Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vampire17

    addikt

    válasz jerry311 #8348 üzenetére

    volt egy terv, ahogy meg kellett valositani a halozatot, viszont ezt menet kozben kicsit ujragondoltuk mert jott ilyen kerdes a megrendelotol, hogy mi lenne ha...(szeparalas)

    Nyilvan vilagos, ha lenne ra idom es csinalnek ket subnetet teljesen eltero tartomanyban, majd azt routeolnam ossze az altalam kitalalt szabalyok szerint, akkor megcsinalnam.

    Viszont idom nincs, a szeparalas viszont nem fontos dolog, a megrendelo szamara irrelevans. (csak felvetette, mint lehetoseget)

    Azt altalam feltett kerdes arra iranyult, hogy a tudasomon tul (ami szerint ezt nem lehet, csak ha mindket subnetet, de legalabb az egyiket megvaltoztatom) meg lehet-e megis valahogy oldani a dolgot, van e ra valami trukk a mikrotiken belul, amit nem ismerek... A valasz amit kaptam, hogy nem. Innentol fogva elengedtem a dolgot, mert nem szamit a project szempontjabol, hogy a ket halozat (ami valojaban egy, csak logikailag akartam kette venni) el van-e szeparalva.

    Oszinte leszek... A megrendelo szempontjabol az sem szamitana, ha egy szolgaltatoi router lenne es egy buta switch... Innentol fogva minden plusz beleolto munkaora szamomra veszteseg, mert a penz ugyanannyi, de az ido meg tobb...

    A VPN-el kapcsolatban:

    Most mar alakul a dolog, elerem most mar minden eszkozom a halozaton a VPN en keresztul, kiveve a routert...:)

    VyOS alatt ezt ugy kellett, hogy fel kellett venni a tuzfalnak egy masik IP-t, amit atjaronak beallittottam a VPN en es igy el tudtam erni a tuzfalat is.Ez itt is mukodhet?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák