Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rivaul

    addikt

    válasz Dojcs #40710 üzenetére

    Ha semmi nem látja a memóriát ahogy olvastam akkor sikerült a lapon megölnöd valamit. Kiszerelt állapotban még úgy hogy benne vannak a memók finoman meg lehetne tekergetni a lapot. Inkább ott elpattant valami s szerviz lesz belőle. A hsz-t meg 5 percen belül szerkesztjük.

    Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

  • Zsolesz1885

    tag

    válasz Dojcs #40710 üzenetére

    Probléma szerintem az lesz, hogy mindent kiszedtél és a lapot benne hagytad. Ez önmagában persze nem baj, csak amikor visszateszed a cuccokat akkor a ramokat ugye erősebben kell visszatenni, meg a hűtőt. Na most, én mindig azt javaslom az ismerősöknek, hogy a gépet asztalon szereljék, tehát a lapot tegyék rá egy sima asztalra, és úgy tegyék bele a ramokat, meg a cpu hűtőt. Ha ez kész, akkor ezután mehet a lap a házba úgy mindenestől. Persze a VGA ráér a végén is, csak ott is figyelni kell hogy ne túl erősen illeszd bele.

    Hogy ez miért lehet baj? Ha lapot benne hagyod a házba és úgy nyomkodod vissza a ramokat stb.., akkor meg is hajolhat a lap, mivel az alaplap és a ház oldala közt marad egy kis rés. A nyomástól meghajolhat egy minimálisat, ami miatt a ram foglalat környékén keletkezhet egy hajszálrepedést, vagy még annál is kisebb. Ezt szabad szemmel nem, de még sokszor mikroszkóppal se lehet látni.
    Példa, VGA sütés. Azt is azért sütik ki, mert a nagy hő megolvasztja a kis futó vezetékeket amitől összeolvad, ezáltal a mikro repedések megszűnnek és újra rendesen üzemel az áramköre. Valami hasonló lehet nálad is a ram foglalat áramkörénél.

    Eszedbe ne jusson kisütni a lapot!!!! SZERVÍZ!

    "Tudják mi a jó a fájdalomban? Abból érzik hogy még élnek!" G.I Jane

Új hozzászólás Aktív témák