Hirdetés
- Samsung Galaxy A52s 5G - jó S-tehetség
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Íme az új Android Auto!
- Amazfit Active 2 NFC - jó kör
- Xiaomi 14 - párátlanul jó lehetne
- Poco F5 - pokolian jó ajánlat
- iPhone topik
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Samsung Galaxy S26 Ultra - fontossági sorrend
- Új belépő a Honornál
-
Mobilarena

Új hozzászólás Aktív témák
-
Pontosan. Minden SMS továbbitásra kerül, amelyik a feltételnek megfelel, vagyis nem az adott szavakkal kezdődik a szövegük.
Ha valamiért ez nem működne, mert mondjuk az összehasonlításban benne lesz a feladó neve, tel száma, akkor a kódot ki kell venni az eseményből és az SMS küldése művelet alá kell feltételként betenni az Értékek összehasonlítása feltétellel. -
1. Nem kell semmit sem átjelölni, mert ezzel a kóddal már eleve nem is fog elindulni az SMS érkezett esemény, ha az SMS-ben a szöveg az alma vagy a körte szavakkal kezdődik.
Ezzel kapcsolatban már nincs szükséged semmilyen feltétel hozzáadására sem az eseményhez, sem pedig a műveletekhez.2. Igen, vagyis teljesen mindegy, hogy a fenti szavak utána mi van (szóköz vagy egyéb karakter), nem fog teljesülni az SMS feldolgozása.
Viszont, ha megelőzi az adott szavakat bármilyen karakter, akkor már nem fog teljesülni a feltétel és feldolgozásra kerül az SMS.3. Reguláris kifejezések avagy Regexp.
Ezek nélkül nehéz vagy egyáltalán nem lehetséges adott feltételeket beállítani.
Az "alma|körte" azért nem elég, mert ebben a formában bárhol elhelyezkedhet a szövegben. Viszont a speciális karakterekkel be van állítva, hogy hol figyelje a MD a megfelelést. -
"Az ablak bezárását most egy vissza gomb művelet küldésével oldottam meg. Az ablak jobb alsó sarkában van egy OK gomb, ezt meg tudom nyomatni makróból? Ezzel elegánsabb lenne az ablak bezárása."
A kettő között az a különbség, hogy a Vissza gomb-ot lezárt, kikapcsolt kijelzőnél is végrehajtja a MD, de az OK gombot csak bekapcsolt és feloldott kijelző mellett tudja megnyomni. Lehet azt is automatizálni, hogy feloldjon a kijelző, de én nem bonyolítanám. -
Akkor valahogy egyszerűsítsük a dolgot, mert szerintem most pont a legbonyolultabb.
Ha megvannak a fix telefonszámok, amelyekre átirányítod a hívást, akkor azokat névvel mentsd el mindet külön változóba, ezeket ki tudod szedni rész stringgel és amikor az átirányítást végzed a makróval, akkor egyben küldheted mindjárt magadnak a változó tartalmát, amiben ugye a Név és Telefonszám szerepel.
Mondjuk jó lenne látni egy képet a makródról, mert én így csak tapogatózok a sötétben és így 5x-esen már egyre nehezebb.
A szövegfeldolgozásnál most használd a -Kiemelt szöveg-et.
Itt a következő szintaxissal tudod kiszedni a telefonszámot a név mellől:
[+][0-9]* -
Az ilyen jellegű értesítést csak a Képernyőtartalom beolvasásával lehet elkapni.
Eseménynek állíts be egy Kimenő hívást- Itt add meg a *#21#-et.
Műveletnek előbb egy 5mp-es várakozást (lehet, hogy ezzel majd kisérletezni kell plusz-minuszba) végül pedig a Képernyőtartalom beolvasása műveletet. Ehhez tartozik majd egy Szótár változó. Ebben lesznek a bejegyzések. Ebből a bejegyzésekből tudod a megfelelő váltózót beilleszteni az SMS szövegrészébe.
Az okozhat kisebb problémát, ha minden hívásnál más képernyőtartalom lesz előtérben, mert ilyenkor változik majd a szótárbejegyzések száma és a változók neve is, ahol a neked kellő lesz. Ehhez kell készíteni egy keresés szövegre és utána megpróbálni.
Persze ehhez már kell dolgozni egy kicsit, mert változók db számát le kell menteni egy külön változóba majd ezen szám alapján feltételekkel keresést csinálni. Segítek, ha elakadnál. -
Obyboy
addikt
A fent leírt telóhoz lenne még egy kérdésem. Ebben a telefonban van egy SIM kártya (amin nincs internet előfizetés és wifi kapcsolat sem áll rendelkezésre). Ennek a telefonszámnak az összes bejövő hívását át szoktam irányítani váltakozó időnként különböző (általam ismert személyekhez tartozó) telefonszámokra. Azt már meg tudtam oldani makróval hogy az átirányításokat ütemezzem (**21*telefonszám# -et kell tárcsázni).
Ha le szeretném ellenőrizni, hogy éppen melyik számra van irányítva a teló akkor a *#21#-et kell a telefononhívás menüben vagy makróból tárcsáznom. Ekkor egy felugró ablakban kiírja melyik számra vannak éppen átirányítva a bejövő hívások. Ennek a felugró ablaknak a szövegét ki tudom másolni és el tudom küldeni magamnak SMS-ben makróval? Azt tudom, hogy a vágólap tartalmát el tudom küldeni de nem tudom, hogy egy felugró ablak szövegét ki tudom-e másolni a vágólapra?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- TCL LCD és LED TV-k
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Projektor topic
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Samsung Galaxy A52s 5G - jó S-tehetség
- Házimozi haladó szinten
- EAFC 26
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Ubiquiti hálózati eszközök
- További aktív témák...
- AKCIÓ! Dell SE2222H 22 60Hz FHD VA 8ms monitor garanciával hibátlan működéssel
- 246 - Lenovo LOQ (15IRX10) - Intel Core i7-13650HX, RTX 5060 (ELKELT)
- LG UltraGear 34GS95QE OLED Monitor! 3440x1440 / 0.03ms / 240Hz / FreeSync / G-Sync! BeszámítOK!
- Telefon felvásárlás!! iPhone 13 Mini/iPhone 13/iPhone 13 Pro/iPhone 13 Pro Max
- AKCIÓ! Microsoft XBOX Series X 1TB SSD fekete játékkonzol garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest





Mcrazy
Oldman2
