Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Frawly #59507 üzenetére

    Egyáltalán nem vagyok konzervatív. 4 disztró volt eddig amit hosszabb ideig használtam. Manjaro, Debian, Arch, Gentoo.
    Mindegyiknek megvan a maga előnye és hátránya. Manjaro-t akkor toltam amikor új volt, 5+ éve, valami 0.akárhányas verzió, akkor más volt mint ma. A 4 közül a Debian felelt meg a legjobban, leginkább azért, mert felrakom, beállítom, onnantól fogva nem kell foglalkozni vele kb. Ennek ez az előnye. Egyszer ütköztem viszont kellemetlenségbe a régi csomagok miatt, amikor nem tudtam lejátszani x265 kódolású video fájlokat, és külső forrásból kellett telepítenem egy frissebb mpv-t.

    A másik, ami számomra a Debian mellett szól, hogy elég nagy a támogatottsága, és sok a .deb csomag. Ez így elég kényelmes, ha valami nincs a tárolóban, tuti van valami egy paranccsal telepíthető cucc forrásból. De szerencsére majdnem minden van a tárolókban, így ehhez elég ritkán kell folyamodni.

    Debian után meg a Gentoo tetszik a legjobban. Idő kérdése, és vissza fogok rá térni. A portage system annyira király, hogy keresztbe lenyeli az apt, pacman, yum csomagkezelőket. Csak győzd kiismerni az egészet. Meg kivárni, amíg minden lefordul. Mondjuk most már könnyebb helyzetben vagyok, mint amikor először feltettem, mert már nem használok annyi gui-s programot, ráadásul már nem laptopon nyomom. :DDD

    A másik, hogy ott simábban ki lehet hagyni a systemd-t, ami egy bugos, agresszív kódzavar, ráadásul rá vagy kényszerítve a használatára. Ez egy merő rosszindulatú támadás a linuxerek ellen. A linux pont arról szól, hogy moduláris, azt, és úgy használsz benne, amit akarsz. Ezt akarja megsemmisíteni a systemd kódgereblyézője.
    Szerencsére sokan ellene vannak, így van rá esély, hogy nem fognak egyhamar windózt csinálni a linuxból. Ha mégis, akkor térhet át a keménymag a unix-szerűről a unix-alapúra, ami nem lesz egy könnyű móka.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Új hozzászólás Aktív témák