Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • IstvánLászló

    senior tag

    válasz IstvánLászló #45826 üzenetére

    (#45825) CPT.Pirk :) :R :C
    A válaszom neked szól, véletlen magamra írtam és már késő, nem tudom már átszerkeszteni, mert mindjárt lejár az idő...

    A segítségeddel most jártam sikerrel 1-perce történt és rájöttem én rontottam el a grub-ot, de lenti sorban folytatom hogy ezt a hibát senki sem kövesse el, mint én és ezzel talán segítek is kezdő kollégáknak.....

    Tehát a lényegre térve, felsorolnám mit hol is rontottam el én.
    1.) Terminált indítottam és beírtam a következő parancssort.
    2.) Sudo gedit /etc/default/grub és szerkesztettem, itt vétettem el a nagy hibát!!
    A gub mentése másként közben, én ügyetlen nem figyeltem oda a fájlkierjesztésére, hogy nem: GRUB.cfg néven kell mentenem, hanem simán így: Grub néven és fájlcsere után, új parancssort írtam is be...
    3.) Sudo update-grub : ekkor még a GRUB.cfg néven mentettem el és nem észlelve a hibámat!!

    Ezután jöttek a problémák rendesen, de most sikerült megoldani, komoly rávezető segítséggel kollégám által..
    Tehát a grub helyes szerkesztése és menete a következő.
    4.) Sudo gedit /etc/default/grub és szerkesztése, ezután mentés másként és figyelni: Grub néven kell menteni.
    Lényeges el is rontottam én ezzel, GRUB.cfg néven mentem el: Sudo update-grub parancssort használva, végre is hajtja a parancsot és szófogadóan végre is hajtotta, hiba üzenet nélkül ha még jól emlékszem...

    Tehát fontos hogy, kollégák is mondták már többször is elfogultság és más nélkül: win-es hozzáállás felejtős mert: Linux az másként működik és igazuk is van.
    A saját véleményemet mondtam el most ténylegesen, de további részletekbe nem megyek bele...

    Ami a fontos: sikerült a teljes boot-ot, folyamatközben végre látom a monitoromon hogy mi is történik közben.
    Hát követni szemmel nem igazán lehet, mert egy darabig parancssorok nagyon gyorsan futnak.
    A szöveges parancssorok és olvasni, szinte nem is lehetséges, de megáll és várakozik valamiért és új sorban fojtatom hogy átlátható legyen mondanivalóm és kérdésemet csak ezután tenném fel...
    A lényeg valószínűleg biztosan úgy látom most, net hálózatra vár és csatlakozására, itt akad el a boot folyamatközben.
    Tehát ez lehet az 5-perces várakozásomnak oka??

    A kérdésem mit tudok tenni hogy ne várakozzon ennyit, hálózatra-csatlakozásra várva??
    Remélem hogy a téma, fórumba illik ide, gondom és szándékom ez..
    Köszönöm a türelmet, igyekeztem röviden írni és remélem, értelmezhetően sikerült is mindez.
    Ha bármi kérdést kapok igyekszem választ is adni, de megyek most már aludni is kell, de délután valamikor itt is leszek.....
    A további szép jó reggelt, fórumozást kívánva búcsúzom el.

    Tisztelettel: István László

    [ Szerkesztve ]

    Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

Új hozzászólás Aktív témák