- Fotók, videók mobillal
- iPhone topik
- 45 wattos vezeték nélküli töltés jön az új iPhone-ba
- VoLTE/VoWiFi
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Milyen okostelefont vegyek?
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Huawei Mate X6 - keleti oldal, nyugati oldal
-
Mobilarena
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
mr_knight
senior tag
válasz
.:MIKe:. #1365 üzenetére
XMMS az fel ment, de az MPLAYER az nem !
Megint azt írja ki, hogy:
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése... Kész
A(z) mplayer csomagnak nincs elérhető verziója, de egy másik csomag
hivatkozik rá. Ez azt jelentheti, hogy a csomag hiányzik, elavult,
vagy csak más forrásból érhető el
E: A(z) mplayer csomagnak nincs jelöltje a telepítéshez -
mr_knight
senior tag
-
maxthor
tag
válasz
.:MIKe:. #1343 üzenetére
Ha kiprószilod a Kmess-t a Gaimra utánna rás sem nézel.
Én is Gaimot raktam elöször,és nagyon sokáig azt használtam. Viszont volt egy két idegesítő butasága szegénynek. Többek közt a csoportok. Nem voltak elkülönítve, csak online meg offline partnerek voltak,illetve a felülete is olyan kis butácska
. Ezzel szemben a Kmess-ben sokkal több és hasznosabb opció elérhető, a csoportok is rendezettek, és a felület is csínosabb.
(ebben is használhatsz több címet)
[Szerkesztve] -
maxthor
tag
válasz
.:MIKe:. #1289 üzenetére
Pedig semmivel sem nehezebb használni mint egy süsü-t (Véleményem szerint). Nekem spec a Süsü volt az első
aztán váltottam debianra, és nem sokkal volt nehezebb telepíteni illetve használni mint a süsüt. Sőt a debian sokkal kezesebb, már ami a függőségek kezelését, és az isteni apt-get-et illeti. Süsü-nél mindig volt valami gebasz attól függetlenül hogy rpm-ből vagy forrásból telepített az ember.
De ez saját vélemyéne, és csak ajánlottam a dusztribet, az már csak rajta múlik hogy mit vállaszt
[Szerkesztve] -
Sianis
addikt
válasz
.:MIKe:. #1270 üzenetére
Én nem használok semmi extrát. Amúgy Firestarter szokott egy alternatíva lenni, ami egy iptables frontend. Nem használok tűzfalat, mert nem érzem szükségét. Most lehet, hogy sokan hajukat tépik, de nem tudom, hogy valaki miért akarna éppen hozzám betörni...mit visz el FF cookie-at? Vihet, ha szól elküldöm mailben.
-
Sianis
addikt
válasz
.:MIKe:. #1268 üzenetére
Ha nincs root jelszó, nincs mit feltörni. Azért biztonságosabb az ilyen rendszer, mert root jogot nem szerez, ha megfeszül sem, ha jól tudom a tiltást nem lehet megkerülni. Plusz ugye, hogy rootkodhasson 1 jelszót és 1 felhasználói nevet is fel kelll törnie. 1 helyett már 2 dolgot kell...
-
ngabor2
nagyúr
válasz
.:MIKe:. #1242 üzenetére
nekem is jobban tetszik a kde, mint a gnome, legalábbis összeszedettebbnek. erről Sianissal késhegyig menő vallási vitákat folytattunk
aztán abban maradtunk, hogy mindenki azt használja, amit jobban szeret/ismer. mondjuk nekem a régebbi kde jobban tetszett, ott a usernek is a szokásos fa struktúrában hozta ki a kcontol-t, de ez apróság. A gnome-ot is nagyon jól testre lehet szabni, de mivel az kevésbé kötött, ezért a nagyobb szabadság mellé több beavatkozás szükséges. a kde alatt a sessionmanager és a winmanager össze van kapcsolva, tehát ennek a kötése csaknem fix. gnome alatt ilyen nincs, és a winről átálló emberkék ezzel nem igazán boldogulnak alapból (oké, próbálkoznak, és ha rájönnek, akkor megy is).
terminálban dolgozni meg annyi, hogy legyen nyitva egy xterm/gnome-terminal/rxvt/akármi, és dolgozhatsz benne.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Vélemény Linux Mint Debian Edition 4
- Tudástár MX-Linux 19
- Bemutató Linux a mindennapokban: Manjaro KDE
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Hír A Steam Play hozza el a Windowsra írt játékokat Linuxra
- Hír Hova jut a világ? Linuxot kínál a Windows Store!
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Intel Core i3 / i5 / i7 / i9 10xxx "Comet Lake" és i3 / i5 / i7 / i9 11xxx "Rocket Lake" (LGA1200)
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Fotók, videók mobillal
- Le Mans Ultimate
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Xbox Series X|S
- Battlefield 4
- További aktív témák...
- AKCIÓ! MSI B450 R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB GDDR6 Rampage Shiva Zalman 500W
- Epson Expression 12000 XL Nagyformátumú A3 szkenner
- HPE Aruba PoE+ L3 switch raktárról azonnal elérhető!
- BESZÁMÍTÁS! 2TB Kingston KC3000 NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- Telefon felvásárlás!! iPhone 14/iPhone 14 Plus/iPhone 14 Pro/iPhone 14 Pro Max
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest