- Mobil flották
- Honor 400 Pro - Gép a képben
- Íme az új Android Auto!
- Sony Xperia 1 VII - Látod-e, esteledik
- Xiaomi 14 - párátlanul jó lehetne
- iPhone topik
- Honor Magic V5 - méret a kamera mögött
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
- iPhone 16e - ellenvetésem lenne
Hirdetés
-
Mobilarena
Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2025. augusztus
Működéssel és/vagy beállítással kapcsolatos kérdéseknek nem itt van a helye! Erre a célra szolgáló topikok:
● Router gondok
● Otthoni hálózat és internet megosztás
● WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
yossarian14 #41215 üzenetére
alapesetben nincs jelentősége, mert a szabvány az szabvány és működni fog eltérő gyártóssal is, a gyakorlatban viszont vannak/lehetnek előnyök, például ha azonos a chipset - gyártón belül is vannak/lehetnek persze eltérések -, akkor működhetnek olyan kiterjesztések és kapcsolatot javító/gyorsító opciók, amik eltérő esetén nem.
adott párosításnál nincs jelentősége, mind a három eszköz eltérő chipset gyártójú, szóval bármelyiket veheted, az asus mellett a valamivel jobb antennák szólnak, ha rászánod a többletet az ár tekintetében. -
válasz
yossarian14 #41210 üzenetére
szia,
a routerrel azonos helyiségben használva elegendő lehet a beépített antennás kis wifi stick, de ha komolyabb tervek is vannak vele, nagyobb távolság és fal(ak) közbeiktatásával, akkor javasoltabb lehet egy külső antennás kivitel.
ezekkel többre mehetsz; link, link
300 Mbps jelölésű wifi eszközöknél a 20 MHz 150 Mbps maximális kapcsolati sebességet tesz lehetővé.
a hasznos ("mérhető") sebesség valóban sok tényező függvénye, 150 Mbps kapcsolatnál 50 - 60 Mbps a jellemző, szélsőségesen rossz vagy jó helyzetben pedig arányosan kevesebb vagy több. -
válasz
yossarian14 #40911 üzenetére
Előnyök mindösszesen annyi, hogy gyári firmware-ben többféle üzem módot ismernek (a router nincsen közöttük) de hátrányuk az egyetlen LAN port és az áruk sem alacsonyabb, hosszút távon jobb megoldás egy wifi router + CFW.
-
janoskiss
csendes tag
válasz
yossarian14 #40899 üzenetére
yossarian14, szerintem ehhez jó választás a TP-LINK TL-WA701ND (150Mbps), vagy TL-WA801ND (300Mbps)
-
válasz
yossarian14 #40899 üzenetére
Kliens módú eszköz kell neked, gyári firmware-rel elég kevés eszköz képes rá így CFW kell majd ehhez.
Ami legjobb lenne az az Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND. -
válasz
yossarian14 #39877 üzenetére
javulást nem a 20 kontra 40 MHz fog jelenteni, hanem esetlegesen az rt-n18u jobb wifi szórása - jó külső antennák - a belső antennás epc3925 ellenében.
Exfury; szia, ide; link vagy ide; link fáradj át a továbbiakkal, de kezdésnek érdemes lenne frissíteni a firmware verzióját, két újabb is van már a jelenleg használtnál, ez az utolsó; link, utána feltérképezni a hálózatot (link) és megfelelően beállítani a routert, főként a használt csatorna tekintetében.
ismerni kellene az ellenodalak típusát és hozzávetőlegesen a környezeti tényezőket is, mint például a távolságok, falak száma és milyensége...stb., mert simán lehet, hogy nem is a router a hiba forrása, hanem az ellenoldalak, vagy épp adott párosítások csak annyira képesek abban a környezetben - a wifi kapcsolat sajnos nagyon sok tényező függvénye. -
zsolt501
nagyúr
válasz
yossarian14 #39877 üzenetére
Alapvetően az a baj, hogy ha 2,4GHz-n sok a környezeti zavar, pl sok router van a környékedben akkor a router visszaveszi a sebességet az átviteli stabilitás miatt, vagyis a sebességet feláldozza a stabilitásért, ezért sok esetben a routerek 40MHz-rol visszaváltanak 20MHz-ra.
Nálam is ez volt a gond, hogy hiába akartan 2,4GHz-n nagyobb sebességet, az már sajnos a környező hálózatok zavarása miatt nem ment 65-75-nél gyorsabban.
Bizonyos firmware esetén lehet trükközni hogy ne vegyen tudomást a környező hálózatokról és akkor gyorsabban is tud menni, de összességében nem biztos hogy sokat nyersz, mert instabil lehet ettől a hálózat. -
válasz
yossarian14 #39875 üzenetére
az nem a routeren fog múlni, az hiába tud többet, mindig a szűkebb keresztmetszet érvényesül, így ha egy wifi eszköz maximum 150 Mbps, akkor az 40 MHz esetén tudja azt, és 20 MHz kapcsolattal csak a felét, mert nem adott a mimo.
-
válasz
yossarian14 #39873 üzenetére
szia,
ellenoldal függvénye is a dolog, tehát ismerni kellene azok típusát, mert léteznek olyan wifi modulok, amikből sehogy sem csikarható ki több, csatlakozzanak is bármihez.
-
válasz
yossarian14 #39110 üzenetére
Igazából nem hiszem, mivel a lejátszóban amint írod 300Mbps WiFi van, és azt mindkét router tudja! Azt viszont ne felejtsd el, hogy az RT-N12 D1 UTP portjai csak 100Mbps sebességet tudnak, tehát még ha WiFi-n sikerülne is kicsit többet átvinni, ez lehetetlen lesz a 100-as port korlátai miatt, ahol 94Mbps fölé semmiképpen sem tudsz menni!
-
válasz
yossarian14 #38540 üzenetére
Igen mivel egy alhálózatba lesznek, csak a Cisco fog NAT-olni.
-
válasz
yossarian14 #38532 üzenetére
Megoldható amit szeretnél, ÍGY kell megtenni.
Erre a feladatra jó lesz egy Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND is.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● Olvasd el az összefoglalót!
- TUF Gaming F15 FX506HE 15.6" FHD IPS i5-11400H RTX 3050Ti 16GB 512GB NVMe magyar vbill gar
- Legion 5 15ACH6H 15.6" FHD IPS Ryzen 5 5600H RTX 3060 16GB 512GB NVMe magyar vbill gar
- MSI Prestige 15 i5-1240P/ 8gb ram/512ssd FHD IPS/RTX3050Ti
- Szuper áron DELL XPS 13 9380 /i7-/16 GB Ram/512 GB SSD 4K Touch/IPS/
- Apple Watch Ultra S1 49mm 1év garancia.
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest