Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kyle.Katarn

    csendes tag

    Sziasztok, segítségre lenne szükségem.
    Igen notebookkal kapcsolatban, igen szétgúgliztam az agyam :) és nem, még csak hasonlót se találtam -még a fixyára is feltettem a problémát, semmi. Új vagyok itt szóval követem a legelső hozzászólásban szereplő instrukciókat, azzal a különbséggel hogy nekem nem volt hanem van gondom és nincs konklúzió se semmi megoldás egyelőre...

    A szóban forgó notesz egy MSI GT-735, kb. 2,5 éves.

    Háttérinformációnak szerintem érdemes megemlítenem a következőket:
    Pár hónapja gondok jelentkeztek a tápcsatlakozásnál míg végül majdhogynem használhatatlanná vált, több tízezrem pedig nem volt a szervizre (a 2éves garancia lejárt) -mit tehet ilyenkor az ember, naná hogy megjavítja maga ha képes rá.
    A gépet szétkaptuk (egy haverom segített mert hasznos volt a +1 gép amiről szükség esetén puskázhattuk a szétszerelési útmutatóból.) A forrasztásnál törött DC tápaljzat meg lett forrasztva. A gép össze lett rakva. Utolsó simításképp pedig a néha kontakthibát okozó oxidréteg el lett távolítva az aljzat érintkezőiről.

    A gond a következő: a töltő-aljzat viszi az áramot, a gép bekapcsol, az aksit is tölti (azt jelzi).. csakhogy a led akkor is folyamatos TÖLTÉST jelez (nem hibát) mikor NINCS BENNE AZ AKKUMULÁTOR...!
    Először is, fogalmam sincs ez mekkora problémát jelent éppen ezért nem sokat kísérletezgettem. Windows most nincs fenn, de a gép bekapcsol, BIOSba bejutok, stb.
    Csak tippelgetni tudok, minthogy pl. csak a led gondolt egyet és megbolondult VAGY pl. kósza áram van benn és öt perc alatt megsütné a rendszert -hogy két végletet említsek, akárhogy is ez szerintem nem kóser, szeretnék a végére járni és RENDESEN megjavítani a jó öreg MSI-met mert jelenleg az az egyetlen gépem. Tippelni két dologra tudnék, de azt hosszú lenne elmagyarázni (így is hosszúra sikeredett) és nem akarok felesleges spekulációkba menni, elvégre is most én vagyok aki tanácstalan.
    Kérlek segítsetek!
    Bármi ötletet, javaslatot is szívesen fogadok.
    /Ha bárki úgy gondolja tudna segíteni de szüksége lenne bővebb infóra- csak szóljon!/
    Előre is köszönöm, remélve hogy kapok segítséget...!

  • Kyle.Katarn

    csendes tag

    válasz NEMO1968 #5913 üzenetére

    Szia!
    Nos... Gondoltam rá, de nem, nem emlékszek ilyenre ráadásul a kézikönyvben a következő áll: Telep állapota
    - Folyamatos zöld fény, ha az akkumulátor töltődik.
    - Folyamatos sárga fény, ha az akkumulátor töltésszintje alacsony.
    - Villogó sárga fény, ha meghibásodik az akkumulátor, és cserére szorul. A
    gyártó által ajánlott, egyenértékű típusú akkumulátor beszerzését illetően
    vegye fel a kapcsolatot a helyi kereskedővel.
    - Az akkumulátor LED kialszik a töltés végén, vagy ha a hálózati adaptert
    leválasztják.

    Tehát elvileg aksi nélkül SEMMIT nem szabadna mutatnia a lednek.
    De mindenesetre kösz a tippeket!

    Ha már tippeknél tartunk, úgy döntöttem mégis leírom az én tippjeimet.
    Először is, a szétszerelése az útmutató szerint történt, de mivel kismillió kábel és csatlakozója meg csavarja stb. van ezért nem rögzít(h)ettünk minden lépést, a haver gépe ott volt, rajta a videó és a PDF-is -összeszerelni is aszerint szereltük DE egy kábellel bajban voltunk, se a videóban se a PDF képein nem látszik hová való.. a kábel maga egy nagyobb csatlakozóból ágazik ki és egy fém "alátétben" végződik vagyis minden bizonnyal árnyékolás vagy valami hasonló ezért a három lehetséges csavar-hely közül oda fogattuk amely fémes összeköttetésben áll a gépház fém takaró-árnyékoló-... részével.
    Eeeeesetleg EZ van rossz helyen???
    A másik, hogy miután az aljzat mechanikai tisztítása nem járt teljes sikerrel (voltak még érintkezési gondok) az oxidréteg redukálására/leoldására enyhe savat használtam, sima enyhe háztartási sav volt zsebkendőbe felitatva és behelyezve az aljzatba az érintkezők közé. Mielőtt bárki a fejéhez kapna h "úr isten...!" 1- az olyan fémeknél melyek bírják pl. a réz annál ezt használják iparilag is mert az teljesen megtisztítja és meg is tisztította 2- arra ügyeltem hogy ne tocsogjon a zsebkendő és a gép vízszintesen legyen teljesen áramtalanítva (akku ki) 3- miután kiszedtem a(z egyébként oxidos) zsebkendőket és bedugtam, vártam hogy végleg kiszáradjon mert a sav-gőz esetlegesen vezetheti az áramot. DE (ja, t'om megint egy 'de' :/) rögtön ezután a gép nem indult bár az érintkezés tökéletes volt mert töltést jelzett (akkuval benn), vártam még és ezután annyival tovább jutottam h a szokásos led (caps. scroll. num.) "felvillanási szekvencia" megvolt csak kép nem, szóval vááártam még jó sokat és már működik.
    Talán elrontottam odabenn valamit a savas akciómmal???
    sima mesterséges citromsav volt amit teába is tesz az ember sz'al nem v'mi durva cucc.. na de mégis...
    :S

    Ez a két tippem van.
    De ha sav, akkor mit ronthatott el? -Azóta már százszor kiszáradt, a nyomtatott áramkört meg egy ilyen nem marja meg...
    Ha meg az a kábel van rossz helyen, (hogy okozhatna ilyet? de ha mégis) honnan tudom meg hová való? -Tényleg nem látszik hová való... Ja, és ugye ki lett pucolva meg újra-hőpasztázva, ha MEGIN' szétszedem hogyan csináljam h megmaradjon a hűtőrendszer hőátadó képessége?

    De az is ugyanúgy meglehet, hogy rosszul tippelgetek.
    Tehát továbbra is várom a tanácsokat.
    NEMO neked meg kösz a tippeket.

  • Kyle.Katarn

    csendes tag

    válasz NEMO1968 #5915 üzenetére

    Oké.
    A gond nem oldódott meg ugyan, de már előrébb vagyok -a pasztás dologban nem vagyok jártas ezért hittem hogy ha szétszedi az ember újra is illik kenni. Szóval lassan de haladok/haladunk. :) Kösz!

    Bár a szét- és újra összeszerelése egy ilyen "szörnyetegnek" nem kis meló, nekem (segítséggel) majd' egy napomat kitette, oké mondjuk én különválogattam minden csavart meg ilyenek, de sz'tem gyűjtök még infót hogy ne keljen esetleg HARMADSZORRA is szétszedin és összerakni :DDD

  • Kyle.Katarn

    csendes tag

    válasz NEMO1968 #5917 üzenetére

    :D XD

    Naná, én is, a gond az hogy az több tízezer, annyim meg nincs. :(

    EDIT: am egyáltalán nem biztos hogy én ba*tam el, bár lehet. Mindenesetre eddig nem működött, most igen- csak használni nem merem! Hátha túl/kósza-áram van benn és hosszú távon megsütné... :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Kyle.Katarn

    csendes tag

    válasz kentwhite #5920 üzenetére

    Hali, pontosabb infó híján nem tudok pontosat mondani.
    A virtuális billentyű ideiglenes megoldás lehet, ha a WI-FIt úgy se sikerül bekapcsolni nézd át a kézikönyvét, hátha van hozzá driver/utility amivel szoftverikusan be lehet kapcsolni.

    Végleges megoldásnak mindenképp működésre kéne bírni a billentyűzetet.
    Arra meg ennyiből csak tippelni tudok.
    Ugye ha garanciális valószínűleg pik-pakk kicserélik/megjavítják, ha nem, akkor is csak pénzbe kerül. Ha neked sincs a szervizre pénzed lehet magadnak kell megcsinálni (haverral?) de tovább tippelni nem akarok, lehet a csatlakozója, lehet a.. tényleg- a bootolásnál nem ír valami olyat hogy "keyboard error or keyboard not present"...?

    Ha további (valódi:) szerelési tippek érdekelnek, szívesen segítek, csak kéne több részlet!
    Sok sikert!

  • Kyle.Katarn

    csendes tag

    válasz eketomy #5921 üzenetére

    Szeva' kösz, igen- többen mondták hogy nyugodtan bekapcsolhatom.
    Szóval lehet adok egy esélyt, win7 fel, megnézem minden más rendesen műxik-e aztán ha igen (remélem!) akkor szétkapom.
    EDIT: ha nem akkor is csak akkor mást is megnézek... :P
    Esetleg egy szét- vagy inkább ÖSSZEszerelési útmutató jól jönne.
    Én ezeket találtam:
    Youtube
    A videót most nekem nem hozza be, de le van mentve...
    Meg ez csak PDF-ben

    Ha valakinek van jobb, amin több látszik (látszik az az egy kábel amiben nem vagyok biztos [lásd fentebb]) akkor az is segítség lenne, esetleg egy "nem-profi" videó (az enyém egy rövid gyári videó) meg persze bármilyen további ötletet szívesen veszek!

    Ma biztos nem lesz időm szétszedni és újra összerakni -ez egy "szörnyeteg" szétkapni :D - úgyhogy addig is várom a további ötleteket, bármi jól jön, előre is kösz! :)

    [ Szerkesztve ]

  • Kyle.Katarn

    csendes tag

    Sziasztok, azért még mindig szívesen várom az ötleteiteket a fenti problémámmal kapcsolatban... :DDD

  • Kyle.Katarn

    csendes tag

    válasz Trepee #5927 üzenetére

    Szia, egy gyors tipp/kérdés: ha más külső -működő- monitorra kötöd változik valami?
    Ha nem, akkor én is a vidikarira tippelek, ami kétes hogy házilag javítható egykönnyen. Persze nem lehetetlen, csak egy asztalit javítani se piskóta, a notebookokban pedig ugye minden sűrítettebb/komplikáltabb...

    EDIT: a kontakthiba (ha az, ami lehetséges) akkor az házilag is javítható "könnyen" csak kell valaki aki jártas ilyesmiben.

    [ Szerkesztve ]

  • Kyle.Katarn

    csendes tag

    válasz Dell XPS #5934 üzenetére

    Jah, oké :)
    EDIT: csak gyorsan akartam valami hasznosat írni :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Kyle.Katarn

    csendes tag

    válasz tacsk0 #5947 üzenetére

    Hali.. olvasgattam a problémádat...

    Nem egy könnyű eset, így ennyiből én is a cserélt alaplapra tippelnék VAGY inkább hogy nem megy tökéletesen valamelyik régi komponenssel, val'szeg a Wi-Fi kártyával. De még az sem kizárt (a system recovery-s windows miatt) hogy szoftverhiba, még ha a szervizesek, elmondásod szerint, elég bunkók is voltak...! :((
    Ha ugye kábelről megy a net én javaslok olyasmit amivel gyorsan kiküszöbölheted a win-hibát, sőt, gyakorlatilag majd' 100asra a szoftverhibát:

    Vannak ilyen boot CD/DVD-k amelyekről -letöltve és kiírva- elindíthatod a géped. Sok van fenn a neten, van olyan is ami egész komoly "Vista rendszert" tölt be, de olyan is amivel kismillió diagnosztikát futtathatsz le. A megfelelő megszerzésével pedig akár teljesen ki is zárhatod a software hibát. -Ezt csak azért javaslom mert gyors net és egy CD RW/DVD RW mellett pár óra alatt megvan, még a megfelelő keresgélését is beleszámítva, az Intel Wi-Fi kártyádat (olyan van benne ha nem tévedek) egy jobb fajta boot-OPrendszer alapból támogatni fogja. Én a helyedben kipróbálnám, gyors, és semmit nem vesztesz -ha csak nem nyomsz olyat h pl. "erase all partition" vagy hasonlót :DDD
    A másik meg egy Win7 (vagy egyéb) telepítő DVD beszerzése, nem reklámozom sokat, de jelen helyzetben TE megvetted a Windowst + a szervizesek.. olyanok voltak amilyennek nem kéne lenniük.. :((( és szerintük SOFTWARE -magyarul, netről egy buherálatlan (30nap aktivációs) Win-t is le tudsz kapni, kiégetni, és telepíteni, de persze az már hosszabb...
    Ami még eszembe jutott, de gondolom neked is, csak lehet t'lleg érdemes kivitelezni, hogy az állítólagos router problémát kiküszöböld- havernál v bárhol máshol (netcafé) ahol tudsz felcsatlakozol WiFi-n és megpróbálod reprodukálni ugyanazokat ami otthon a lefagyáshoz vezetnek, aztán meglátod mi lesz, de ez szintén nem ebédidős dolog.

    Sajnálom h ez történt veled, ráadásul egy ilyen pöpec gépnél így "szervizelni".. meg úgy alapból is...! :( Ha a(z állítólagos) szoftverhiba lehetőségét kizártad, én a helyedben visszamennék a szervizbe és megmondanám nekik a tutit, ha nem csinálják meg RENDESEN te is ugyanúgy fogod "szervizelni" az épületüket a "kalapács haveroddal" mint ahogy ők a noteszod- ROSSZUL! :DDD

  • Kyle.Katarn

    csendes tag

    válasz darvak #5942 üzenetére

    Nem tudom, én NÉZTEM mindkét topic-ot.
    Az igaz hogy az elején olyasmi áll h leírod a hibát meg hogy miként, hogyan oldottad meg, ebből pedig sokan tudnak okulni. Na ha szigorúan ez lenne, szerintem úgy pangana a topic hogy ördögszekerek futkosnának a főúton. XD -Az ilyen sokkal ritkább mint az ami most megy h valaki nem tudja megoldani a gondot, segítséget kap, és remélhetőleg a dolog megoldódik (nem magától), amit leír, és ebből szintén tud okulni a nép! :) Csak ráadásul akinek kell -kis szerencsével- segítséget is kapnak, két legyet egy csapásra...

    Mellesleg az "Azonnali notebookos kérdések órája" topic legelején konkrétan ezt írják: Ha notebook hibákkal kapcsolatos a dolog:
    Notebook hibák [link]
    és link IDE!

    (Dell XPS -Együtt tényleg hatásosabb a meggyőzes ;] )

  • Kyle.Katarn

    csendes tag

    válasz MuNy3Z #5985 üzenetére

    Hali, a te "jelenségedet" :F -hibádat is olvastam, találkoztam már hasonlóan fura dologgal, csak az meg lett oldva.. és a helyzet az hogy nem tudom hogy... Ez tényleg már-már a számítástechnika alkonyzónájába tartozik.
    Sajnos túl sok konstruktívat nem tudok mondani, csak h nem biztos hogy azonnal szervizbe kell vele rohanni- úgy értem ha eddig nem kísérleteztél vele akkor megpróbálhatod lokalizálni a problémát magad -azt mondtad új aksi és töltő nem változtat rajta, tehát akkor majdnem 100as h a gépen belül van a gond- persze ez csak javaslat, mert én is volt hogy hasonló "megoldatlan rejtéllyel" álltam szemben és végül -nemt'om hogy :DDD - megoldottam.
    De persze biztos megoldás az egyértelműen a szerviz!

  • Kyle.Katarn

    csendes tag

    válasz Dell XPS #5988 üzenetére

    Az, az, X akta...
    De ha két töltővel (és akkuval) is próbálva lett akkor szerintem fölösleges multiméterezni a perifériákat (töltő, akku). Viszont a gépen -megfelelő ellenállást mérve- lehet hasznos lehet.

  • Kyle.Katarn

    csendes tag

    válasz MuNy3Z #5994 üzenetére

    Én is ezt javaslom, mert egy alaplapcsere elég drága lehet, ha meg annyira mászol bele amennyire értesz hozzá, nem árthatsz.
    -Ha jól értem, és CSAK akku+töltő kombóval kapcsol be anélkül SEMMIT nem csinál, megpróbálhatsz kivenni pár dolgot amihez könnyen hozzáférsz és csak tápról (jó tápegységről) próbálni beindítani, nem tudom mennyi eredménye lesz, de egy próbát megér, és ingyen van. Szerintem hajrá! Csak óvatosan.
    Sok sikert!

  • Kyle.Katarn

    csendes tag

    válasz Dell XPS #5997 üzenetére

    Ehhh :P
    Gondolkoztam ezen- de aztán elvetettem, mondván akkor aljzatot írtál volna, de, végülis az is csatlakozó. :DDD

  • Kyle.Katarn

    csendes tag

    válasz Ace Ventura #5998 üzenetére

    HEY!
    Az lehet hogy MINDEN noteszban a CMOS "elem" valójában aksi?
    Lehet az enyémben is az van??

    Akkor lehet h azt mutatja hogy TÖLT.. akkor is ha NINCS benne NOTEBOOK AKSI...!? :F :Y :W

    TI mit gondoltok???

    Mert akkor az én X aktám is megoldódna. :))

  • Kyle.Katarn

    csendes tag

    na akkor most kinek higggyek...!? :((( :((( :(((

    EDIT:
    Aaah.. lehet így is úgy is rá kell szánnom magam a fél-napos szerelésre... :/
    EDIT#2:
    (Azér' akkor is érdekelne... :F )

    [ Szerkesztve ]

  • Kyle.Katarn

    csendes tag

    válasz Ice&Lime #6004 üzenetére

    Ezzz, marha jó kérdés, engem is érdekelne!
    Úgy értem bocs h nem szolgálhatok válasszal, de viszont csatlakozok.
    (Sőt majd ki is bővítem, minthogy "furcsa hangok" de előbb a te kérdésedre válaszoljanak.. én sajna olyan szinten nem tudom h a sajátjaimra sincs tippem... :F)

  • Kyle.Katarn

    csendes tag

    válasz Dell XPS #6010 üzenetére

    Kösz!

    Nekem itt úgy tűnik vannak elemek ÉS akkumulátorok is.
    MSI-nél pedig rögtön ezt találtam:
    "MSI Használt CMOS elem-akku CMOS battery"

    Ezekszerint lehetséges hogy laptop akku nélkül is azért jelez töltést mert tölt csak a CMOS aksit, mivel már sokáig porosodott szegény?

  • Kyle.Katarn

    csendes tag

    válasz Ice&Lime #6011 üzenetére

    Nah, akkor én is csatlakozok, és kérdezek.
    Nekem nem fontos olyan szempontból hogy több gépnél is hallottam "fura hangokat" mind asztalinál, mind notesznál, és egyik se halt meg emiatt.
    (Legalábbis gondolom /remélem/ ez nem ártott...)
    Bár én nem tudtam így a procira lokalizálni.
    Én olyasmiket tapasztaltam, hogy pl a touchpaddal való egérmozgásnál (notebook) és/vagy az egér görgetésénél egyszerűen nyikorgó, halk, magas hangot ad ki a gép ami teljes csöndben épp' hallható. Nameg a mostani kölcsön, veterán Fujitsu Siemens-nél hogy a winyó (sejtésem szerint az) egész egyszerűen ciripel! Az egeres dolognál emlékszem h lecsekkoltam nem a hangkártya szed-e össze zajt de ha jól emlékszek lenémítva is "nyikorgott" de ezt a jelenséget rég ismerem, ez annyira nem aggaszt. A winyó "ciripelése" viszont inkább -torrent megy, és ilyen 'üresjáratban' este a géphez közel a winyó felől azt hallom h egy halk kis tücsök költözött be...
    Ez ugye nem jelenti azt hogy megint meg fog halni egy notesz winyóm!?
    (Egyet már elvesztettem, de mondjuk az nem ciripelt!)

    -Off topicra teszem, mert ez már nem CSAK notebook kérdés.

Új hozzászólás Aktív témák