Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LélekVándor

    tag

    válasz MrChris #83392 üzenetére

    Főleg videóra fogom használni manuálban, professzionális használatra lesz(pénz keresés), azt valóban nem írtam. Pontosan ezért nem jöhet szóba Sony fényképezőgép, mert a melegedéssel nem tudnak mit kezdeni, és egy ilyen géppel nem dolgozhatom felelősségem teljes tudatában, még akkor sem ha FullFrame-es. Sokáig őrlődtem, és ma már simán megvenném a Pana GH5-öt a Sony A7sII-vel szemben, még akkor is, ha a Sony lene olcsóbb. Fuji X-T2 meg jó meg szép, csak inkább fényképezőgép, mint kamera. Nagyon kevés a videós beállítás és nincs LOG sem benne, valamint úgy tudom, hogy felvétel közben nem lehet beleközelíteni a képbe(ezt mondjuk egy olyan X-T2 tulaj mondta, aki inkább fotózik, szóval lehet csak nem találta meg hogyan kell), valamint a Fujikkal, tudomásom szerint, csak olyan obik adapterezhetők(ha nem csak nyitva szeretném használni), amiken van külön blende állítási lehetőség. A 12-60mm -es obi csak azért kell, mert nagyon jó ár/értékben kapom a váz mellé, és legalább tudom a gyári(tehát nem adapteres) AF-et is használni, mondjuk ha néha fotózom is vele.

    Az állvány létjogosultsága nem kérdés számomra. A G80 lenne a másod gépem, a későbbiekben szeretnék mellé egy GH5-öst, ahogy említettem de most ezt nem engedhetem meg magamnak. Ja igen, ha kiváncsi vagy leírom szívesen milyen objektíveim vannak: Canon 10-20mm f3,5-5,6(ez igazából nem játszana de megtette a szolgálatát már Nekem bőven) Canon 24-70L f2.8, Nikon 80-200 f4(ez egy régi manuál de nincs jobb obim ebben a tartományban). 80mm f1.9 Mamiya, 50mm f1.4 Sigma Art. Tamron 17-50mm f2.8 (sajna hibás, gombokért eladó:-) ). Eladni nem szeretném az objektíveket, mert a továbbiakban (min. 5 év sztem:) ) bízom benne, hogy a gyártók konkurálása végett lesz vállalható FF MILC is(mielőtt bárki felháborodni videóra gondolok itt), és akkor szeretném,, ha FF objektívjeim már meglennének. A másik ok, ami miatt nem szeretném eladni a jobb obikat(24-70, 50mm), az, hogy szeretnék venni egy focal reducertt hozzájuk.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák