- Android szakmai topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- iPhone topik
- Apple Watch
- A hagyományos (nem okos-) telefonok jelene és jövője
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Fotók, videók mobillal
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
-
Mobilarena
A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.
Új hozzászólás Aktív témák
-
tothd1989
tag
válasz
bandi0000 #65550 üzenetére
Egy jól megválasztott hűtéssel tökmindegy milyen magas a ram. Az olcsóbbik hűtésem egy ux200 se thermaltake, simán elfér mellette a corsair vengeance rt is - ugyanannyi rés van a hűtő és az első slot között mint a ramok közt - tehát 2-3mm, simán szerelhető vagy bármi.
-
#65675776
törölt tag
válasz
bandi0000 #41564 üzenetére
Maximum inkompatibilitás léphet fel, bár az Kingstonokra kevésbé jellemző manapság.
Comic: Ha szoktál játszani, akkor bizony meg fogod érezni a fele mennyiségű memóriát. A memória órajel sokadlagos szempont a teljesítményt vizsgálva.
quattro7: Nem a lap menne tönkre, hanem a proci. A RAM meg 1,5V-on DDR3-1333-ra van specifikálva, szóval nyugodtan használhatod azon az órajelen minden probléma nélkül.
-
Qru
MODERÁTOR
válasz
bandi0000 #41552 üzenetére
Igen, ahogy előttem is emélítették ez elsősroban AMD-hez való ram. Ha tartósan 1,65V-on járatod a ramot a gépedben akkor hazavágja a memvezérlődet idő előtt. Vagy visszaveszed a feszültségét, vagy megemeled a memvezérlő feszültségét (Intel specifikáció szerint nem lehet nagyobb a különbség 0,5V-nál a ram és a vezérlő között. Mivel az alapfesze 1V így jön ki a max 1,5~1,57V-os limit (van egy mnimális tűréshatár) a vezérlő max 1,2V-ot kaphat biztonsággal, így jó a ram végülis hozzá csak emeld mellé a vezérlő feszét 1,15 vagy 1,2V-ra).
-
ryger
aktív tag
válasz
bandi0000 #41552 üzenetére
Ez alapjan 1.65V-on tudja az 1600Mhz-et ami Intelnek kicsit sok, ez inkabb AMD-hez passzolo modul. Probald meg manualisan beallitani UEFI-ben 1.57V-ot 1600-al de nem biztos, hogy menni fog. Ha kekhalal akkor 1333-on fog menni csak de talan tudsz csokkenteni a kesleltetesen kicsit, pl CL8-ra vagy nagy szerencsevel CL7-re.
Egyebkent valszeg megy a kinezett lapban.(#41553) Byga007
Talan ez lesz a megoldas.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- AKCIÓ! Gigabyte H510M i5 10400F 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1070 8GB Rampage SHIVA Zalman 600W
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- 119 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 7 7745HX, RTX 4070 (48 hónap garancia!) (ELKELT)
- BESZÁMÍTÁS! Microsoft XBOX One S 1TB lemezes játékkonzol garanciával hibátlan működéssel
- SzoftverPremium.hu
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest