen nincs mit vitatkozni..
Én tudtommal a Sigma gyárt stabis obikat OS röviditéssel és van stabis 70-200 f/2.8 is.
Na én befejeztem, mentem csinálok valamit, ha már munkahelyen vagyok. Kicsit ittragadtam. -
Jinxx
senior tag
Bocs, nem teljesen így értettem, a Sigmától 3 obit néztem amire szükségem lehet, és aminek úgymond nincs párja a Canonnál. A 17-70, a 24-70, és a 70-200, és főleg ezek alapján pártolok a Sigma mellé, mert Canonnak ebben a 3 kategóriában vagy nincs, vagy drágább mint ezek. Nameg a Tamron se lenne rossz, főleg a 28-75, de annak digit vázon kevés az eleje. Canonnak is vannak kitűnő obijai, főleg a fixek. Pl. biztos veszek 50/1.8at is ha eljutok addig. NA. Végtére is a 70-200 kérdésben leszek Sigmapárti...
-
mittu
csendes tag
ahh, h ez a hotpixel:] köszönöm a tippeket! a pénteki képek lettek pöttyösek. aznap este még jobb híján belefújtam, lőttem párat, akkor csökkent a pixelek száma. másnap egész nap használtam, azokon nem voltak pixelek. vasárnap ismét lőttem párat, most a lent linkelt kép beállításaival, +alatta-fölötte, 1/50, 1/200 idővel. itt pedig nem voltak foltok. úgyh nem értem annyira, de ez van.
egy pettyes kép:
http://mittu.valodi.hu/user/ph/DSCF0189.jpg
előadáson, kevés fénynél...400as iso, 1/125ös idő, manual a fények miatt.
fej fölött / ököl mellett. valóban csak teljes méretnél látszik, de akkor is idegesítő. a vasárnapi próbakéeknél csak néhányat kattintottam, nem tudom, ez számít-e vmit, pl a melegedés szempontjából.
keresek majd olyan képet, ahol nagyobb ez a folt, ennek kb duplája volt.
m
[Szerkesztve] -
Szten Márs
nagyúr
De harapós vagy ma
Oké, értem, hogy ez az érv nem érv, és mint említettem én is a 17-70-et választanám, csak megjegyeztem, hogy akinek mások a szempontjai annak ez sem lehet xar.
Bár akkor inkább Tamron AF 17-50mm f/2.8 SP XR Di II LD Aspherical [IF] már csak a szép neve miatt is
Mod: mégsem mert ez nem lesz Pentaxra...
[Szerkesztve] -
Szten Márs
nagyúr
Sigma 18-50 mm F/2,8 DC EX macro:
[link]
Végülis rendezvényeken lehet ez jobban megfelel a célra. Nemrég én is láttam egy embert, akinek a D100-asán ilyen csüngött, és annyira gátlástalanul sikerült megbámulnom a gépét, h megkérdezte, hogy segíthet-e valamibenAztán elbeszélgettünk, D200-at készül éppen venni, valamint elmondta, hogy ebből él (már a fotózásból és főleg különféle rendezvényeken való fotózásból, ha nem értettem félre), szóval annyira nem lehet az sem rossz választás. BTW a fotóstáskájában ott figyelt a 70-200-as VR Nikkor
[Szerkesztve] -
Jinxx
senior tag
A számból vetted ki a szót, nem is ragozom tovább (profik, drágák, és ha látják rajtad h amatőr vagy bunkók), Dtominak biztos ''szimpatikus'' az arca és azért bántak vele így. Még egy sztori: Ugyanakkor amikor a Fujit akartam kipróbálni, egy csávó vagy 30 tekercs dia előhívásáért hagyott ott orbitális összeget, mondanom sem kell, hogy ki volt nyalva a segge rendesen. Én is köszönöm, vásárlok máshol.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Hegesztés topic
- Windows 10
- Házimozi haladó szinten
- Milyen TV-t vegyek?
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Nintendo 3DS és DS topic
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Lancia topik
- Nagyrobogósok baráti topikja
- További aktív témák...
- LG 65C2 - 65" OLED evo - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox!
- Okosóra felvásárlás!! Samsung Galaxy Watch 5 Pro, Samsung Galaxy Watch 6 Classic
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 13400F 16/32/64GB RAM RTX 4060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- AKCIÓ! ASUS Z97-A Z97 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
- Telenor 5G Indoor WiFi Router (FA7550) + töltő (bolti áruk 100.000Ft)
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest