Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • eastsider

    nagyúr

    válasz j.bravo #12167 üzenetére

    egy kérdés ezzel kapcsolatban
    C2D E4400-em van (3ghz), és 2gb geil ultra 800 (cl4)
    na most az miért van, hogy LR gyakorlatilag kinyírja a gépet?
    húzom a brusht, és rendesen késik!!!!!!
    meg "néha" elkezd swappolni a vinyó, s ha addig lerakom tálcára a LR-t addig mindent összegányol (gyak mintha a GUI-ján dolgozni...) és fél óra undozás....
    ez miért van?
    mi nem elég? :F

  • #31757056

    törölt tag

    válasz j.bravo #12167 üzenetére

    És a grafikonokon hogy látod, a CPU1 és a CPU2 grafikonokon mindkettőn max 50%, vagy az egyik magot hajtja 100%-on ameddig a másik pihen?
    A 64bit-től elvileg gyorsulna valamennyit, de nem számottevően. Igazából ott az 1.8 Ghz a kevés, kicsit ha tuningolnád a processzort, azzal többet elérnél. Illetve memóriából is könnyen kifogyhat. Én kétmagos 3.6 Ghz-es Phenom II-vel tolom, 4 giga rammal, 64bit-es win7 alatt, de ha túl sok brush van bent a képen, belassul mint az állat.
    Lightroom nem tud használni GPU gyorsítást. A PS tudomásom szerint OpenGL API-t használ a gyorsításhoz.

    Máté: ugyanezt csinálja nálam is, a brush-nál. Már régen elengedtem a brush-t, és még tolja bele, összegányolja teljesen a képet. :) Szerintem szarul van megírva a program, mert én sem tudok rájönni mi a gondja. Figyeltem már a memóriagrafikont, sose fogy ki 4 gigával, a procit nem hajtja szét... Szerintem az lehet a gond, hogy a műveletet amit éppen végzel egyből írja ki vincseszterre a catalog-ba, a gyenge pont pedig minden gépben a vinyótöltés sebessége. Inkább úgy kéne csinálnia, hogy ha lehetséges és van elég memória, tárolná ott a műveletet, majd később zavartalanul kiírhatná a catalog-ba az adatokat.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák