Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dareius

    tag

    Sziasztok!

    Eddig HTC-m volt megvoltam vele elégedve de már ki öregedett szegény a cégnél lenovom van természetesen nem vagyok vele megelégedve. Kérlek segítsetek milyen telefont lenne érdemes vásárolnom.

    - Árkategória: 65k körül
    - Használt vagy új: Is
    - Hol venném meg? : Aprón vagy újonnan boltból.
    - Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? : kb 2 év, akár best buy.
    - Mire használnád? : telefonálásra, netezésre(munka miatt), Kamera fotózásra alkalmas legyen (nem várok csodát pillanat képekhez kell), nem játszom telefonon.
    - Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? :legyen stabil
    - Milyen kialakítású telefont keresel: markánsabb, üzleties.
    - Ami fontos Dual Sim-es legyen meg IPS kijelző.

    Segítségeteket előre is köszönöm.

    Üdvözlettel:
    Dareius

    [ Szerkesztve ]

  • Dareius

    tag

    válasz Ájvé #83550 üzenetére

    Szia!

    Igen prémiumot.(eddig fémvázhoz voltam szokva,de nem ragaszkodom hozzá)
    Nem a pénz a probléma csak nem vagyok hajlandó többet kiadni egy telefonért.

    Én az Asus zenfon 5-6-ot nézegettem. Viszont a 6 os szerintem túl nagy.
    Na igen a dualsim igencsak szükiti a választási kört.

    A válaszodat pedig köszönöm.

  • Dareius

    tag

    Sziasztok!
    Új telefon szeretnék vásárolni akár mos legkésőbb decemberben a lényeg 170K-t szán rá maximum és hogy dual simes legyen. Olyan telefon kellene ami 2 évig egészen jól bírja röccenés nélkül. Jó kép, jó kamera jó üzemid,ő tudom egyszerre egypakba nincsen nagyon ilyen, de talán létezik aranyközépút. Több alternatíva jól jönne. Én elsőre a One plus 5 re gondoltam. Samsungal az bajom, hogy sok negatív tapasztalatom(s2 s3 s4) van, de véleményeket pro kontra írásokat szívesen fogadnék itt vagy privátban köszönöm.

  • Dareius

    tag

    Sziasztok!

    Telefon szeretnék vásárolni. Max 170K
    5,5 collnál ne legyen nagyobb.
    Jól bírja az akkuja.
    Dualsim-es legyen.
    64Gb tárhely de inkább felette.
    Olyan készüléket szeretnék vásárolni ami 2 év múlva még használhatónak lesz nevezhető és az se baj ha 4 évig bírja. ( tudom ez a mai világba nem trend de jó lenne ha 2 évnél tovább bírná).
    Munkára használom saját céges applikáció, GPS, meg határidőnaplónak.
    Nem játékra kell, egy játékkal játszom max rajta az az SW Heroes.(a jelenlegi telefonomon is vígan hasít).

    Válaszaitokat előre is köszönöm.

  • Dareius

    tag

    Sziasztok!

    Váltás oka: Jelenleg egy Huawei P8 Lite-om(2015) van és az akadásai és a chat(írás) része kiakaszt...
    Sokat kell várni pl alkalmazások vátása között már az is zavar.

    Árkategória: Igazság szerint sajnálom rá a pénz muszályból vennék, viszont szart meg semmiképpen sem vennék úgy 3 évre terveznék. Kategória középtől:180.000 HUF-ig. E fölött elvből nem vennék telefont.
    - Használt vagy új: inkább új.
    - Legyen Független, és Dualsim-es.
    - Hosszú tervezek, és inkább éppen best-buy telefont.
    - Mire használnám: GPS, Munka(program futtatása) Net, e-mail, Naptár, fényképező napi használatra.
    - operációs rendszer: Nem mokolnék vele, de mind1 legyen stabil.
    - Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?Példák:Nem túl nagy a kezem. A jelenei telefonom és S8 is kézre áll még csak sajnos sikerült kiakasztanom rögtön egyet a kezemben így olyat nem szeretnék pedig szép a képe nagyon.
    - Jó legyen az üzemideje.
    - normál felhasználás, fényképezgetés, internet
    - erős igénybevétel, igényesebb játékok (csak egy játék van SWHeroes, azzal ritkán, de játszom ha nem tudok elaludni)
    - fontos a multimédia fotózás, zenehallgatás csak is Bluetooth-os fülesen,
    - Nagyon fontosak az üzleti alkalmazások, e-mailezés, hosszabb szövegek begépelése, munka
    - Márka független vagyok

  • Dareius

    tag

    válasz 55King55 #121702 üzenetére

    Szia,

    Köszönöm, hogy nem csak egy lehetőséget írtál egy 128-as Oneplus 5T-re lehet be fogok nevezni majd.
    A HTC Sensationomat imádtam, de azóta a cég egyre lejjebb csúszott és szerintem 4 GB Ram egy csucskategóriás Android készülékbe már jövőre kevés lesz és egyre csak nő az APP-ok ram és tárhely igénye. Meg az U11 jóval hamarabb lemerül az LCD kijelző miatt.

    Februárig várok a döntésemmel, lehet addig jelenik még meg valami opció.

  • Dareius

    tag

    Sziasztok,
    Érdekelni ti mi alapján döntitek el, hogy a fizetések hány % óhajtjátok rákölteni a telefonra. Habár itthon jelezően egyesek a fizetésük többszörösét költik rá sajnos ez jellemző a fiatalabbakra.

    Az az igásság én eléggé türelmes ember vagyok ilyen tekintetbe. Jelenleg nincs olyan telefon, (,, hát ez kell nekem érzés” ) amit szívesen megvennék. Több hónapja várok kutatom a piacot, de a telefonom lassan beadja a kulcsot néha nem hall a másik fél úgyhogy lassan dönteni kényszerülök.

    Tehát ez érdekelne mennyiért érdemes telefont venni manapság, eddig 100-180 között gondolkodtam. De lehet nem is engedhetném meg magamnak vagy még is?. A fizetésem nem publikus ezért lenne jó lenne úgy %-ban meghatározni fizetéshez, mondjuk 2-3 évre tervezi az ember a cserét, ha már döntésképtelen, de azért a maga szintjéhez válaszon készüléket.. Így legalább eldől, mit engedhetek meg magamnak és mit nem. A válaszokat előre is köszönöm. (komolytalan válaszok nem kellenek)

  • Dareius

    tag

    válasz Ájvé #124508 üzenetére

    Szia,
    Tehát a gazdasági kérdés, illetve megközelítés komolytalan értem…
    „Úgyhogy olyan kérdéseket tegyél fel amire te is megadod választ mert így komolytalan maga a kérdés is.”
    Épp az a kérdés mennyit szánjak rá, ha tudnám rá a választ akkor nyilván nem írok hanem a konkrét összeg kűrül kiválasztom azt a készüléket ami a megfelel értéket megüti, mivel mint már írtam „nincs jelenleg olyan készülék amire azt mondanám, hogy ez kell nekem…”

    Értem egyébként, mit szerettél volna ezzel mondani.

    NoOne1976:

    Azért az adatokból lehet kumulálni az átlagot. Nyilván kevesebb értelme van, mint autó vagy ház esetén, de ettől függetlenül lehet mérvadó valamennyire szerintem. De azt hiszem igazad van, mivel egy telefon ára jóval elenyészőbb kivétele egyes készülékek árait tekintve. Így fizetéshez %-ban megadni nem sok értelme van. Valószínűleg várok egy kicsit,vagy ha már elegem lesz a jelenlegiből veszek egy készüléket csak úgy az eddig elképzelt összeghatáron belül.

    A válaszaitokat egyébként köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

  • Dareius

    tag

    válasz -FLY-> #124514 üzenetére

    Hmm ebből a szemszögből még nem közelítettem meg a kérdés,de ugyan akkor értelem szerű köszönöm a válaszodat.
    Megvárom azt hiszem az új Asus zenfone 5z HTCU12 és one plus 6-ot., és ha nem nyeri el tetszésemet egyik sem veszek ideiglenesen egy olcsóbb eszközt.

    [ Szerkesztve ]

  • Dareius

    tag

    Üdv.

    - Árkategória. Ár.: 60.000-120.000 ft (Közép)
    - Használt vagy új?: Inkább új.
    - Hol vennéd meg?: Mindegy csak működjön.
    - Hosszú vagy rövid távra tervezel: Hosszú
    - Mire használnád: Munkára (e-mail) céges programok futtatására, Netezésre,GPS, Szükséges a jó Kamera, Jó üzemidő, legyen gyors. (gyors legyen általános felhasználásban a játékok nem érdekelnek ellenben, üzleti, céges programok és azok közti átváltás igen)
    - Ragaszkodsz valamelyik: Android.
    - Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?: Majdnem minden telefon nagy szóval mindegy…

    Amiben csalódtam Középkategóriában: Huawei, Honor, Xianomi ezek az Eumik nagyon nem jöttek be... Olyan telefont szeretnék, ami nem merül le hamar, és nem kell 2 éven belül lecserélni. Majdnem vettem hirtelen felindulásból Onelus 6-ot flippflop tokkal (mert tetszik), de egyszerűen számomra egy telefon nem ér ennyit sőt szerintem még 120k-sem, pedig anyagilag nem nagyon érezném meg de maga a tudat… hmm lehet skót vagyok :D.

    Segítségeteket előre is köszönöm mobilguruk.

  • Dareius

    tag

    válasz Viktor0610 #130029 üzenetére

    Azért ilyen tág mert több helyen is ezt írták középkategóriának összeghatárának. Oneplust hol szóltam le? Azt írtam, hogy tetszik, de attól függetlenül hogy simán megmentegetném magamnak sajnálnék ennyi pénzt egy telefonra márkától függetlenül.. Nálam egy telefon nem státusszimbólum

    Valószínű az árukeresőt át néztem, de nem tudok dönteni azért fordultam a fórumhoz ahogy látom kár volt..

    Ettől függetlenül köszönöm, szóltál hogy számomra nem tudsz, segíteni és azt is hogy nem is akarsz díjazom az őszinteséget.

  • Dareius

    tag

    Hali

    Árkategória. Ár.: 100.000-120.000 ft +10.000 max nem szánokra többet. (Közép)
    - Használt vagy új?: új.
    - Hol vennéd meg?: Mindegy csak működjön.
    - Hosszú vagy rövid távra tervezel: Hosszú
    - Mire használnád: Munkára (e-mail) céges programok futtatására, Netezésre,GPS, Szükséges a jó Kamera, Jó üzemidő, legyen gyors. (gyors legyen általános felhasználásban a játékok nem érdekelnek ellenben, üzleti, céges programok és azok közti átváltás igen) Öncélúan ne lőjön ki alkalmazást.
    -Dual-SIM

    Samsunga A8-néztem ki magam 2 évre. Esetleg más minőségi alternatíva sajnos a nokiák kijelzője igen gyenge, kivétel a sirocco az szép, de nem egy árkategória. a Honor 10- Huawei termék az is kilövi az appokat kérdés nélkül energiatakarékosság címszó alatt(kollégám panaszkodott p20 próra)?

    [ Szerkesztve ]

  • Dareius

    tag

    Sziasztok!

    Olyan telefon tulaj vagyok aki hosszútávra tervez. Akku már elöregedett csak azért váltanék, meg már lassan szoftveresen sem lesz támogatott a telefon. Egy 2018 Samsung A8 váltanék le hasonló minőségűre nagyon megvoltam vele elégedve.

    - Árkategória. 80.0000-150.000 ft. érdekelne és 150.000-220.00 ft
    - Használt vagy új? inkább új de a használttól sem zárkózóm el pl ha nincs 1 éves a termék megjelenése.
    - Hol vennéd meg? Olcsóbb mindegy minél drágább annál jobb a gyártói garancia.
    - Hosszú vagy rövid távra tervezel, 4 évre hosszútáv, best-buy,
    - Mire használnád? Dual-sim,Munka, email sms, videó-konferecia, munkából adódóan fényképek (dokumentálásra, pillanatképek ), Online ügyintézések. És 1 játékkal játszom állandóan, SW heroes.
    - Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
    - Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
    Jelenleg egy Samsung 2018-asom van az jó, de lehet nagyobb is.
    Mire szeretnéd használni, mi a fontos?
    Példák:
    - normál és üzleti felhasználás, fényképezgetés, internet
    - erős igénybevétel, igényesebb játékok SW heroes az egyetlen játék amivel játszom.
    - fontosak az üzleti alkalmazások, e-mailezés, hosszabb szövegek begépelése, munka
    - valamelyik márka fanja vagyok, olyat szeretnék Samsung eddig bevált.
    -fontos az üzemidő ebből kifolyólag amoled párti vagyok.
    -Huawei Xiaomi Realme Redmi márkával többszörösen meggyűlt a bajom(család, cégtelók stb)

  • Dareius

    tag

    Sziasztok!

    Előzmény.

    Megnéztem hétvégén a telefonok többségét fizikailag is. Sgr_A javasolta az Samsung a52s, a53, a33 a dilemmám az, hogy az 53 támogatása jobb, de érhetően megakadt az a 52s-hez képest gyengébb soc végett. (persze az eladó mondta abba erősebb a hardver is aszem madárnak nézett ) Aztán ott kacsingatott rám a s21 Fe az ára sem vészes számomra, de utána olvastam és az üzemideje elég harmatos, viszont a fotói messze jobb. (családi fotókat is telóval készülnek.)

    Érdekelne Alternatíva még. a Xiaomi 11T Pro kipróbáltam élőben is szép jó de mára előző generációit megettem reggelire és bizalmatlan vagyok irányába. És ahogy tesztelgettem talán a kamerája rossza az s21 Fe-hez képest.

    realme GT2 5G-sok helyen olvastam jó az üzem ideje, de a kamerája még az A53-nál rosszabb képet csinál állítólag sajnos ezt telefont nem tudtam megcsodálni fizikai valójában.

    Nem vagyok Márkahű tud valaki javasolni s21 fe-hez hasonló telefont jobb üzem idővel?
    Durván 4 évre tervezek telefont. vagy megéri snapi 888 gyengébb üzemidővel is tényleg akkora ugrás ?

Új hozzászólás Aktív témák