Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yany

    addikt

    válasz p_zsolt #55643 üzenetére

    Thinkpad S540

    Az öcsém ilyet vett, ugyanennyiért, csak gyengébb procival, radeon nélkül és ssd-vel.

    WiFi: gyengébb az antennája (vagy a szoftvere), mint a Galaxy SIII-é. Viszonylag gyenge ott a jel, ahol lenni szokott és az S540-es notijával a Hangouts és a Skype is szinte használhatatlan, míg az SIII-asa néha-néha megakadva ugyan, de jól közvetíti a jelet. Nem tudom, hogy egy másik notebook hogyan vizsgázna abban a környezetben.

    Kijelző:Szar. FullHD, de pontosan olyan gané, mint a Dell E5530-asé (talán pont ugyanaz a panel is): totál minimális kontraszt, rettenetes betekintési szögek. Méltatlan mindkét géphez. Ha a felbontás mindenek felett fontos, akkor beleférhet (pl. a melóhelyi gépemen elmegy, mert 99%-ban programozok), de készülj fel, hogy ha egy picit is helyzetet változtatsz a gép előtt, akkor a kijelzőt magad után kell igazítani, hogy abban a nevetséges 15-20 fokban az a minimál kontrasztja legalább kijöjjön.

    Billentyűzet: nem egy Dell E5530-asé, de teljesen korrekt. Asszem csak két fokozatban lehet állítani a fényerejét és nem is annyira tökéletes élmény rajta gépelni, mint a világítós Latitude-on, de szerintem még munkára is vállalható. Ráadásul ezt a korrektségét ugyebár egy roppant vékony házban képes hozni. Azt nem néztem, hogy mennyire süpped nyomásra. A gombok elhelyezkedése is sokkal szimpibb nekem a Dellen, tulajdonképpen a Latitude-on alig kellett szoknom a gépelést a desktop környezeteim után, az S540-esen azért kéne (pl. az Fn gomb miatt). A pontosabb leütéseket segíti, hogy a billentyűknek van egy enyhe horpadása, nem teljesen sík a felületük. A képeken ez nem igazán látszik.

    Kasztni: szerintem az egyik legszebb noti, ami üzleti helyzetekben is büszkén előrántható a tatyóból, de persze ez ízlés dolga. Minőségérzetre nekem nagyon bejön, az illesztések is korrektek szerintem és a hangja is korrekt.

    Hűtés: Öcsém jóval gyengébb konfigja tökéletes csendben teszi a dolgát, persze pl. egy CS:GO hatására nyilvánvalóan felbőgnek a venti motorok. De a lényeg: munkavégzés közben a Dell E5530-assal ellentétben nem pörgetgeti fel a ventit roppant frusztráló módon, hanem finoman, csendben lapít. (még1x hozzáteszem, az általad választott kiszerelésnél jóval kevésbé fűt az övé).

    Kicsit hazabeszélek most, mert amúgy is nagyon kíváncsi vagyok az 5540-es dellekre, de érdemes lehet ott is körbenézned. Hasonló árban vannak azok is, és talán nem cseszték el dellék a megújult formaterv ellenére sem a Latitude-ok jó hírét. Ha árban belefér neked egy ilyen, akkor a 8 napos visszaviteli lehetőséget észben tartva lehet, hogy a helyedben inkább a Dell-t választanám. Nem akarok pálcát törni az S540 fölött, mert néhány dologban borzasztóan bejön, de pár apróság meg pont hogy dealbreaker rajta.

    Nézd csak: [S540 vs. E5540]
    Tudom, 30e Ft-tal drágább, de ki akarsz adni kb. 300e Ft-ot. Érdemes elkerülni, hogy bánjad. Elmondom, mit kapsz ~30e Ft-ért:

    E5540 előnyök
    * Picit jobb procit
    * Picit gyengébb teljesítményű, de állítólag problémamentesebb GPU-t (GeForce vs. Radeon driver gondok)
    * Optikai meghajtót
    * Papirforma szerint könnyebb gépet
    * 4 év helyszíni garanciát, ami mindent aláz az S540-essel szemben
    * +2db USB csatlakozást
    * Szerintem még mindig nagyon szép házat

    S540 előnyök
    * ujjlenyomat-olvasó (lehet, hogy a Dellben is van, de nem írja az Ipon)
    * billentyűzetvilágítás (ez vélhetően az E5540-esben is van, de erről sem beszél a weboldal)

    A fentieket kérlek kezeld úgy, hogy se konkrétan az általad választott kiszerelés, se a Dell gépe nem volt a kezeim között. Remélem, azért segítettem picit.

    [ Szerkesztve ]

    Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

Új hozzászólás Aktív témák