Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kekkec

    aktív tag

    válasz 04ahgy #36627 üzenetére

    Közben kikísérleteztem, hogy nem kell feszt emelni a 4 modul-os üzemhez, elég ha visszaveszem a Memóriák órajelét - a gyári - 800 MHz-ről 667 MHz-re.
    Így is tettem, WIN megy gond nélkül, stabilitás teszttel is megkínáltam és nem dobta fel a talpát, viszont most jön ami számomra furcsaság.

    Ugye írtam, hogy futtattam két memtest-et emelt NB (1.4 V) és MEM (1.95 V) feszültséggel 667 MHz-en, ezek eredményét leírtam (de áttekinthetőség okán még egyszer):

    1. teszt: 2 pass (3 óra), abból 1. pass-ban 4 hiba (itt egy screenshot)

    2. teszt: 4 pass (8 óra), 0 hiba

    Illetve futtattam egy memtesztet, így auto NB (1.2 V) és MEM (1.85 V) fesz. beállással 667 MHz-en, ezt dobta:

    1 db teszt: 6 pass (13 óra), 2 hiba két különböző pass-ban (itt a screenshot)

    Ami érdekes - ha jól értelmeztem a teszt eredményét -, hogy ugyan azon a címen hibázott, de nem minden esetben. Az hogy nem random címen történik a hiba, az vmi állandó hibára utal, viszont a véletlen szerű előfordulása nem. Igaz ezt az utolsó leghosszabb (13 órás) tesztet kb. egy 20-24 órás majdnem folyamatos üzem idő előzte meg, amit elvileg tolerálnia kell, elvileg.
    Azt hiszem tolok alap beállításon modulonként egy maratoni tesztet. Ha behibáz az egyik modul pár pass-ban, az azt jelenti hogy cseréltethetem?
    Elvileg élettartam garis, de amcsiban vették innen, van mód a magyarországi gariztatásra?

Új hozzászólás Aktív témák