Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cyrin

    addikt

    válasz Bici #59452 üzenetére

    "Én csak azért váltottam debian-ra, mert nincs szükségem legújabb csomagokra, és sok olyan csomagot használok ami Arch-on csak AUR-ból telepíthetö, és debian-on benne van a tárolóban, netán a fejlesztö elérhetövé teszi .deb formában."

    Na pontosan ez az! Ezért megy a manjaro a laptopomról. Egyszerűen nem engedem meg, hogy az AUR ilyen olyan minőségben összerakott csomagjaira hagyatkozzak, hányszor volt olyan, hogy elqrták és nem ment, várni kellett amíg ki lett javítva, és addig???? Addig ne használjam azokat a programokat amik a munkához is kellenek??? Meg frissítsünk másfél napig AUR-ból, közben ezerszer okézzuk le amiket feldob...Munkára akarom használni, ahol az a szempont hogy az oprendszer minél kevesebbet szóljon bele, nem hobbilinuxozni, akkor rakhatnék fel egyből wint is, ha az oprendszer hülyeségeivel akarnék foglalkozni...
    Amikor először használtam manjarot- kb 5-6 éve, akkor még el tudtam nézegetni a frissítés menetét, de már nem érdekel...

    Frawly:
    "regexpezed" az igen! :D

    [ Szerkesztve ]

  • Frawly

    veterán

    válasz Bici #59452 üzenetére

    Nem, nem akarom lehúzni a Debiant. Sokáig volt etalon, míg a többi kisebb disztró még akkoriban amatőr és béna volt. Viszont változnak az idők, nagyon stabilak már a kisebb disztrók is, nagyon feljöttek használhatóságban, csomagszámban, megbízhatóságban, sokszor felhasználóbarátságban is, és adott esetben már többet nyújtanak. Már az Ubuntut és a Mintet is kezdik leszorítani. Inkább fogalmaznék úgy, hogy a Debiant ma már sokan inkább egyfajta tradicionális hitvallásból tisztelik, és magasabbra magasztalják annál, mint ami a tényleges szintje a mai disztrók között. A distroupgrade beborulását sem csak a Debian ellenében lehet megemlíteni, hanem bármilyen nem rolling disztrónál így van, az mindig kényes, nem garantálható a sikeressége.

    Abban igazad van, hogy Archon kevesebb a csomag, ezért többször kell AUR-ozni, ezt írtam én is, hogy ez egyetlen hátránya ennek a disztrónak. Viszont az AUR-ból telepítés is általában sima a legtöbb esetben, én sem szeretek onnan telepíteni, de annyira nem rémálom, mint sok ember tartja.

    Catalystnak sem vagyok ellene, sokáig az nyújtotta AMD-ATi-n a legjobb teljesítményt, de az AMD is belátta, hogy nehézkesen szögelik, a zárt forráskód csak kolonc az opensource világ nyakán, így már ők is a nyílt driverre koncentrálnak, így jobban lépést tartanak az új csomagverziókkal. Az meglehet, hogy már jó ideje Debianon sem támogatott. Meg ahol még támogatott, ott is Xorg alatt, Wayland semmit nem tud vele mit kezdeni, meg olyan új technológiák sem, mint a Vulkan. Ragaszkodni persze lehet a régi, megszokott dolgokhoz, csak sokszor az értelme kérdőjelezhető meg.

Új hozzászólás Aktív témák